Gość

Co najbardziej się opłaca

Polecane posty

Toru    15

warzywa i owoce to trzeba ludzi, ludzi i jeszcze raz ludzi. Wiem bo uprawiam wszystkiego po trochu. Mimo że mam 20 km do granicy UA to i tam ciężko znaleźć chętnych bo wszyscy jadą na zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, SamaPrawda napisał:

Bliżej Turku czy w drugą stronę? 😆

w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy macie jakieś nowe propozycję? w okolicy Konina są jakieś punkty zbytu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Daj sobie spokój z warzywami. 20 ha to nie mało nie dużo obsiej kukurydza i pszenica i idź na dobry etat. W warzywach liczą się duże ilości, pozatym musiałbyś zainwestować niemałe pieniądze w sprzęt do uprawy i bazę magazynową chlodnia/przechowalnia. W dzisiejszych czasach nie jest problem zarobić 4-5 tyś na miesiąc no i przede wszystkim masz co miesiąc pewną wypłatę i wiesz na czym stoisz a warzywa zbierasz tylko raz w roku, nie wspominając o suszach chorobach  szkodnikach i innych ustrojstwach... AAAA no i jeszcze cena jeden rok płaci jeden rok traci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Wystarczy poszukać nie będę pisał gdzie pracują moi znajomi bo być może to czytają ale jeden branża transportowa c+e zagranica weekendy w domu 8000 na rękę drugi branża rolnicza 6000 na rękę pełen ZUS codziennie w domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja do kierownicy akurat nie mam ręki za szybko jeżdżę i nie raz się oddawałem temu, a w branży rolniczej gdzie niby tyle? A za granicą to już byle gdzie się zarobi 8k i też można spokojnie zjeżdżać na weekend także wiesz cudu nie robi mi taka odpowiedzialność chciałem dla swojego dziecka to rozbudować

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Drukarz ofsetowy zarabia 6-8 tys na reke jego pomocnik 4-5 tys. Trzeba dzialac i szukac a nie gadac ze nie ma pracy za 4 tys. Bo jest tego pelno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i co warto tą borówkę czy czereśnie, albo jakieś warzywa sam nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj