wojtek1312

Case 5140- Luz na końcówce WOM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek1312    10
Witam mam problem z case 5140 mianowicie na końcówce walka jest spory luz nie dość że góra dół to na boki też lata. I tu moje pytanie wie ktoś może jak się za to zabrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też jest luz, na końcu to około 0,5cm. wydaje mi się że jest to wynikiem samej konstrukcji. Z tego co zauważyłem to jest tam seger i łożysko a sam wałek chyba jest wymienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Walek jest wymienny i mozna go odwracac. Na drugim koncu jest drobny frez. Po to jest tam ten seger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To się ja zapytam jeszcze, jak się przełącza na 1050 obr WOM. Wystarczy samą wajchę pchnąć czy coś dodatkowo trzeba robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakoś to tak lekko się przestawia....  bez żadnego oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za podpowiedź, już mam co robić od wtorku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

No to to normalne że tam jest taki luz? Nie wydaje mi się żeby aż taki chyba że się mylę podzieli się ktoś jeszcze swoją opinią? I tam chyba jest seger tzn blacha taka prsykrecsna na 2 sroby m10 później jest seger a za nim wydaje mi się że uszczelniacz a dopiero chyba tam dalej łożysko I jeszcze jedna sprawa jakby się ktoś podzielił informacja jaki ma akumulator u siebie w 5140 albo 5150 i byłbym wdzięczny za zdjęcie półki pod akumulator przy okazji. Ja mam u siebie 120 ah i wydaje mi się że troche mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Błądzisz...sama wyciągana końcówka wałka z obustronnym frezem siedzi w tulei i tam nie ma żadnego uszczelniacza -uszczelniacz jest na tulei. Jak masz duży luz to masz wywalone frezy sprawa prosta. Z akumulatorami jest różnie, jedne mają 2 jedne jeden, mój ma jeden 110ah, który ma z 10 lat i kręci jak głupi. Podstawa dobry aku, sprawny rozrusznik i okablowanie w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Ale odkrecasz blachę i tam jest uszczelniacz przecież. No to jak wyjmujesz końcówkę żeby ją zmienić Czy nawet ten uszczelniacz to trzeba spuscic olej i wyciągnąć go na zewnątrz? Albo sama końcówkę wyciagasz na zewnątrz żeby na nową zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Żeby wyciągnąć koncówke nie trzeba spuszczać oleju...Wystarczy wziąć kombinerki, wyciągnąć seger i wyjąć końcówke i nic nie wyleci ani kropla oleju...a uszczelniacz wymieniałem bez spuszczania oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Oki dzięki za informację. A powiedz mi jaki masz akumulator u siebie? I jak masz pólke pod niego? Mógłbyś wysłać jakieś zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj