Polecane posty

diabloo07    0

Witam chciałbym zacząć mleko oddawac I miał bym kilka pytań. Od czego zacząć żeby móc oddawać? Gdzie się udać żeby wystartować? I czy będę musiał oddawać mleko w każdym miesiącu po tyle samo litrów? Jak to jest teraz z tymi kwotami mlecznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

Udaj się do najbliższej mleczarni. Ile masz lat?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

idziesz do mleczarni. zapewne mają limit ze musisz przynajmniej ze 100l co 2 dni oddawać. oni cie rejestrują u SB jako dostawca nadają ci nr dostawcy musisz mieć chyba nr paszowy czy coś takiego i tyle w sumie. musisz mieć utwardzony podjazd pod zbiornik na mleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Książeczka zdrowia później dzwonisz do mleczarni, oni nadają nr odbiorcy, później weterynaria i oni przyjadą, popatrzą, wypiszą atest na rok ewentualnie bezterminowo, zaświadczenie o jakości wody, badanie techniczne zbiornika lub dojarki. A chociaż nr siedziby stada masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

W pierwszej kolejności trzeba mieć krowy. Potem już z górki. Korzystasz z życia i co miesiąc tylko sprawdzasz stan konta.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
18 minut temu, starybudnik napisał:

Korzystasz z życia i co miesiąc tylko sprawdzasz stan konta.

Za niedługo za to mleko będzie minus na koncie bankowym... U nas ledwo 90gr/litr wychodzi, a były lata że ledwo 50gr/litr było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

Numer stata posiadam wszystkie dokumenty paszporty itp. Będę musiał w każdym miesiącu oddawać mleko? Bo w zimie z tym kiepsko jak mam mało sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

A o jakiej mleczarni myślisz? W mlekpolu było za moich czasów 300 litrów na odbiór i nie mogłeś z odbioru na odbiór dać mniej niż 10%, bo trzeba było się tłumaczyć albo pozaklasowe było. Nie wiem jak teraz ale 300 ł na odbiór musi być, czy to zima czy lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

dzieciaku daj sobie spokój.Kup 100 niosek na początek i tego dopilnuj i nie gorzej zarobisz na jajkach .Zaczynając od zera nigdy nie zaczniesz zarabiać na mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23
8 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

dzieciaku daj sobie spokój.Kup 100 niosek na początek i tego dopilnuj i nie gorzej zarobisz na jajkach .Zaczynając od zera nigdy nie zaczniesz zarabiać na mleku.

zgadzam się w 100 % . w mojej wsi juz 6 gospodarstw na jajka przeszło + praca na etacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Jak u nas nastały mleczarnie to pradziadek mówił wtedy że to są złodzieje. Tak z ciekawosci to po ile choduja tych kur ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

100- 400. i mają odbiorców z miasta i sami przyjeżdżają po jajca. trochę po rodzinie trochę po sąsiadach i są zadowoleni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Chyba też tak muszę zrobić bo już nie wyrobiam. Moze uda mi sie zboże sciagnac ze Słowacji za pół darmo. Tylko jeszcze znaleźć odbiorców będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ogłaszasz się na grupach na fb z okolicy i przez znajomych, jak będzie dobry towar to sam się zareklamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0
12 minut temu, PaweLisowicz napisał:

Chyba też tak muszę zrobić bo już nie wyrobiam. Moze uda mi sie zboże sciagnac ze Słowacji za pół darmo. Tylko jeszcze znaleźć odbiorców będzie ciężko.

Z Słowacji ciężko zboże ja próbowałem jodle/ świerka  ściągnąć to cena podobna jak w Polsce . Tym bardziej że tam euro 

51 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

dzieciaku daj sobie spokój.Kup 100 niosek na początek i tego dopilnuj i nie gorzej zarobisz na jajkach .Zaczynając od zera nigdy nie zaczniesz zarabiać na mleku.

Krowy pole posiadam . Tylko kupić chłodnie to nie tak od zera zaczynam.  Wiadomo żeby to odrobić to jeden rok darmowej pracy 

1 godzinę temu, kris91 napisał:

A o jakiej mleczarni myślisz? W mlekpolu było za moich czasów 300 litrów na odbiór i nie mogłeś z odbioru na odbiór dać mniej niż 10%, bo trzeba było się tłumaczyć albo pozaklasowe było. Nie wiem jak teraz ale 300 ł na odbiór musi być, czy to zima czy lato.

Narazie nie sprawdzałem do jakiej mleczarni. Jak tak jest że w każdym miesiącu muszę oddawać tyle samo to muszę odpuścić. Bo przez zimę kilkakrotnie mniej mleka jest 

40 minut temu, Janek54321 napisał:

100- 400. i mają odbiorców z miasta i sami przyjeżdżają po jajca. trochę po rodzinie trochę po sąsiadach i są zadowoleni 

Ale to kombinacje żeby ludzie kupili. I co później robić z nioskami jak będą starsze I nie będą znosic jajek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
14 minut temu, diabloo07 napisał:

Z Słowacji ciężko zboże ja próbowałem jodle/ świerka  ściągnąć to cena podobna jak w Polsce . Tym bardziej że tam euro Ale to kombinacje żeby ludzie kupili. I co później robić z nioskami jak będą starsze I nie będą znosic jajek?

Znajomy ma dobre wtyki i handluje tam dużo. Kury to po kilka lat niosą, a potem na rosołek albo na sprzedaż opitraną, są specjalne bębny do obierania kur/kaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Jaką masz wydajność tych krów tzn ile mleka dają ? bo jak mało to szkoda Twojej roboty , sam prąd który pobiera zbiornik , plus płyny do mycia zbiornika i dojarki zabiorą Ci większość "dochodu"... No i musisz bardzo pilnować higieny i zdrowotności wymion bo inaczej popłyniesz na bakteriach i somatycznych


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj