Polecane posty

Matey    892

Jakie będą ceny rzepaku w sezonie 2020? W jakich cenach jest rzepak jary i ozimy w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach rzepaku, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny rzepaku? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!

Link do tematu z cenami 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273041-cena-rzepaku-2019/

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
5 godzin temu, Adrenalinaa napisał:

Ładna cena Ja słyszałem juz o 1700 netto na gospod Pomorskie

To portowa cena, czy jakiś skup tyle płaci? O ile się nie mylę, to Jabłowo płaci 1640 netto z dowozem do nich, szału nie ma. Na MATIFie cena 1770zł, gdyby Kruszwica tak się nie zaopatrzyła na Ukrainie, to pewnie mielibyśmy już okolice 1750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

Spokojnie, Jak tak dalej będzie to myślę że  już koniec stycznia będą wszyscy płacić 1700-1750.. a jeszcze jak USA z Chinami podpiszą 15 stycznia umowę handlową na podwójną wartość w porównaniu co było przed wojną, to cicho bym myślał że to pociągnie rzepak może nawet do 450e na giełdzie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Bedziecie pisac kontrakt na zniwa 2020?? Na dzis cena 1600 w zniwa ale podobno ma drozec i przedstawiciel mowil zeby czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

Kolego już bliżej 420, podniosą, spokojnie, wszystko jeszcze stoi przez tą przerwę, ale myślę że po 20.01 rynek się ożywi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298
4 godziny temu, Wicherek napisał:

418 EURO a złodzieje nic nie podnoszą  !

Co maja podnosić jak Kruszwica zasypana pod dach , dzisiaj nawet nie przysłali sms-a z ceną.Kiedyś jak dzwoniłem do ZT i powiedziałem że Matif drożeje ,a oni słabo płacą  to  odpowiedzieli że mam sobie sprzedać na giełdzie. Część rzepaku sprzedałem w grudniu po 1700zł/netto ,reszta czeka i oby nie było jak w zeszłym roku ,że się czekało ,a potem się zesrało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

Teraz jest zupełnie inna sytuacja niż w zeszłym roku, moim zdaniem cena tylko do góry a oni jeśli faktycznie się zasypali to tylko dlatego że dobrze wiedzieli o tym że rzepak na wiosnę będzie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojdzie do takiej sytuacji że nie będzie komu odbierać towaru i będziemy zmuszeni do sprzedaży po ich cenach. W moim regionie wlasnie upadła jedna z trzech większych firm skupujacych i się zastanawiam co będzie w zniwa jak Ci którzy handlowali z tą firmą będą zmuszeni sprzedać  do dwóch pozostałych. W ubiegłym sezonie było zapchane że nie brali a do firmy do której sprzedaje ma magazyn o poj 4 tyś ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Na MATIFie jest 420E, na dzień dzisiejszy 1780. Kruszwica płaci chyba na bramie 1720. Jak na to, że są zasypani to i tak nieźle. Więc co narzekacie? W pomorskim można już 1700 dostać. Jak na nowe żniwa będzie 1650, to podpiszę część, bo to bardzo dobra cena. Póki co chyba 1620 proponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

Śmiech na sali co to się dzieje.. może jakieś stare kontrakty realizują i dlatego tak mozolnie niektórzy podnoszą.. skoro komagra zaczęła znacząco podnosić to myślę że za chwilę ruszy i taki glencore..

Szkoda że mnie nie stać żeby trzymać dłużej, bo pewnie koniec stycznia początek lutego będę musiał sprzedać bo trzeba robić dach na magazynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Dolnośląskie, cena z piątku 1730 zł netto/t, trzeba zawieźć do skupu. Na razie czekam. Ale jutro będę znowu dzwonić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1991    6

Kolego wicherek, jak ja dzwoniłem do Bodaczowa to powiedzieli mi 1600 netto. (dzwoniłem w piątek 10.01.) Co źle pytałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Kolego Ania, myślę, że oboje pytaliście o rzepak i obaj usłyszeliście dobrą odpowiedź. U nas płacą za kontrakt 1730 netto ale minimum 25 ton, czyli podpisujesz kontrakt i na drugi dzień sprzedajesz, a 1660 średnio płacą poprostu jak przyjedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj