Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7580

Chiński państwowy koncern chemiczny ChemChina zamknął z powodu epidemii koronawirusa rafinerię przetwarzającą 100 tys. baryłek ropy dziennie i ograniczył produkcję w dwóch innych - podała w czwartek agencja Reutera, powołując się na trzy anonimowe źródła.

Rafineria Zhenghe w prowincji Szantung na wschodzie Chin, zdolna w ciągu roku przetworzyć 5 mln ton ropy, została wyłączona w środę - powiedziały dwa z tych źródeł.

W tym tygodniu firma zmniejszyła również produkcję w dwóch innych rafineriach w tej prowincji, Changyi i Huaxing, do poziomu 60 proc. mocy przerobowych. Wcześniej oba zakłady, które łącznie są w stanie przerabiać 300 tys. baryłek ropy dziennie, pracowały na 70 proc. wydajności - podał Reuters.

Jak cena będzie się kształtować  na rynkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
Przed chwilą, warchest napisał:

to masz dzialanosc ? czy na vacie ? 

bo gospodarstw typu 20 ha to nie dotyczylo do tej pory ? 

vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
11 godzin temu, Pioagri napisał:

Zakupione w tym tygodniu po 4,59zł/l firma Translot 

leją w zwykłe beczki? jaka ilość? 

bo widzę ze też mają siedzibę w białymstoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16860
MariuszKlim napisał:

11 godzin temu, Pioagri napisał:

Zakupione w tym tygodniu po 4,59zł/l firma Translot 

leją w zwykłe beczki? jaka ilość? 

bo widzę ze też mają siedzibę w białymstoku

będziesz zamawiać to możesz i mi 500 doliczyć w tej cenie. jak coś to pisz mi na Messenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
1 godzinę temu, MariuszKlim napisał:

leją w zwykłe beczki? jaka ilość? 

bo widzę ze też mają siedzibę w białymstoku

sprawdzone paliwo od nich macie ? u nas cześc ludzi omija mlynek choc tez tanio po problemach z pompami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21
Dnia 9.02.2020 o 12:02, wiesiek63zmc napisał:

przepisy były wcześniej ale nikt tego nie tykał ale zaczęto straszyć cysterniaków w co leją i się skończyło U mnie nikt nie naleje w co innego tylko zbiornik a za chwile na stacji też nie nalejesz w jakieś bańki tylko atestowane bo jest zakaz nalewania tylko kwestią kiedy postraszą obsługę i dopiero będą jaja bo mając 10 czy 15 ha bedzie trza inwestować w zbiornik

 

mam 16ha i szerze żałuję że tak późno kupiłem zbiornik , wygoda i zaoszczędzony czas bezcenne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

zbiornik fajna sprawa ale usiadłem obliczyłem ze biorąc 1500l ze zniżką 30gr mniej więcej tyle w hurcie średnio, co daje 450 zł na rok - czyli zbiornik zwróci się za 10 lat ? Co z zbiornikami po 10 latach z atestem jak to wygląda ?

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Pewnie jak na dworze będzie stał to plastik zacznie się kruszyć i trzeba będzie kupować następny 😂

32 minuty temu, Tygrysek napisał:

 

Taka sama wygoda jak w mauzeze z pompką z wężem i pistoletem . Z tą różnicą że mauzer i pompką kosztują kilka stówek a zbiornik kilka tysięcy.

  • Like 3
  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Bez przesady zbiornik jest dwupłaszczowy,mój stoi  w cieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22
3 godziny temu, MariuszKlim napisał:

leją w zwykłe beczki? jaka ilość? 

bo widzę ze też mają siedzibę w białymstoku

Ja mam akurat zbiornik dwuplaszczowy ale chyba leją, 1500l. Jak zamówisz minimum 1000l to przywiozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Jeśli masz racje to sie zrobi atest ,napewno będzie taniej jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
4 godziny temu, d4rek napisał:

sprawdzone paliwo od nich macie ? u nas cześc ludzi omija mlynek choc tez tanio po problemach z pompami

Od 2 lat biorę z młynka, mój wujek też i lejemy w auta i wszystko dobrze chodzi, tylko ostatnio chcą żeby brac min 1000l to nie zamawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Te b0 to nie jest czasem odbarwiany opał? Skąd to biorą skoro rafinerie robią tylko b7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Rurociągiem płynie czyste paliwo ,dopiero w rozlewniach dodaja BIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
42 minuty temu, masa24 napisał:

Te b0 to nie jest czasem odbarwiany opał? Skąd to biorą skoro rafinerie robią tylko b7

No właśnie też pytałem hurtownika o ON bez bio to mówi że takiego niema chyba że jakiś import

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj