barosz99

Pasza pelnoporcjowa

Polecane posty

barosz99    2

Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Jak sama nazwa wskazuję jest to pełna porcja, nie musisz nic dodawać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Jak byś miał dodawać do pełnoporcjówki dodatki to by się to wgl nie kalkulowało 😉 Zamawiasz sobie nawet jakie ty chcesz dodatki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

he he trzeba dodawać, w pełnoporcjowej np Witamina A 9000 jm czyli w 1kg granulatu jest zaledwie 9 g witamin o koncentracji 1000000 Jm witamin z worka, dając 10 kg granulatu dasz jej 90 gram tych witamin, więc taka dawka witamin to za mało dla krowy produkującej 40 + litrów mleka / dobę. Także pełnoporcjowa , jest tylko z nazwy, o kredzie , buforze, ew drożdżach, środkach na toksyny, glicerynie itp nie wspomnę jeśli na start laktacji

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barosz99    2
marcinffff napisał:

he he trzeba dodawać, w pełnoporcjowej np Witamina A 9000 jm czyli w 1kg granulatu jest zaledwie 9 g witamin o koncentracji 1000000 Jm witamin z worka, dając 10 kg granulatu dasz jej 90 gram tych witamin, więc taka dawka witamin to za mało dla krowy produkującej 40 + litrów mleka / dobę. Także pełnoporcjowa , jest tylko z nazwy, o kredzie , buforze, ew drożdżach, środkach na toksyny, glicerynie itp nie wspomnę jeśli na start laktacji

Właśnie o taką podpowiedź mi chodziło teraz daje z 200 g betakarotenu przed ocielniem i do zacielenia z josery a i tak te wydajniejsze sztuki ciężko się zacielają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    236

Tak jak jest napisane na worku pasza pełnoporcjowa powinna stanowić maxymalnie 25% dawki żywieniowe. Więc należało by ją wzbogacić i inne składniki pomijając siano/ sianokiszonkę, kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

były  w latach 90 pasze granulaty które miały 30000 jm witaminy A i resztę proporcjonalnie w 1 kg granulatu.Dając 7 kg miały zapewnione ponad 210 gram. Dziś koncentrat białkowy mało który ma 30000 jm czyli ok 30 g/kg paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek281290    2

Witam. Czy ktoś bierze z agrocentrum pasze pelnoporcjowa 18 dla krow mlecznych. Może ktoś zna sklad co zawierają czy dodają tam rzepak soje i inne dodatki? Czy to jest pasza na bazie tylko zbóż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w nasze Polskie sprawdzone firmy. Zobacz sobie na ofertę kiełków słodowych z Kenovitamin https://www.facebook.com/Kenovitamin. Nie dość, że rzetelna i wiarygodna firma, to w dodatku masz zapewnione terminowe dostawy, a to rzadkość. Co do samych kiełków… Jak odpowiednio dostosujesz porcje do wieku, wagi i aktywności zwierząt, to zobaczysz znaczącą poprawę w ich zdrowiu. A bo bym zapomniał - idealnie nada Ci się dla krów mlecznych i bydła opasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    236
Arek281290 napisał:

Witam. Czy ktoś bierze z agrocentrum pasze pelnoporcjowa 18 dla krow mlecznych. Może ktoś zna sklad co zawierają czy dodają tam rzepak soje i inne dodatki? Czy to jest pasza na bazie tylko zbóż 

ja biorę 18 od nich . najwięcej kukurydzy tam jest oczywiście rzepak i soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
    • Przez MichaKpiski
      Czy ktoś siał rośliny miododajne na dopłaty,  czy jest szansa wykorzystać je potem w żywieniu bydła? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj