Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

przecież żartuje tylko, luzik ! 😃

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

Sprzedam wapno firmy Lafarge: KUJAWIT & RADKOWIT (zwykłe i premium) z odbiorem osobistym na kopalni lub z moją dostawą ;))

Propozycja na dziś 1680 zł/t netto na gospodarstwie, dobra cena czy ktoś może płaci więcej?

13-200

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

Sprzedam wapno firmy Lafarge: KUJAWIT & RADKOWIT (zwykłe i premium) z odbiorem osobistym na kopalni lub z moją dostawą ;))

Wiadomość z agroFakt.pl

nie, dostałem cenę taką na mój rzepak.

msjaro    27

Ktoś ma pojęcie, czemu rzepak tak leci na łeb na szyje na MATIFie? Najsłabsze plonowanie w Europie od 2007, zasiewy na ten rok też szału nie robią pod względem areału, Australia płonie, wycofują multum dobrych środków... A nagle cena zbliża się do 400E. Ktoś mądrzejszy ode mnie jest w stanie mi odpowiedzieć?

marcin1160    0

Na chwilę obecną fundamenty nie mają znaczenia. Spekulanci robią co chcą. Dzisiaj leci ropa, oleje to i rzepak ciągną w dół. Jak się nic nie wydarzy w najbliższym okresie to zjedzie do ok 385 euro.

msjaro    27

Jest chyba jeszcze kwestia tego, że wygasają kontrakty na luty do końca stycznia, to zawsze się giełda dziwnie zachowuję, ale mogę się mylić.

• Thanks 1

strzechu    63
Napisano (edytowany)

To co sie dzieje nie ma nic wspólnego z popytem/podażą , generalnie jest na giełdach strach jak sie rozwinie sytuacja z koronawirusem z Wuhan.

Gracze boją się ogólnoswiatowej pandemii , ofiar w ludziach liczonych w milionach .

400euro obronione wiec nie ma tragedi

Edytowano przez strzechu

Egzo    14

Jakie ceny rzepaku po tej korekcie na giełdzie? Płn mazowsze na dziś propozycja koło 1600netto

ZELKOW    721

Witam forumowiczów, jak u was się przedstawiają kontrakty na nowe zbiory ? Możecie od razu podawać rejon Polski i do kiedy czekacie czy nie podpisujecie ?

marek1977    50

Wyznaję zasadę ,że jeśli nie mam rzepaku na przyczepie to go nie ma , dlatego nic nigdy nie podpisuje, tym bardziej że sąsiad już raz płacił firmie Chemirol 10000zł kary za nie dostarczony surowiec.Ostatnio słyszałem o cenie 1610 zł/netto na nowe zbiory ,ale nie wiem ,czy to aktualne.

XTRO    575
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

Witam forumowiczów, jak u was się przedstawiają kontrakty na nowe zbiory ? Możecie od razu podawać rejon Polski i do kiedy czekacie czy nie podpisujecie ?

dzwoniłeś do Sobianka może ? wiesz ile oni teraz dają ?

2 godziny temu, marek1977 napisał:

Wyznaję zasadę ,że jeśli nie mam rzepaku na przyczepie to go nie ma , dlatego nic nigdy nie podpisuje, tym bardziej że sąsiad już raz płacił firmie Chemirol 10000zł kary za nie dostarczony surowiec.Ostatnio słyszałem o cenie 1610 zł/netto na nowe zbiory ,ale nie wiem ,czy to aktualne.

pytanie czy nie dostarczył bo klęska jakaś była czy po prostu sprzedał komuś innemu, bo jak to drugie to nic dziwnego 

ZELKOW    721

w zeszłym tygodniu 1590netto z wczoraj 1560 netto narazie lipne ceny jak na te lata suche

XTRO    575

A wcześniej nawet 1600 dawali przy 50 t już 

Wicherek    297

Nic nie piszcie , złotówka się osłabia , wirus się rozwija , cała gospodarka morze się przewrócić  , kto wie co będzie w lipcu ?

i najważniejsze ---SUSZA

ZELKOW    721

a no właśnie moim zdaniem kto nie wytrzyma i podpisze teraz to straci za słaba cena na rzepak na te susze, dziś znów na matifie rzepak w dół ale takie wachania raz w góre raz w dół to co drugi dzień są, a jakieś inne firmy kontraktują czy jeszcze nie ?

marek1977    50
Napisano (edytowany)

Matiff -394 ojro, na razie kierunek tylko spadkowy.

Edytowano przez marek1977

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DzikiSimental25
      Ceny mleka w 2020 roku zaczynamy od 1.36. Jakie są u was ceny za mleko? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny w swoich regionach. Jak sądzicie, na jakiej cenie skończymy rok 2020? Będzie lepszy czy gorszy?
      Link do kontynuacji tematu :  https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273029-ceny-mleka-2019/

• Przez Matey
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2020? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273036-ceny-pszenicy-2019/
    • Przez Matey
      W jakich cenach kupujecie paliwo rolnicze w 2020 roku? Waszym zdaniem, jak zachowają się ceny paliw w tym roku? Kupujecie olej napędowy hurtem czy detalicznie? Czy paliwo będzie tańsze? Jaki wpływ na koszt paliw będzie miała sytuacja w Polsce i na świecie? Zapraszamy do dyskusji.
      Temat z cenami z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273035-ceny-paliw-2019/

• Przez Matey
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2020 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2020? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273037-ceny-ziemniakow-2019/

• Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj