Gość

"Rolnicy. Podlasie" i inne programy

Polecane posty

Gość   
Gość

a trzyma kilka koni na tej działce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Bo to komuch stary, za młodu donosił i na starość zostało, nie jednego takiego się zna 😑

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88
1 minutę temu, kris91 napisał:

Bo to komuch stary, za młodu donosił i na starość zostało, nie jednego takiego się zna 😑

Święte słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
56 minut temu, hubertuss napisał:

W wielu wypadkach pewnie, że zazdroszczą. Bo dostał maszynę za darmo a oni nie. A to, że 10km dalej Andrzeja dobrze znają to już w ogóle jakiś cud. Pewnie odwiedzają go co dzień i wiedzą jaki jest. Normalnie kit łykasz od znajomego jak pelikan. Tak jak ty znasz ludzi z wiosek 10 km dalej od ciebie i wiesz jaki kto jest tak ci co znajomy po cielaki jeździł znają ANdrzeja.

Wie lepiej to sarkazm. Wielu z tych sąsiadów więcej od siebie dołoży niż wie. W każdej wsi są animozje i ludzie chętnie na wzajem się obgadują. Wiele jest prawdy jak to, że Gienek za kołnierz nie wylewa ale wiele sjest też dołożonego.

Tu nie chodzi  o to czy to sipma czy co tam sobie chcesz. Tu chodzi o to, ze on dostał coś za darmo a ktoś inny musi na to pracować I on uważa, że skoro on musi pracować to tak samo ktoś nie powinien dostać za darmo a dostał i jest ból d.

Racje ma. Ale wyciąga rękę po pieniądze a powinien zapracować. To jest mentalność Kalego jeden może dostawać a inny nie może. Jeden kombinuje z słonecznikiem by dostawać i też jest cacy a drugi nic nie kombinuje i dostaje i też jest źle. Mentalność Kalego. Idąc waszym tokiem myślenia to baj nieroby. Bo wyciągają rękę po łatwy pieniądz zamiast zapracować i kupić za swoje.

Tak to sobie tłumacz. Będziesz lepiej się czuł. Jak będziesz składał wniosek a w nim prosił UE o pieniądz, który w myśl tego co tu piszą powinieneś sam zapracować a nie dostać. Bo jak dostaniesz to powiedzą żeś nierób.

Ty naprawdę nie myślisz czy tylko udajesz by podtrzymać konwersację. Dopłaty plus ONW to około 1 tys za ha. Na każdym hektarze nalatuje więc spora suma. Gdy mnożymy to przez 130 i przez kilka lat zbiera się ładny pieniądz. Ja nie pisałem, ze za same ONW kupi kombajn. Ale jest to spory zastrzyk dodatkowej gotówki.

To czy i co ja łykam to nie twój interes 

 Z Tobą nie ma konwersacji 

I pieniądze  w cudzej kieszeni potrafisz nieźle liczyć ,wiec  może rusz dupe z tego miastowego kurwidolka i weź  się  ze gospodarkę  to się  raz dwa milionów dorobisz 

I zeby nie było  że  zazdroszczę  bo taką  prasą  to 15 lat temu  prasowalem tylko jest taka różnica ze  musialem na nią  ciężko i uczciwie  pracować  odmawiajac sobie  wielu innych rzeczy  a nie robiłem  z siebie durnia i nie płakałem jak coś  się  zjebalo zeby mi ktoś  coś  dał   bo mi ciężko 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

hubercik wiesz co to mały pikuś? jak coś to mu do stup nie dorastasz choć byś był ministrem czy biskupem to maly pikuś przy tobie to gość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

9 godzin temu, Łolek napisał:

To czy i co ja łykam to nie twój interes 

 Z Tobą nie ma konwersacji 

I pieniądze  w cudzej kieszeni potrafisz nieźle liczyć ,wiec  może rusz dupe z tego miastowego kurwidolka i weź  się  ze gospodarkę  to się  raz dwa milionów dorobisz 

I zeby nie było  że  zazdroszczę  bo taką  prasą  to 15 lat temu  prasowalem tylko jest taka różnica ze  musialem na nią  ciężko i uczciwie  pracować  odmawiajac sobie  wielu innych rzeczy  a nie robiłem  z siebie durnia i nie płakałem jak coś  się  zjebalo zeby mi ktoś  coś  dał   bo mi ciężko 

Pewnie, że nie ma konwersacji jeśli ktoś nie ma kultury tak jak ty i jak ty jest sfrustrowany. Widzę bo nerwowej reakcji zabolało co napisałem.

Ja liczę cudze pieniądze? A kto liczy ile Andrzej na belarkę dostał? Co to wam można liczyć czyjeś a mnie nie? Pisałem mentalność Kalego.

Do tego miastowego kurwidołka jeździsz wnioski o pomoc unijną składać. W których prosisz o pieniądze obiecując w zamian dotrzymanie różnych warunków. Więc daruj se bo to tylko głos twojej rozpaczy w tej dyskusji. Po prostu nie masz argumentów.

1 minutę temu, slawek74 napisał:

hubercik wiesz co to mały pikuś? jak coś to mu do stup nie dorastasz choć byś był ministrem czy biskupem to maly pikuś przy tobie to gość...

Widzę kolejny zdesperowany. Nie mogłeś już nic na temat napisać nie masz argumentów to przynajmniej sobie po mnie pojechałeś. Mam nadzieję, że ulżyło ci od rana. Bo ty przeważnie rano z tego co zauważyłem masz takie ataki frustracji. Pisałem, że jesteś trolem i proszę bardzo potwierdzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ty Hubertus potrafisz tak po prostu zwyczajnie odpisać? bo mam wrażenie że jedynie tak, aby pokazać że zawsze rację masz, a inni nic, a nic się nie znają?

dookoła tylko sami frustraci, trole i zazdrosnicy. to bardzo zastanawiające.

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No przecież im odpisałem. Normalnie. Jeśli  @slawek74 jak zwykle z rana żółć z siebie wylewa i wyzywa to jak mam mu odpisać? W sumie to nawet go rozumiem. Narobi się chłop przy tych krowach. Rano wstaje i wkurw jest, że dzisiaj znowu cały dzień to samo. I psycha siada.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, hubertuss napisał:

W sumie to nawet go rozumiem. Narobi się chłop przy tych krowach. Rano wstaje i wkurw jest, że dzisiaj znowu cały dzień to samo. I psycha siada.

uważasz że od pracy ludzie nie mądrzy się stają? no ciekawe, ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A ty zrozumiałeś co napisałem? Bo widzę, że nie bardzo.

A z drugiej strony skoro on sobie może pozwalać na wycieczki osobiste wobec mnie to dlaczego ja nie mogę? Znowu podwójne standardy. Jednym można mnie nie.

Ciężka praca obciąża nie tylko fizycznie ale i psychicznie. I to wcale nie znaczy, ze ktoś się staje głupi. Myślę, że jasno napisałem. Ale ty niestety nie rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, hubertuss napisał:

A ty zrozumiałeś co napisałem? Bo widzę, że nie bardzo.

czy można to inaczej zrozumieć?

ty obrażasz tu rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ale gdzie konkretnie? Pisząc, że ciężka praca obciąża psychicznie nie tylko fizycznie to obrażam? Raczej piszę o skutkach pracy na zdrowie rolnika. Zresztą nie tylko rolnika wszędzie działa to tak samo. Pisząc, że składa rolnik wniosek o jakąś pomoc unijną to prosi UE o pieniądze to obrażam? A co to jest wniosek z prośbą o kasę w zamian za którą rolnik spełni różne warunki czy wezwanie do zapłaty? Gdzie UE ma bezwarunkowo wypłacić kasę rolnikowi. Gdzie ja obrażam? Ty myślisz, że obciążenie psychiczne ciężką pracą to głupienie. To co ty w ogóle rozumiesz z tego co ja piszę. Nie rozróżniasz obciążenia psychicznego np stresu od głupienia.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
dsbh napisał:

Dnia 18.07.2021 o 14:48, pafnucy napisał:

nie za dobrze Genek wygląda.

ale najważniejsze suby i goście . a co tam....

Na tym filmie zauważyłem, skąd się bierze błoto na podwórzu. Fatalne zdrowie Eugeniusza. Dziwne zachowanie Andrzeja w stosunku do jednego z gości. Wygląd domu w środku. Negatywny stosunek Andrzeja do ojca.

Dnia 18.07.2021 o 15:43, hubertuss napisał:

 

Większość Podlasia ma onw. Jak chcesz to sobie możesz poszukać to się da w necie sprawdzić. Ja podejrzewam, ze ma. Może nie całe 130 jego ale na pewno sowiej ma dużo. Z tamtych wiosek masa ludzie wyjeżdżała właśnie ze względu na liche ziemie i rozdrobnione gospodarki. Widzisz jakie tam domki jakie podwórka wąskie. Bo gospodarki dzielili na dzieci i po paru pokoleniach każdy z zagonkiem został. Większość nie chciała tego uprawiać i sprzedawała. Przed wejściem do ue i dopłatami ziemia chodziła po 3-5 tys i jeszcze trzeba było się napraszać.

A to, że jednego stać na kombajn a drugiego nie stać na kosiarkę to żadne odkrycie tak było jest i będzie. Zresztą nigdzie nie jest napisane, że on jej sobie nie kupi w tym czy przyszłym roku. Zresztą co tu dużo pisać. Tak jak sobie dyskutujemy to każdego z nas też stać na różne rzeczy i czego to ma być dowodem. Ja bym na Andrzeja miejscu olał w tym orku kosiarkę a chatę na zimę zrobił. Co zresztą robi.

@Bananek Ty tam chyba na Podlasiu mieszkasz. Wszyscy tam biorą ONW ? Ile takie ONW wynosi, ciekawe czy można za to nowy kombajn kupić ?

240 zł za ha.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wyraźnie napisałeś że Sławek przez ciężką pracę

46 minut temu, hubertuss napisał:

Narobi się chłop przy tych krowach. Rano wstaje i wkurw jest, że dzisiaj znowu cały dzień to samo. I psycha siada.

 

54 minuty temu, hubertuss napisał:

Do tego miastowego kurwidołka jeździsz wnioski o pomoc unijną składać. W których prosisz o pieniądze obiecując w zamian dotrzymanie różnych warunków.

tu następny idiotyzm.

wynika z niego że to miasto daje kasę rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czyli ten co ma 130 ha rocznie jest do przodu o 31 tys zł. Nie wiem ile ten ruski kombajn kosztuje. Nie pisałem, że za rok go kupi za ONW. Ale przez np 7 lat tylko z ONW dołożyć może na wkład własny netto z jakiegoś MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weź pomyśl ile ty byś był do przodu jak byś zarabiać zaczął, a nie siedział na garnuszku rodziców. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 minuty temu, pafnucy napisał:

wyraźnie napisałeś że Sławek przez ciężką pracę

tu następny idiotyzm.

wynika z niego że to miasto daje kasę rolnikom.

Serio napisałem gdzieś ,że on od pracy głupieje? Pokaż gdzie. Zresztą nawet gdybym tak napisał. Co to dla niego. Przecież on tu obraża różnych nie tylko mnie.

A gdzie są usytuowane oddziały arimr na wsi? Trzeba do kurwidołka jechać jak to jeden sfrustrowany człowiek napisał. Ja tu nie dzielę na miasto i wieś. Ale wielu chętnie to robi. Boi jest na tyle głupi, że nie rozumieją, że bez tego miastowego kurwidołka nie byli by wstanie gospodarstw prowadzić i to nie chodzi tylko o kasę z ue.

Przed chwilą, pafnucy napisał:

weź pomyśl ile ty byś był do przodu jak byś zarabiać zaczął, a nie siedział na garnuszku rodziców. :D

O moje zarobki się nie martw. PO tym co czytam śmiało mogę stwierdzić, że ci do mnie bardzo daleko w zarabianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

matko, ale Ty durnyyy..../ 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To żeś się wysilił. Zaczynasz znowu trolować ja kończę na razie. Aż się trolu uspokoisz.  Bo się nakręciłeś za bardzo i zaczynasz o mnie pisać a nie o temacie. Co cię moje zarobki obchodzą. Tyle nie zarobisz i daj se spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ciężko zarobić NIC.

DO CIEBIE ABSOLUTNIE NIC NIE TRAFIA.

odwracasz kota ogonem, aby tylko pokazać że ty masz rację. nigdy nikomu racji nie przyznałeś.

najpierw coś sugerujesz, a następnie twierdzisz że miałeś co innego na myśli.

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189
hubertuss napisał:

No przecież im odpisałem. Normalnie. Jeśli  @slawek74 jak zwykle z rana żółć z siebie wylewa i wyzywa to jak mam mu odpisać? W sumie to nawet go rozumiem. Narobi się chłop przy tych krowach. Rano wstaje i wkurw jest, że dzisiaj znowu cały dzień to samo. I psycha siada.

malutki jesteś i życia nie znasz a honor i godność to dla ciebie obce sprawy .....


hubertuss napisał:

A ty zrozumiałeś co napisałem? Bo widzę, że nie bardzo.

A z drugiej strony skoro on sobie może pozwalać na wycieczki osobiste wobec mnie to dlaczego ja nie mogę? Znowu podwójne standardy. Jednym można mnie nie.

Ciężka praca obciąża nie tylko fizycznie ale i psychicznie. I to wcale nie znaczy, ze ktoś się staje głupi. Myślę, że jasno napisałem. Ale ty niestety nie rozumiesz.

Raczej to ty nic nie rozumiesz ....


hubertuss napisał:

Ale gdzie konkretnie? Pisząc, że ciężka praca obciąża psychicznie nie tylko fizycznie to obrażam? Raczej piszę o skutkach pracy na zdrowie rolnika. Zresztą nie tylko rolnika wszędzie działa to tak samo. Pisząc, że składa rolnik wniosek o jakąś pomoc unijną to prosi UE o pieniądze to obrażam? A co to jest wniosek z prośbą o kasę w zamian za którą rolnik spełni różne warunki czy wezwanie do zapłaty? Gdzie UE ma bezwarunkowo wypłacić kasę rolnikowi. Gdzie ja obrażam? Ty myślisz, że obciążenie psychiczne ciężką pracą to głupienie. To co ty w ogóle rozumiesz z tego co ja piszę. Nie rozróżniasz obciążenia psychicznego np stresu od głupienia.

wszędzie najbardzie swoją postawą ....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

 

Pewnie, że nie ma konwersacji jeśli ktoś nie ma kultury tak jak ty i jak ty jest sfrustrowany. Widzę bo nerwowej reakcji zabolało co napisałem.

Ja liczę cudze pieniądze? A kto liczy ile Andrzej na belarkę dostał? Co to wam można liczyć czyjeś a mnie nie? Pisałem mentalność Kalego.

Do tego miastowego kurwidołka jeździsz wnioski o pomoc unijną składać. W których prosisz o pieniądze obiecując w zamian dotrzymanie różnych warunków. Więc daruj se bo to tylko głos twojej rozpaczy w tej dyskusji. Po prostu nie masz argumentów.

Widzę kolejny zdesperowany. Nie mogłeś już nic na temat napisać nie masz argumentów to przynajmniej sobie po mnie pojechałeś. Mam nadzieję, że ulżyło ci od rana. Bo ty przeważnie rano z tego co zauważyłem masz takie ataki frustracji. Pisałem, że jesteś trolem i proszę bardzo potwierdzasz.

Nie zapedzaj sie hubertuss  o żadną unijną kasę  nikogo nigdy nie prosiłem wiec znowu pomówienia i insynuacje 

Z Tobą nie ma dyskusji ty obrales swój punkt widzenia i probujesz wszystkim udowodnić że  się  mylą  

A co do kultury frustracji no mało kto tak swoją  durna gadką potrafi cisnienie podnieść jak Ty  ile można  czytać te piernivzenie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, hubertuss napisał:

 

Ciężka praca obciąża nie tylko fizycznie ale i psychicznie. I to wcale nie znaczy, ze ktoś się staje głupi. Myślę, że jasno napisałem. Ale ty niestety nie rozumiesz.

Dziwne to , bo ja się czuje psychicznie lepiej  gdy pracuje fizycznie  , ważne żeby robić to co się lubi , wtedy i taka robota nie przynosi zmęczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a dajta spokój. chłopina wypisuje dyrdymały nie mając kompletnie styczności z rolnictwem i pracą. 

przekazuje tylko co przeczyta. całkiem jak Cebulion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
12 godzin temu, hubertuss napisał:

 

Tak to sobie tłumacz. Będziesz lepiej się czuł. Jak będziesz składał wniosek a w nim prosił UE o pieniądz, który w myśl tego co tu piszą powinieneś sam zapracować a nie dostać. Bo jak dostaniesz to powiedzą żeś nierób.

I zapracowałem 😉 na każdą maszynę, na każdą część, na każde gówno musisz zapracować ... 😉 A unia sobie z tego % zabiera i później oddaje w dopłatach itd ;)

 Co do Anrzej ... On ani palcem nie kiwnął i dostał tą kasę ;) no chyba że robienie z siebie debila to jego praca i za to mu ludzie płacą ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Belarusik
      Witam Uzgodniliśmy z kolegą @Mechanizatorem aby założyć tematy jakiego kawałka obcenie słychacie każdy rodzaj od Discopolo po muzykę klasyczną nie tak jak w temacie @Mechanizatora tylko wybrany rodzaj muzy.Oczywiście podajemy:
      -tytuł
      -wykonawce
      -link do utworu
      O tak :
      -Replay
      -Izay
      -http://www.youtube.com/watch?v=cu1QrBiXfoM
       
       
       
      a w razie by ktoś słuchał cięższych rockowych dzwięków to zapraszam tutaj
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24210-jakiego-utworu-obecnie-sluchacie
    • Przez Marciano
      Czy posiada ktoś z Was serie filmów dokumentalnych z cyklu " czas na konytrowersyjny dokument - Złote łany"o rolnikach z Dolnego Śląska, ogladałem kiedysten serial na TVP1 ok 8 lat temu i bardzo chętnie obejzał bym to jeszcze raz, podejżewam ze nie tylko ja jeden. Jeśli ktos ma w swoich zasobach " ZŁote Łany" to bardzo prosze o kontakt i udostępnienie. Z góry dziekuje i pozdrawiam.
    • Przez davidek_20
      https://wfw.com.pl/ksiazki/18-20-sonda/

      Warto kupić tą książkę puki jest jeszcze dostepna
    • Przez davidek_20
      Przynajmniej - Samiec Alfa
      PRZYNAJMNIEJ RECORDS
      https://www.youtube.com/watch?v=1C5sjsYk0DM
    • Gość
      Przez Gość
      This talent is among the many melee-focused talents gamers can acquire in RuneScape three, aleven although OSRS gold requires an enormous amount of effort for it to be achieved. Because of its outstanding activation and capabilities that it's not a good fit for novice gamers and is higher in those who are experienced using the Revolution fight machine.
      Blood Tendrils is the excellent melee fighting capability that is to be found in RuneScape 3. It's not unlockable until an player is into the middle of the sport. The capacity calls for seventy five Attack to be used, and is among the five bleed abilities that can be used to fight. It leads to the most thrilling sword fights to be had during the sport.
      A target of this size will sustain anything from 36% to 180?ility damages and in further bleeding impact. However, the caster might be prone to bleed damage. This is why it's important for gamers to not use this device when their HP is simply too small, as it can kill them.
      Runelite HD is a mod (made by means of one character that is 117) that takes Old School RuneScape and offers it an HD overhaul. It was a long time than in the year of 2018, Jagex was sending threat of imprisonment to mods like this, claiming they had been copyright infringement. The threats, however, appeared to have been blown away since Jagex offered their support to the exclusive Runelite.
      But in advance this week, simply hours earlier than the new Runelite HD turned into due to launch professionally, 117 was contacted using Jagex and demanded that the artwork delay and the release be cancelled. This time, however it's no longer complete to buy OSRS GP copyright claims. This is due to the fact Jagex states that they're developing their own HD improve.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj