sumek666

tureckie siewniki Ozdoken

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sumek666    5083

Witam

ma ktoś taki sprzęt? szukam informacji o jakości ich produktów,

wydają się dość tanie i solidne, 

ozdoken-vphe-dg4,cffb9e46.jpg

ozdoken-vphe-dg4,fd8ef025.jpg

 

ozdoken-vphe-dg4,bc917f70.jpg

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma taki 6 rzędowy talerzowy od dwóch sezonów. W tamtym roku siał u mnie i jeśli chodzi o jakość siewu to dobrze równo sieje. Ogólnie to sekcje wysiewające podobne jak w gaspardo. Niektóre detale nieestetycznie wykonane ale cena jest przyzwoita jak za takie wyposażenie. Z pół roku temu jak pytałem o taki 4 rzędowy (talerze duży zbiornik z kwasówki i mikrogranulatem) to kosztował 45 netto.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Te aparaty nie są gaspardo tylko na licencji. Gdzieś w Google takie info znalazłem. 

Ja potrzebuje taki żebym mógł siać rozstaw 45 cm i 75 cm, żeby miał duży zbiornik, i wszystkie sekcje talerzowke.

O co kaman z mikrogranulatem? 🤔

To jest jakiś nawóz? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Tak, ale nie warto się w to bawić z tego co usłyszałem od kilku rolników


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

W mikro.. a ile chcesz siać rocznie ha?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Mam taki siewnik od dwóch sezonów posiał około 150 ha  kosztował około 40 netto . Pierwszy sezon bezawaryjne nie licząc plastikowej tulejki która była pęknięta przy składaniu koszt 20zl bo nie chciałem czekać na serwis . W tamtym roku łożysko na znaczniku w talerzu od nawozu i jedno w kółku dogniatajacym , ogólnie są tam ruskie i indyjskie łożyska to trzeba się spodziewać kolejnych . I trzeba dodać że sieje w różnych warunkach kamienie piaski ciężkie zbrylo e gliny . Miałem też rozkmie bo dość często komputer pokazywał że nie sieje 4 sekcja okazało się że jest tam za mała osłona i gdy słońce pada na fotokomórkę włącza się alarm . Siewnik sieje dość dokładnie nie ma co do tego zastrzeżeń o ile nie przekracza się 7km/h. Tarczki wysiewający pasują z gaspardo. I zbiornik od nawozu dobrze jest wyczyścić co 20-30 ha bo zbiera się "mąki" która się zbryla i zatyka i ciężko  ustawić normę . Pracuję nim agrofarmem 420 100km .Ogólnie jestem zadowolony za te pieniądze chyba nic lepszego się nie dostanie  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Super, że jest ktoś kto taki ma. Nic tańszego nie znalazłem. Masz czterorzędowy? Można zmienić rozstaw sekcji? 

10 minut temu, Bartek933 napisał:

W mikro.. a ile chcesz siać rocznie ha?

Muszę kupić zestaw do siewu bezpośredniego lub z nawożeniem okołonasiennym na MR. Początkowo chciałem coś w stylu Agromasz SN300T, ale ze sytuacja ze zbożami każdy wie jaka jest to nie będę się pcheł chyba w tego typu siewnik. Poza tym mam czym siać zboże i usługodawców nie brakuje w tym zakresie. Gorzej z siewnikiem do kukurydzy bo każdy chce siać na już i trzeba czekać. Idąc dalej będę odchodził jak najbardziej od uprawy zbóż i przechodził na inne rośliny, które siejemy w szerokich rzędach. ;)

 

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Czyli ile? Za ułamek nowego można kupić fajną używkę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

U siebie od 5 di 15 ha.

Można. Ale muszę wykorzystać młodego rolnika. To co mam zrobić?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Ja bym wolał agromasza do zboża, wolę ozimine niż 3t kukurydzy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Na szczęście miałem trochę więcej niż 3 t. Aczkolwiek w okolicy rekordzista miał 23 t z 10 ha. 

Jeszcze chce wejść w buraki, rzepak i te konopie. To wszytsko można siać w 45 cm. Sąsiad ma posiane na jednym polu bezorkowo siewnikiem zbożowym i punktowo. Na razie wyglądają pięknie. Ten w 45 cm ma większą liście. Na razie to tyle z różnic. I korzeniu nic nie wiem.

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

A ja z buraka raczej będę wychodził, nie na nasze ziemie i opady ta roślina plus robale i okrojone SOR


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Dużo ludzi tak gada a mija  po 10-15 lat i jeszcze nie zrezygnowali. :)

mnie ratuje odległość od cukrowni. Z każdego pola widzę silosy 😅

nawet teraz szukają doradcy terenowego do spraw kontraktacji. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Odległość nie gra żadnej roli, nie ważne czy masz kilometr czy sto

Do rzepaku nie powiem chciałem siać gammą ale za wolno by to szło.

Delta z Unii ile kosztuję? i agromasz miał chyba też miał wprowadzić taki siewnik


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

 

Ale nie w południowej Wielkopolsce, kukurydza i buraki w tym roku pod kreską. Czwarty rok buraki odstawiam na siebie i tylko jeden rok był satysfakcjonujący pod względem plonów, jeszcze z dwa lata poniżej 50t  z ha i wole pyrki zasadzić w to miejsce


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Najwięcej kasy z ha w latach 17 i 18 miałem z kukurydzy. W tym wyszedłem na zero.

Odległość od cukrowni ma znaczenie. Koszt transportu. Chyba, że już tego nie bora pod uwagę. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Zobacz umowę i później pogadamy. Ale ogólnie to może i masz rację, po buraku i rzepaku byle czym sam zasiejesz


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Nie czytałem nigdy umowy. Nie będę się kłócić.

Sąsiad ma Sitere nowa to myślę z nim się dogadać, że ja mu zasieje kukurydzę a on mi zboże. Taki barter. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Najważniejsza jest polaryzacja i od tego liczą się koszty, nawet jest wytłuszczone że niezależnie od odległości do cukrowni. Mogę nawet tu zdjęcie wrzucić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Przy tegorocznej pogodzie chyba polaryzacja była ok? Głównie od słońca chyba to zależy?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Kipeska właśnie, buraki były tragiczne ale przed zbiorem dostały trochę wody i odbiły kosztem cukru. W 17 była ponad 20 w tym jak dobrze pamiętam nawet nie 17


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj