marek07

Przerobiona hydraulika MF 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek07    7

Dzień dobry,
chciałbym podzielić się z Wami moją modyfikacją hydrauliki zewnętrznej w MF 255. Pomysł znalazłem na forum, który jeszcze bardziej ulepszyłem. 

Ciągnik miał standardową hydraulikę. Było to uciążliwe, np. podczas pracy owijarką trzeba przełączać dźwignię pod siedziskiem. Teraz podnoszenie podnośnika jest także w rozdzielaczu. Zrobiłem 2 wyjścia do ładowacza w oddzielnym rozdzielaczu na błotniku (rozdzielacz z jedną sekcją nurnikową, ponieważ siłowniki podnoszące ramę ładowacza są jednostronnego działania). Drugi rozdzielacz zamontowałem w miejscu starego. Również z jedną sekcją nurnikową do wyładowania kuli z owijarki. Teraz działa to bez przełączania dźwigni pod siedzeniem. Druga dźwignia jest do dwóch wyjść hydraulicznych. Tworzę ten post z myślą zainspirowania innych do tak użytecznych zmian. Chętnie odpowiem na pytania odnośnie szczegółów.
Pozdrawiam.

20191210_141858.jpg

20191210_141926.jpg

20191210_141942.jpg

20191210_142002.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Mam podobnie zrobione u siebie z tym, że mam rozdzielacz 3 sekcyjny. 1 sekcja to podnoszenie tura, 2 sekcja wyjścia hydrauliczne i 3 sekcja to podnośnik. Ciągnik u mnie pracuje z wycinarką teraz praca to przyjemność, nic nie trzeba przełączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek07    7

Zrobiłem tak dlatego, że mój traktor pracował z turem jedno sekcyjnym na linkę i zależało mi na tym, żeby zrobić poziomowanie hydrauliczne. Teraz jest o wiele wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
Dnia 5.01.2020 o 21:30, marek07 napisał:

Zrobiłem tak dlatego, że mój traktor pracował z turem jedno sekcyjnym na linkę i zależało mi na tym, żeby zrobić poziomowanie hydrauliczne. Teraz jest o wiele wygodniej.

Jaki całkowity jest koszt takiej modyfikacji pod siedzeniem oprócz rozdzielacza na błotniku do tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek07    7

Witam,całkowity koszt wszystkiego co jest na zdjęciach wyniósł 1350 zł, a sama przeróbka pod siedzeniem to około 750 zł, dokładnie trudno policzyć dlatego że było to robione razem i nie wiem ile dokładnie wyszło węży do tego rozdzielacza na błotnik,a ile do tego pod siedzeniem , i nie znam wszystkich cen kształtek i złączy.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

rozumiem, pod siedzeniem ten nowy zawór wkręcony w korek to jest zasilanie do rozdzielacza? a gdzie wyjście doprowadzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam5555    0

tez chcialem przerobic mf 255 mozna do pana numer kom sms moj numer to 516396584 z gory dzieki


tez chcialem przerobic mf255 czy mozna do pana numer sms na moj 516396584 chcialem zapytac zdanie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek07    7
17 godzin temu, MariuszKlim napisał:

rozumiem, pod siedzeniem ten nowy zawór wkręcony w korek to jest zasilanie do rozdzielacza? a gdzie wyjście doprowadzone?

Witam,proszę o nr. telefonu to wyjaśnię dokładniej  a będę robił jeszcze fotki dokładniejsze  panu ,,adam5555''  to i panu wyślę i wyjaśnię . Pozdrawiam.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek07    7

Zasilanie jest podłączone foto nr 2 tam gdzie ta okrągła gałka, a tam gdzie ten zawór to jest podłączony podnośnik żeby też podnosić  dziwignią rozdzielacza ,,sekcja z nurnikiem" wtedy gdy jest przełączone na  wydatek siłowy. Powrót rozdzielacza podłaczony jest foto nr. 1 w blok tam gdzie orginalny  nypel . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Dzięki za dokładniejsze info.

czyli jakbym podłączył rozdzielacz tura zasilanie do tej gałki pod siedzeniem  i powrót tam gdzie masz nowy zawór do podnośnika to by działało? bo chciałbym tylko pominąć oryginalny rozdzielać w mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek07    7
2 godziny temu, MariuszKlim napisał:

Dzięki za dokładniejsze info.

czyli jakbym podłączył rozdzielacz tura zasilanie do tej gałki pod siedzeniem  i powrót tam gdzie masz nowy zawór do podnośnika to by działało? bo chciałbym tylko pominąć oryginalny rozdzielać w mf 255

proszę o tel . mój numer 506672536

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek07    7

 Nie będzie działało dlatego żea powrót musi być podłączony  fot.nr.7 oryginalny rozdzielacz też tam ma powrót więc trzeba wstawić trójnik , a gdzie  ten zawór fot.nr. 1, 2, 3 to jest zasilanie podnośnika.

MariuszKlim najlepiej zadzwoń pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Ktoś mógłby mi podesłać wymiary cali do 4 otworów w zaworze do rozdzielacza pod siedzeniem? bo w sklepie lokalnym gdzie zakuwają nie mają takich wymiarów i muszę internetowo zamawiać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

wstawiony nowy rozdzielacz 40l/min z nurnikiem i podłączony szeregowo z rozdzielaczem do tura.

ciśnienie około 150-160 barów (wolne obroty), na starym rozdzielaczu było 160. 

jak ustawię dźwignię w rozdzielaczu na neutralny to ciśnienie powoli spada, muszę sprawdzić jak to będzie chodziło w praktyce czy tur samoczynnie będzie opadać.

 

Tobie Marek miałem zrobić zdjęcia z mojego tura  dwusekcyjny na MF, postaram się to zrobić w najbliższych dniach bo wcześniej wyleciało mi z głowy.

IMG_20200129_124518.jpg

IMG_20200129_124553.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek07    7

Witam, ja ciśnienia nie sprawdzałem ale opada tak samo jak przed przeróbką, a rama i mocowanie z przodu wygląda tak jak na foto.

 

 

 

 

 

 

rama.jpg

20200201_114352.jpg

20200131_142517.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

 Dzięki za foto, będę musiał kiedyś przybrać się i podobnie zrobić w swoim żeby przód nie urywało na 4 śrubach 8.8 zaczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

dzisiaj zamontowałem wzmocnienie do tura tam przy zaczepie ale to śruby u mnie 14mm metryczne pasują. mam mały caownik to tylko na 2 śruby złapałem narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43
Dnia 16.01.2020 o 15:52, MariuszKlim napisał:

Ktoś mógłby mi podesłać wymiary cali do 4 otworów w zaworze do rozdzielacza pod siedzeniem? bo w sklepie lokalnym gdzie zakuwają nie mają takich wymiarów i muszę internetowo zamawiać.

 

@MariuszKlim i jak rozwiązałeś wpięcie do rozdzielacza da się kupić calowy nypel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
2 godziny temu, wysoki1122 napisał:

@MariuszKlim i jak rozwiązałeś wpięcie do rozdzielacza da się kupić calowy nypel ?

niestety w Polsce nie mieli, na zamówienie może by się dało ale długo czekać. To wywierciłem otwór w korkuw tym zaworze pod siedzeniem, kolega ładnie zaspawał hydrauliczny nypel metryczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj