Wojtek026

Jaka pompa do beczek paliwa , nalewanie paliwa z beczek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    76

Czy macie jakieś pomysły na nalewanie paliwa z beczek 20-30l, bo w takich pojemnikach kupuje paliwo do ciągników, tylko mam już dość wspinania się z lejkiem na maskę i nalewanie z beczki bo nawet nie ma komu lejka potrzymać ;), tak więc przydała by się jakaś pompka, tylko czy do nalewania z beczek 20 l sprawdzi się takie coś

https://allegro.pl/oferta/pompa-cpn-pompka-do-paliwa-ropy-oleju-230v-180w-on-8578173296

https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-do-paliwa-oleju-ropy-50l-m-230v-verke-8027469547

czy zainwestować w taki dystrybutor cpn

https://allegro.pl/oferta/pompa-do-paliwa-mini-cpn-dystrybutor-ropy-oleju-gh-6358747058

ale taki ma nie najlepsze opinie o jakości

czy coś jeszcze droższego?

https://allegro.pl/oferta/pompa-paliwa-mini-cpn-samozasysajacy-vyb-60a-verke-8263582890

ogólnie dobrze żeby wysysało beczkę do końca, może jeszcze jakiś  filtr przy pompie zastosować jakieś rady?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Najlepsza by była taka żeby Ci pociągła bez zalewania jej. Nie lepiej by było ustawić ze dwie beczki 200 i w nie tankować? czy musisz na stacje jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek8    5

Pompa olejowa od C 330 i silnik od frani. Użytkuje kilka lat i bez żadnego zalewania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ja mam podobną do tej 3 i drugi rok chodzi, węże co prawda najtańsze i najlepiej by było je zmienić podobnie jak uszczelki ale narazie chodzi i nigdzie nie cieknie, jedyny minus ze się nie wyłączy jak pistolet odbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
12 minut temu, SamaPrawda napisał:

Najlepsza by była taka żeby Ci pociągła bez zalewania jej. Nie lepiej by było ustawić ze dwie beczki 200 i w nie tankować? czy musisz na stacje jeździć?

no właśnie muszę na stacje jeździć i nalewam w beczki powyżej 100l te 10-15gr też rabatu można dostać, tylko czy taka pompka wyssie do końca z tych zestawów to trzeba by te sitka chyba pościągać, a 2ga sprawa trwałość tych zestawów cpn, bo w galerii jest wiele komentarzy że te węże pistolety i zaworki to tandeta i szybko ciekną więc może sama pompa i sobie głowy tymi zabawkami nie zawracać, było by fajnie jakby ktoś wrzucił link do filtra takiego który można podopiąć pod taką pompę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Te tanie cpn to daj sobie spokój. Milem to i to jest jedno wielki dziadostwo. Ciekło wszedzie, ciagle trzeba zalewać ogólnie lipa max. 

Odezwij sie do mnie na Priv mam pompkę na sprzedaż bez zalewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ta za 100 zł myślę że powinna sama zaciągać chociaż pewny nie jestem, wiesz jak ci zostanie 0.5l to nie problem zlać z beczki, no węże to najtańsze i się zaginają mocno niby chodzą ale najlepiej wymienić podobnie uszczelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

no własnie ta taka sama pompa czy to na pewno samozasysające będzie oraz jaki tam filtr z obudową dobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile tego paliwa na raz przywozisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
4 godziny temu, ktomek8 napisał:

Pompa olejowa od C 330 i silnik od frani. Użytkuje kilka lat i bez żadnego zalewania. 

Ja też od 5 lat używam starej pompy od c 330 z tym, że napędzam ją wiartarkę 800W, wadą takiego rozwiązania jest, to że ppotrzebne są dwie osoby, jedna trzyma wiertarkę, a druga zalewa bak, ale to i tak lepsze niż ręczne zalewanie po 20l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Mam podobną pompkę tylko na 12v 50l co 1-2 linku

szybko pompuje i bez problemu zasysa przewód ssący 2m a tłoczący 10m i daje rade

Na 12 v są dla mnie wygodniejsze bo podjeżdżam traktorem pod paliwo i od ciągnika  biorę prąd szybko i bezpiecznie 

 

posiadam też takie małe też fajna opcja wysie prawie wszystko

https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-do-spuszczania-paliwa-ropy-38-mm-12-v-8193253100?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OWI3YjcwYmItMTY1Yy00NmE4LTg0NjgtMWE1ZTI5ZjM5OTIxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1f027d56-1f4c-4477-b58e-c2bc46010cac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Chcesz sprzedam ci dystrybutor z wężem musiałbyś dorobić stojak pistolet samoodbijający + licznik oraz filtr paliwa najważniejsze 450 zł, w sumie postawisz w jednym miejscu przykręcisz i tylko bańki przestawiać, przepompował chyba 12 tyś litrów nowe łopatki w pompie i dorzuce kolejny komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    587
4 godziny temu, ktomek8 napisał:

Pompa olejowa od C 330 i silnik od frani. Użytkuje kilka lat i bez żadnego zalewania. 

Tak jak nie powinno się magazynować paliwa w metalowych korodujących beczkach tak i nie zalecane są pompy do paliwa z metalowymi elementami roboczymi . Szczególnie wrażliwe na metaliczne cząstki  są nowsze rozwiązania układów paliwowych . Teoretycznie filtry powinny je zatrzymać , ale czasem zamienniki odbiegają jakością stosowanego wkładu i puszczają to czego nie powinny. Najlepiej kupić używany dystrybutor , są one trwałe, pompa posiada tekstolitowe  łopatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12366

Ludzie chłop w bańkach paliwo przywozi a wy mu karzecie dystrybutor kupować?  Cyrk. Kup sobie plastikową pompkę na wiertarkę na allegro i ci wystarczy. 

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    587
8 minut temu, 6465 napisał:

 Kup sobie plastikową pompkę na wiertarkę na allegro i ci wystarczy. 

Na ile wystarczy -na rok ? Do tego zajedzie wiertarkę, pewnie dobra wiertarka wytrzyma , ale taka  kosztuje .Poza tym nie ma znaczenia z jakiego pojemnika ciągnie dystrybutor, może być i baniak 20 L , kwestia przełożenia przewodów -  ssącego i odpowietrzającego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12366

No przecież pisze 20-30l. Ile taki dystrybutor kosztuje?  Żeby to miało sens jak on może 500l na rok przepompuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Najlepiej dla niego kupić ten z pierwszego linku za te 100 zł i zobaczyć jak się sprawdzi pewnie lepiej niż wynalazek na wiertarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
5 godzin temu, 6465 napisał:

No przecież pisze 20-30l. Ile taki dystrybutor kosztuje?  Żeby to miało sens jak on może 500l na rok przepompuje. 

tak ze 2 tyś w beczkach wożę, kiedyś ze 2 razy tyle woziłem teraz jestem starszy poważniejszy i już nie mam natchnienia skakać z beczką i kolanem lejek przytrzymywać, na wiertarkę to ja se mogę ;) ,

https://allegro.pl/oferta/pompa-paliwa-samozasysajaca-cpn-dystrybutor-filtr-7760050723?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OTJhNzFkOTAtNmE3Ni00MjdlLWJkMzQtODQyYTQ3MjQyZjJmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2e7a7e65-165b-4002-93f3-1018c3c887a3

myslałem o czymś takim woże po 100-200l w bagażniku w osobówce czasem i 60tki ale z tym nie ma jak nalać w osobówce ciężko to z bagażnika wyciągnąć dlatego wolę 20-30l, tylko jakz  tym będzie ustawiam sobie w garażu beczki i przeżucam wąż ssawny jak myślicie sprawdzi się to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu ma się nie sprawdzić, jest pompa to i pompować będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12366

To ma taką wydajność ze zanim przełożysz wąż to ci się zapowietrzy. A jak ty masz to włączać i wyłączać co 20l.  To szkoda tego urządzenia.  Takie moje skromne zdanie.  Tankowalem takim czymś ale z maszyną 1000l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

ona zasysa sama ale jak jest na tym samym poziomie co paliwo lub niżej, do beczek po kilkanaście litrów słabo to się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12366

Jak jest niżej jak poziom paliwa to nie zasysa tylko jest zalewana samoczynnie. 

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

U mnie jest trochę inna, powieszona około 1,5m nad ziemią i nie zassie paliwa sama, trzeba zalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj