Polecane posty

Gość   
Gość

Na wacie rolnikowi też nie muszą zgłaszać, ale pewnie ze strachu to robią.   :)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

I ja nie szukam tu kłótni. Tylko mówię ze miałem problem . Olej napędowy jakby się rozwarstwił.  Na pompie wtryskach został osad przypominający rdzę. 
i zastanawiałem się od czego to może być. Albo osad z bio który tez na dnie się zbiera , albo te b0 podejrzane

szukalrm b0 to mało kto miał, ze niby lotos czasem jakaś partie puszcza ale ogólnie mało tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, masa24 napisał:

Jacy z was fachowcy skoro nie wiecie ze rolnik nie ma obowiązku żadnej rejestracji w tym systemie PUESC

falco chwalone przez was mi przywiozło i nie wiem czy to te paliwo było do d*py bo brałem z różnych miejsc. Sean 450 to może ty bierzesz. Ja w sezonie potrzebuje 15000 l

poprostu zastanawiam się skąd to b0 skoro w Polsce jest wymóg b7

nie każdy hurtownik ma b0

muske ze albo to zagranica albo odbarwiany opal

Ja nie pisałem że cały czas jest dostępne b0, ale mogą mieć wyrobione limity i okresowo jest, no załóżmy że ktoś mnie zrobił w bambuko, ale tu więcej ludzi pisze że dostali takie paliwo, więc wszystkich nie zrobili chyba.   :P

Tyle paliwa bierzesz a nie stać cię na choćby 2500l zbiornik   :P  no weź nie mów.   :D   Ja na 450 a mam już dawno.   :P  

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Ale co ma zbiornik do tego ze miałem jakaś ropę co się rozwarstwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
5 godzin temu, miwigos napisał:

Jak jestem na vacie ,to bez zgłoszenia nikt poważny nie chce przywieżć,a z papraczami nie współpracuje

Jeżeli nie masz rejestracji w CEIDG to nikt nigdzie nie musi zgłaszać że wiezie Ci paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ok. tylko firmy sprzedajace są nadgorliwe i boją się i wymagają senta choćby tłumaczył im jakie sa przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, Adam86 napisał:

Jeżeli nie masz rejestracji w CEIDG to nikt nigdzie nie musi zgłaszać że wiezie Ci paliwo.

Przewoźnik musi zgłosić, Ty nie musisz zgłaszać, że Ci przywieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, przewoźnik nie musi niczego zgłaszać, jak rolnik nie ma rejestracji w CEIDG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Zamówione na poniedziałek 1000 l. po 4,45 zł. 

Kiedyś się pytałem odnośnie tego zgłaszania to powiedział kierowca że od 500 litrów zgłaszać muszą zawsze że wiozą do kogoś. Ogólnie strasznie narzekał na te kontrole. Stacja - do niedawna Huzar, teraz zmienili na Shell.

Obserwujecie hurtowe ceny paliw?

https://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/archiwum-cen.aspx?Fuel=ONEkodiesel&Year=2020

Ciekawe czy od teraz już będzie cena rosła. Bo w hurcie tak tanio nie było od przeszło roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
3 godziny temu, JD1052 napisał:

Ok. tylko firmy sprzedajace są nadgorliwe i boją się i wymagają senta choćby tłumaczył im jakie sa przepisy.

dobra a jak wymagają senta to co ja jestem zwyklym rolnikiem na ryczlacie to musze sie rejestrowac w tym systemie sent ? 

a nawet jakby mi kazał sprzedawca a ja sie tam nie zaloguje to co ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie musisz, a jak sprzedawca będzie Ci coś kazał, to pokaż mu środkowy palec i idź do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Mój dostawca też mówi ze bierze orlenoskie ,ale nie zawsze jest b0 ,kilka lat już mi przywozi i bez żadnych problemów nic się nie usiada nie rozwarstwia , filtr od dystrybutora do tej pory miałem przezroczysty i nie było w nim żadnych zanieczyszczeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
14 minut temu, Azor07 napisał:

Mój dostawca też mówi ze bierze orlenoskie ,ale nie zawsze jest b0 ,kilka lat już mi przywozi i bez żadnych problemów nic się nie usiada nie rozwarstwia , filtr od dystrybutora do tej pory miałem przezroczysty i nie było w nim żadnych zanieczyszczeń .

Rocznie ile tys litrów potrzebuje sz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ok . 4 tyś poszło w zeszłym roku ,ale sporo kredy woziłem ,co roku pola przybywa .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
16 godzin temu, Sean napisał:

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, przewoźnik nie musi niczego zgłaszać, jak rolnik nie ma rejestracji w CEIDG.

Jak przywozi Ci jakiś "edziu" z szopy w koziej wólce i leje w beczki  to nie musi.

Każdy przewóz pow. 500l paliwa do odbiorcy musi być zgłoszony przez przewoźnika. Rolnik nie musi. Taką informację otrzymałem z trzech źródeł: mój wieloletni dostawca, infolinia puesc, krajowa administracja skarbowa. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, jacek1296 napisał:

 

Każdy przewóz pow. 500l paliwa do odbiorcy musi być zgłoszony przez przewoźnika. Rolnik nie musi. Taką informację otrzymałem z trzech źródeł: mój wieloletni dostawca, infolinia puesc, krajowa administracja skarbowa. Koniec.

Rozumiesz co piszesz , czy masz z tym duże problemy. Ja też dzwoniłem do puesc i przewoźnik do rolnika o ile nie prowadzi działalności gospodarczej nie musi tego faktu zgłaszać, i widać że to tobie edzo wozi i leje w beczki, bo pani z infolini puesc przedstawiła mi na to ustawę, gdzie kumaty przewoźnik powinien ją znać, a ty widać rozmawiałeś chyba tylko z portierem.    :P

https://puesc.gov.pl/web/puesc/-/2-12-czy-w-przypadku-przewozu-realizowanego-przy-uzyciu-srodkow-transportu-ktore-nie-sa-nasza-wlasnoscia-popularnie-zwane-samochody-spedycyjne-a-my-je

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ja rozumiem dokładnie. Przewoźnik zgłasza każdy przewóz. Odbiorca będący w ceidg potwierdza przywóz paliwa przez przewoźnika na platformie puesc. Rolnik jest z tego obowiązku zwolniony. Czego nie rozumiesz? Bez urazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty nie rozumiesz że do osoby nie prowadzącej działalności gospodarczej przewoźnik nie ma obowiązku zgłaszać takiego przewozu.

"Wobec tego, rolnika niewpisanego do ewidencji CEIDG, który prowadzi działalność rolniczą nie można uznać za podmiot objęty ustawowymi obowiązkami, a przewóz towaru do takiej osoby nie podlega zgłoszeniu."

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Dobra, Twoja racja, wiesz lepiej. U nas za brak zgłoszenia przewoźnik dostaje karę w wys. dziesiątek tys. pln ( kontrola przewozu na drodze przez izbę celną). Po takiej "akcji" przewoźnik zaczął wymagać, aby rolnik zgłaszał przywóz, tak na wszelki wypadek. Koniec dyskusji.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem lepiej, tylko wiem co powiedziała mi  kompetentna osoba, biorąca  kasę za swoją pracę, ktoś co najwyżej źle interpretuje przepisy, skoro by było tak jak ci wciskają kit, to dlaczego rolnik by nie musiał zakończyć tego zgłoszenia jak jest to wymagane u osób prowadzących działalność? już samo wymaganie przez przewoźnika czegoś na zapas, świadczy że nie rozumie przepisów, czyli taki edzio.   :P

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nie obraź się, ale Ty wiesz lepiej, bo masz info " od kompetentnej osoby", a ja tylko od KAS, co wciska kit. Skończmy, bo nie warto tego ciągnąć.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to info to właśnie pani  z KAS mi podała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Zależy od  firmy mi powiedzieli że od 1 lutego nie przywiozą bez sent chyba że byłbym na ryczałcie. całe to zalatwianie do ogarnięcia.

Edytowano przez rafooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i ja bym już od takiego nie brał, niech czeka aż mu ktoś sent przyniesie.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Pierdolenia kilka stron a ceny ni jak się nie można doczytać , opanujcie się trochę 😣


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj