Polecane posty

Aktis    319

nawet jak by jakoś przez pół roku ta choroba przetrwała w tym kurniku, to te kury nie zaraziłyby się i nie miały tych obiawów po kilku godzinach od przywiezienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSp10    0

Dokladnie jak mowisz muszą cale stado miec chore i tak sprzedają ludziom mowiac ze w 100% zdrowe są. Tacy ludzie muszą poniesc konsekwencje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Aktis napisał:

nawet jak by jakoś przez pół roku ta choroba przetrwała w tym kurniku, to te kury nie zaraziłyby się i nie miały tych obiawów po kilku godzinach od przywiezienia.

Oczywiście, bo one przyjechały już z tą chorobą, to są teraz bardzo powszechne choroby prawie w każdym kurniku i dziwnym trafem zaczęły się jak przestało się odchowywać pisklęta, a brać odchowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSp10    0
3 minuty temu, Aktis napisał:

nawet jak by jakoś przez pół roku ta choroba przetrwała w tym kurniku, to te kury nie zaraziłyby się i nie miały tych obiawów po kilku godzinach od przywiezienia.

A po 2 niema szans bo kurnik byl robiony od srodka w sensie wypalanie robactwa o ile jakies bylo bo niewiadomo ale dla pewnosci zrobilo sie tę czynnosc , odkazanie , malowanie , wiec niema opcji ze choroba jakas tu byla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kury wyeksplatowane pewnie wypierzone wzieli z ciepłego kurnika powozili po mrozie i załatwione

normalny hodowca nie może sobie pozwolić na trzymanie chorych kur , bo trzymanie zdrowych czasem  powoduje że do nich trzeba dołożyć hahaha

w każdym kurniku pewnie choroby są jakieś ale szczepionki i leki zapobiegają chorobom

często jest tak że czas opłacalnej nieśności się kończy , szczepionki przestają działać i się z towarem ucieka

kupuje to  jakiś gnojarz / handlarzyk zapaprał chorobami u siebie na dodatek  i sprzedaje potem i roznosi choroby 

taki powinien dostać 10 batów a taki co kupuje taki towar  50 haha  a za to że się jeszcze żali kolejne 50

a gdzie jest napisane że chorych kur  nie wolno sprzedawać ?? może i gdzieś jest to napisane  ale to musza chorować na odpowiednie choroby żeby handel był zakazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSp10    0

Gdybym wiedzial ze takie kury chore kupuje to bym zalu niemial bo sam chcialem ale skoro mowiono mi ze kury sa zdrowe itd. To sory ale nie tak sie umawialismy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ja tu nikogo nie chce straszyc ale widze to sie skonczy pewnie conajmniej jakims aresztem

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w ogłoszeniach kura na rosół 5 zł. kosztuje

nieco droższa młoda kura z jajkiem wyceniana jest na 12 zł.

zakładając że kupiłeś w hurcie to po negocjacjach sztuka wyszła po 10 zł , a jak była to rosołowa to 4 zł.

  jajko 😀 wiejskie 1 zł.

taka kura amortyzuje się w tygodniu , nie wiem skad zdziwienie że w drugim kaszle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSp10    0
2 godziny temu, ordynator napisał:

w ogłoszeniach kura na rosół 5 zł. kosztuje

nieco droższa młoda kura z jajkiem wyceniana jest na 12 zł.

zakładając że kupiłeś w hurcie to po negocjacjach sztuka wyszła po 10 zł , a jak była to rosołowa to 4 zł.

  jajko 😀 wiejskie 1 zł.

taka kura amortyzuje się w tygodniu , nie wiem skad zdziwienie że w drugim kaszle

 

Z kad takie ceny bo szukajac kur niosek na takie nigdzie nie trafilem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Według mnie to powinieneś od razu po dostawie mieć opinię weterynarza  o chorobie żeby nie był bo kierowca może nie potwierdzić jak przez to z roboty wyleci a może sam wie co i jak więc jedynym sensownym dowodem na chorobę jest opinia lekarza jak najszybciej po dostawie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
5 godzin temu, MarcinSp10 napisał:

A po 2 niema szans bo kurnik byl robiony od srodka w sensie wypalanie robactwa o ile jakies bylo bo niewiadomo ale dla pewnosci zrobilo sie tę czynnosc , odkazanie , malowanie , wiec niema opcji ze choroba jakas tu byla. 

Choroby w kurniku nie było ale teraz już jest i nawet jak się pozbędziesz tych kur to od nowa musisz dezynfekować pomieszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Kupił bez papierów to kto teraz zwróci kasę? I jeszcze płacić za opinię weterynarza?

Teraz to psa karmić albo dołek kopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madmax2001    0

I jak potoczyły się sprawy z kurkami - interesuje mnie to, bo mam podobny przypadek? A masz może zachowane namiary na tę panią od kurek? Może to ta sama co i mnie zrobiła w jajo?

Edytowano przez madmax2001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Kury kupuje się jak mają maks 20 tyg. Jak kupujesz kurę która już niesie jajka to jak ocenisz że jest to kura młoda czy kura 2 letnie z fermy ? Najlepiej odebrać prosto od hodowcy. W razie wiesz gdzie wtedy jechać załatwić sprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasia_fiol
      Dzień dobry, wie ktoś czy to coś niepokojącego? Jestem nowa w temacie kur. Niecałe trzy tygodnie temu kupiłam 30 kur i koguta z transportem . Miały to być kurki które już niosą ale u mnie łącznie zniosły dwa jaja plus to w kokonie. Już mi ręce opadają wciąż jest coś nie tak a kogut to już w ogóle porażka musiałam go dać do osobnej zagrody bo go dziobaly kury do tego stopnia że uszkodziły mu oko więc jest ślepy na jedno oko. Może jakieś rady jak ogarnąć problem . Daje im witaminy do paszy (przenice jęczmień kukurydzę ) stały się bardziej aktywne ale teraz zaczęły charczeć 😔 

    • Przez Karolakarolina
      Witam, posiadam 40 kur i chcę sprzedawać jaja. Wystarczy zgłosić kury weterynarii czy trzeba wejść w rhd? 
      Co wy byście zrobili? Na lewo nie sprzedam - konkurencja tylko na to czeka.
    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj