Maju3060

Class Mercator i kukurydza

Polecane posty

Maju3060    15
Witam. Chcielibyśmy zasiać trochę kukurydzy na ziarno lecz pytanie czy da radę skosic zwykłyn hederem, na YouTube jest filmik gdzie koszą tak lecz pytanie czy sprzęt bardzo na tym odczuje, czy w ogóle da radę to kosić. Może ktoś tak próbował i wypowie się? Areał to ok 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

nie da rady musisz mieć cheder do kuku założyć blachy na młocarnie ,wyciągnąć co drugi drut z klepiska i założyć sito otworkowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

na 2 ha to nie zawracaj sobie głowy taniej i szybcjej wynajac usługe ceny od 300 do 400 zł za ha a kukurydza to gnojenie kombajnu lub po koszeniu dokładne czyszcenie lub mycie srodka a woda do srodka kombajnu to nie  wiem ja nie zalecam  a jak nie wyczyścisz to chyba po pół roku w kilkudziesięcioletnim Merkatorze bedzie sito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Też problem bo u mnie w okolicy nie ma usług na qq, dlatego kombinujemy. Ale trzeba będzie sobie dać spokój chyba. Edit:nie ma usług gdyż nikt nie ma przystawki. Nie to że nikt kosić nie chce,u nas każdy zboża obsiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

a co z mokrą kukurydza zamierzasz dalej robic-suszyc,ccm,sprzedac mokrą a wiesz ze na 1 ha kukurydzy trzba z portmonetki wyjac około 2 tys zł nie liczac wlasnej pracy i własnego sprzętu

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
Anetka1 napisał:

a co z mokrą kukurydza zamierzasz dalej robic-suszyc,ccm,sprzedac mokrą a wiesz ze na 1 ha kukurydzy trzba z portmonetki wyjac około 2 tys zł nie liczac wlasnej pracy i własnego sprzętu

2 tysiące zł to lekka przesada 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

600 nasiona 500 polofoska 500 mocznik 200 oprysk i100 podatek  to z kieszeni i  tak dalej /paliwo,jakies mikroelementy jak nie masz siewnika,kombajn bo nie kazdy posiada

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
Anetka1 napisał:

600 nasiona 500 polofoska 500 mocznik 200 oprysk i100 podatek  to z kieszeni i  tak dalej /paliwo,jakies mikroelementy jak nie masz siewnika,kombajn bo nie kazdy posiada

Zależy kto ma jakie zasobności i nie trzeba, aż za tyle polifoski i mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
Anetka1 napisał:

Może w twym przypadku  ale ci  co ją uprawiaja to jest tylko minimum

Sprzedać od razu mokrą, nakład pieniędzy wiadomo że jest, siewnikiem poznaniakiem się zasieje, tabela wysiewu jest także da radę, a kombajn posiadamy lecz ,,przyzbrojony,, do zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
tomek1974 napisał:

chyba zdajesz sobie sprawę że poznaniakiem zasiejesz bardzo nie równo

taurusteam napisał:

dasz radę zasiać poznaniem qq?

No mamy poznaniaka 6 na olejowej przekładni, tam chyba na 9 redlic się sieje na całej szerokości z tego co pamiętam, a jaki macie odstęp rzędów u siebie? Od czegoś trzeba zacząć, wy pewnie też od razu nie sialiście kuhn-ami czy Gaspardo., 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Lepiej bedzie jak posiejesz lejkiem i pobronujesz.

wiedzy zero i od początku kombinacje, jak ktoś doradza ,,to ja i tak wiem lepiej”

A poza tym z 2ha to można kolby ręcznie oberwać i łuskać sobie wiertarka😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
przemek28_28 napisał:

Lepiej bedzie jak posiejesz lejkiem i pobronujesz.

wiedzy zero i od początku kombinacje, jak ktoś doradza ,,to ja i tak wiem lepiej”

A poza tym z 2ha to można kolby ręcznie oberwać i łuskać sobie wiertarka😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Nie wiem lepiej, a tak jak mówisz nie wiem nic, każda rada jest dobra tylko powiedz czemu lepiej tym lejkiem zasiać bo nie rozumiem. 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Kombinujesz na całego wiec czemu nie lejkiem?

podstawa to dobry siew a omłot to daj sobie spokój z tym kombajnem. Napewno ktoś robi gdzieś usługi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

poznaniakiem dobrze nie zasiejesz prędzej konnym lecz i tak to nie będzie to co powinno być

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

A może masz w okolicy biogazownie lub wielu hodowców? zawsze można zasiać i sprzedać na pniu lub na biogazownie Tylko wtedy dochodzi koszt transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Maju3060 napisał:

Anetka1 napisał:

Może w twym przypadku  ale ci  co ją uprawiaja to jest tylko minimum

Sprzedać od razu mokrą, nakład pieniędzy wiadomo że jest, siewnikiem poznaniakiem się zasieje, tabela wysiewu jest także da radę, a kombajn posiadamy lecz ,,przyzbrojony,, do zboża.

jak ty chcesz siać kukurydzę na ziarno poznaniakiem to daj sobie z nią spokój jak nikt u was nie sieje i nie ma kombajnu z przystawka do zbioru a skup mokrej jest nie chce mi się wierzyć. co do młocenia 50 letnim kombajnem kukurydzy bez przezbrojenia to może być jego ostatnie młocenie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja od lat sieje lejkiem pomieszana z nawozem a potem agregat uprawowy a do tego zeby byc do konca hardkorem to polskie odmiany po 130 za worek i kto mi zabroni ???

potem opryskam najtanszym zamiennikiem i rosnie jak szalona.

plony sa ogromne- zaden na af takich nie ma, co prawda nie mam na to dowodow bo dziki wszystko wczesniej zjedza ale kto mi udowodni ze tak nie jest.

taka bieda produkcja kukurydzy to moze byc prowadzona w lesie na poletkach dokarmiajacych dziki finansowana przez mysliwych 😊

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj