Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aktis    248

nawet jak by jakoś przez pół roku ta choroba przetrwała w tym kurniku, to te kury nie zaraziłyby się i nie miały tych obiawów po kilku godzinach od przywiezienia.

MarcinSp10    0

Dokladnie jak mowisz muszą cale stado miec chore i tak sprzedają ludziom mowiac ze w 100% zdrowe są. Tacy ludzie muszą poniesc konsekwencje. 

Sean    1983
4 minuty temu, Aktis napisał:

nawet jak by jakoś przez pół roku ta choroba przetrwała w tym kurniku, to te kury nie zaraziłyby się i nie miały tych obiawów po kilku godzinach od przywiezienia.

Oczywiście, bo one przyjechały już z tą chorobą, to są teraz bardzo powszechne choroby prawie w każdym kurniku i dziwnym trafem zaczęły się jak przestało się odchowywać pisklęta, a brać odchowane.

• Like 1

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcinSp10    0
3 minuty temu, Aktis napisał:

A po 2 niema szans bo kurnik byl robiony od srodka w sensie wypalanie robactwa o ile jakies bylo bo niewiadomo ale dla pewnosci zrobilo sie tę czynnosc , odkazanie , malowanie , wiec niema opcji ze choroba jakas tu byla. 

Gość   
Gość

kury wyeksplatowane pewnie wypierzone wzieli z ciepłego kurnika powozili po mrozie i załatwione

normalny hodowca nie może sobie pozwolić na trzymanie chorych kur , bo trzymanie zdrowych czasem  powoduje że do nich trzeba dołożyć hahaha

w każdym kurniku pewnie choroby są jakieś ale szczepionki i leki zapobiegają chorobom

często jest tak że czas opłacalnej nieśności się kończy , szczepionki przestają działać i się z towarem ucieka

kupuje to  jakiś gnojarz / handlarzyk zapaprał chorobami u siebie na dodatek  i sprzedaje potem i roznosi choroby 

taki powinien dostać 10 batów a taki co kupuje taki towar  50 haha  a za to że się jeszcze żali kolejne 50

a gdzie jest napisane że chorych kur  nie wolno sprzedawać ?? może i gdzieś jest to napisane  ale to musza chorować na odpowiednie choroby żeby handel był zakazany

MarcinSp10    0

Gdybym wiedzial ze takie kury chore kupuje to bym zalu niemial bo sam chcialem ale skoro mowiono mi ze kury sa zdrowe itd. To sory ale nie tak sie umawialismy... 

szmergiel    462

ja tu nikogo nie chce straszyc ale widze to sie skonczy pewnie conajmniej jakims aresztem

• Haha 1

szmergiel    462

oho. to juz nie byle co.jak juz kwity sie zbiera na kogos. 3 lata minimum pierdla

MarcinSp10    0
15 minut temu, soltys48 napisał:

no tak może być .....tylko kto??

No napewno nie ja hehe 

Gość   
Gość

w ogłoszeniach kura na rosół 5 zł. kosztuje

nieco droższa młoda kura z jajkiem wyceniana jest na 12 zł.

zakładając że kupiłeś w hurcie to po negocjacjach sztuka wyszła po 10 zł , a jak była to rosołowa to 4 zł.

jajko 😀 wiejskie 1 zł.

taka kura amortyzuje się w tygodniu , nie wiem skad zdziwienie że w drugim kaszle

MarcinSp10    0
2 godziny temu, ordynator napisał:

w ogłoszeniach kura na rosół 5 zł. kosztuje

nieco droższa młoda kura z jajkiem wyceniana jest na 12 zł.

zakładając że kupiłeś w hurcie to po negocjacjach sztuka wyszła po 10 zł , a jak była to rosołowa to 4 zł.

jajko 😀 wiejskie 1 zł.

taka kura amortyzuje się w tygodniu , nie wiem skad zdziwienie że w drugim kaszle

Z kad takie ceny bo szukajac kur niosek na takie nigdzie nie trafilem. 

sznajdik    214

Według mnie to powinieneś od razu po dostawie mieć opinię weterynarza  o chorobie żeby nie był bo kierowca może nie potwierdzić jak przez to z roboty wyleci a może sam wie co i jak więc jedynym sensownym dowodem na chorobę jest opinia lekarza jak najszybciej po dostawie

• Like 1

krilan06    346
5 godzin temu, MarcinSp10 napisał:

A po 2 niema szans bo kurnik byl robiony od srodka w sensie wypalanie robactwa o ile jakies bylo bo niewiadomo ale dla pewnosci zrobilo sie tę czynnosc , odkazanie , malowanie , wiec niema opcji ze choroba jakas tu byla. 

Choroby w kurniku nie było ale teraz już jest i nawet jak się pozbędziesz tych kur to od nowa musisz dezynfekować pomieszczenie

Agrest    5534

Kupił bez papierów to kto teraz zwróci kasę? I jeszcze płacić za opinię weterynarza?

Teraz to psa karmić albo dołek kopać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zuzia12
      Jestem rolnikiem ,czyli dzierżawę 3 h ,bo chciałam się wybudować na ziemi rolnej , więc stworzyłam siedlisko. Płacę KRUS , robię ciasta i torty na zamówienia i chciałabym to zalegalizować, ale nie produkujaę nic w swoim gospodarstwie  ,więc wymyśliłam sobie że postawię kurnik i kupię 4 kury i koguta ,aby mieć własne jajka do produkcji ,a w lato posadzę  truskawki ,maliny itd. i zamrożę ,ale ustawa mówi o 50 % składników wlasny bez wody. Mąka, cukier i masło lub  inny tłuszcz są jeszcze potrzebne. No i czasem śmietanka ,czekolada itd, Kto to może skontrolować, czy rzeczywiście używam min.50% swoich składników. 
      Może jest już ktoś kto sprzedaje swoje wyroby cukiernicze lub inne i powie mi więcej jak to wygląda w praktyce. Wiem że muszę to zgłosić do powiatowego inspektora weterynarii.  Chciałbym też postawić osobny kontener i dostosować  go oczywiście wg uproszczonych wymogów sanitarnych do produkcji tych ciast  i sprzedawac glownie przrz Facebook lub rynku czy kiermaszu.

• Przez kuba0130
      Hej! Nazywam się Kuba i mam 13 lat. Od roku hoduję kury rasy rosa. Obecnie mam ich 100. Potrzebuję pomocy na temat żywienia. Obecnie dostają: Mieszankę do woli, ziemniaki oraz pszenice i przenżyto.

Część jest młodych. Obecnie niesie się około 60. Znoszą mi dziennie 20-30 jaj. Moim zdaniem to mało. Myślę co zmienić w ich żywieniu. Proszę o pomoc oraz pozdrawiam.
    • Przez Witkacy1
      Hej, witajcie.
      Ostatnio znalazlem plamy na jelitach u brojlerow takie jak na zdjeciach. Czy ktoś wie co to za choroba?
      Wyglada trochę jak kokcydioza ale jednak nie do konca. Dodam ze brojlery przezyly do 9 tygodnoa w dobrej formie a z 40 tylko 2 mialy takie coś.
      Co to moze byc i pytanie czy ich mieso można zjeść??
      Z góry dziekuje za opinie.
      Pzdr

• Przez Marcelek12
      Witam chciałbym zacząć chodowac kury brolyjer na jajko i sprzedawać do wylęgarni  ktoś coś powie o tym skąd się kupuje takie kurki 
    • Przez ktomek154
      cześć, mam w planach budowę kurnika dla brojlerów. Na początku jednak chciałbym zapoznać się z tym tematem. Można przerobić starą chlewnie na kurnik? wymiary 12 na 40 metrów. da radę to przerobić w miarę tanich pieniądzach?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj