Polecane posty

Jurek87    345
8 minut temu, kristof85 napisał:

dzięki za podpowiedź.

 

a po jakim czasie musiał bym przesuszyć porcję kukurydzy którą wstępnie zbiłem poniżej 20 %?

 

Mysle ze z tydzien dwa polezy ale lepiej ją kontrolowac czy nie zaczyna sie grzać , tez zanim nauczylem sie suszyc nasypalem niedosuszonej na gromade 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189

Nie chce nic mówić ale może być coś popsute w suszarni bo ja nigdy się nie spotkałem aby ktoś mi na raz nie wysuszył jednym cyklem.

Zawsze tez mam takie przeczucie ze w używkach zawsze coś jest popsute i ktoś temu sprzedaje, a kto kupi to potem myśli ze tak to działa a powinno działać inaczej.

Ile razy mechanik do mnie przyjeżdżał zobaczyć coś w ciągniku czy tak jest, było fabrycznie, czy to jest normalne bo ktoś kupił zaprowadził do mechanika i wydaje się ze powinno pracować inaczej.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristof85    2

kurcze ale ja mam nową suszarnie.. serwisant z drzewicza stwierdził że jedyną opcją jest zwiększenie temperatury nagrzania ziarna. jeśli przy 65 stopniach zbija mi do 16.5-17% to na ile ustawić temperaturę nagrzania ziarna?( w instrukcji jest podana 55-60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321
9 minut temu, kristof85 napisał:

kurcze ale ja mam nową suszarnie.. serwisant z drzewicza stwierdził że jedyną opcją jest zwiększenie temperatury nagrzania ziarna. jeśli przy 65 stopniach zbija mi do 16.5-17% to na ile ustawić temperaturę nagrzania ziarna?( w instrukcji jest podana 55-60)

Moim zdaniem nasz coś nie tak z czujnikiem bo u mnie w opico jak się palnik wyłańcza to ciepła ma koło 17% A po wystudzeniu schodzi do 14.5 A jak na drugi dzień sprawdzam to ma koło 13%. A temperaturę ziarna mam 130 fareintainów czyli około 49 °C. A co do serwisu drzewicz to nie mają zielonego pojęcia o niczym! I nie patrz w instrukcję bo tam są nieraz rzeczy które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Ja bym jeszcze podniusł temperaturę ziarna o 2°C najwyżej się trochę przypali. Ostatnie zasypy robiłem tak że na godzinę przed planowanym wyłończeniem palnika podwyższyłem temperaturę powietrza o 10 °C.

Jeszcze zależy jaką masz kukurydzę jak okrągłą to temperatura na pewno musi być wyższa niż przy płaskiej! U mnie w okolicy jest masa suszarń i nigdy nie słyszałem żeby ktoś suszył na dwa razy to są ogromne koszty! Podnieś temp. Ziarna i niczym się nie martw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Jak tam cena u Was kukurydzy? 

U mnie ELC na dzień dzisiejszy 620 /630 netto. A w tamtym tyg było 670/650 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Witam czy ktoś odpowie na moje pyt. Czy różnica na nasypanej do czubka przyczepie między jedna a druga odmiana może wynieść tonę różnicy, wilg. Rozn.1 %

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kurde ustaliłem gościa do odbioru ale typ płaci 30dni i wydaje mi się podejzany moze ktoś zna i handlował z nim. 

Dawid Szewczuk 

Agro Skup 

Makarówka 77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacperro    8

a to nie Marek Gromadzki z Makarowki? ja kontaktowałem sie z gościem ale znajomy z okolicy łosic powiedział zeby jak najdalej od nich. przez telefon zgadza sie na wszystko. poza tym ostatnio w lokalnej gazecie opisywany był jako Marek G. https://kurierpodlaski.pl/artykul/szef-losickich-struktor/1231789.amp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56
5 godzin temu, Damian_B napisał:

Jak tam cena u Was kukurydzy? 

U mnie ELC na dzień dzisiejszy 620 /630 netto. A w tamtym tyg było 670/650 

620zł netto WZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar321    2

Trochę zmienię temat. Użytkuje ktoś fantini z lat 90 tych, przeniesienie napędu na łańcuchach, śmigło z dwoma nożami na sekcję, na walkach wciągających też takie jakby noże. Warte to zakupu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321
1 godzinę temu, Cezar321 napisał:

Trochę zmienię temat. Użytkuje ktoś fantini z lat 90 tych, przeniesienie napędu na łańcuchach, śmigło z dwoma nożami na sekcję, na walkach wciągających też takie jakby noże. Warte to zakupu??

U mnie jeden ma z 10 LAT to jak w zeszłym roku w kamień puknoł śmigłem to przekładnia w drobny mak bo z żeliwa i 18 tyś poszło !!! I dwa tygodnie czekania. A 30-to letnia to nie wiem czy jeszcze są części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
2 godziny temu, kacperro napisał:

a to nie Marek Gromadzki z Makarowki? ja kontaktowałem sie z gościem ale znajomy z okolicy łosic powiedział zeby jak najdalej od nich. przez telefon zgadza sie na wszystko. poza tym ostatnio w lokalnej gazecie opisywany był jako Marek G. https://kurierpodlaski.pl/artykul/szef-losickich-struktor/1231789.amp

Podobno właśnie a tamten to słup,odmówiłem już mu odbiór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
9 godzin temu, kristof85 napisał:

kurcze ale ja mam nową suszarnie.. serwisant z drzewicza stwierdził że jedyną opcją jest zwiększenie temperatury nagrzania ziarna. jeśli przy 65 stopniach zbija mi do 16.5-17% to na ile ustawić temperaturę nagrzania ziarna?( w instrukcji jest podana 55-60)

Zmierz na drugi dzien jak juz naprawde wystygnie , mi nowy dramiński deko zawyża niby schlodzona pokaze dzis 14.8 a jutro bedzie ponizej 14 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189

A może dent a flint ze tak wujowo się suszy.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar321    2
40 minut temu, Zdzinio napisał:

U mnie jeden ma z 10 LAT to jak w zeszłym roku w kamień puknoł śmigłem to przekładnia w drobny mak bo z żeliwa i 18 tyś poszło !!! I dwa tygodnie czekania. A 30-to letnia to nie wiem czy jeszcze są części.

No dobra, ale przez dziesięć lat większej awarii nie miał. Trochę dziwne z tą przekładnią. Może była bardzo zużyta i przez to się rozleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6
9 godzin temu, kristof85 napisał:

kurcze ale ja mam nową suszarnie.. serwisant z drzewicza stwierdził że jedyną opcją jest zwiększenie temperatury nagrzania ziarna. jeśli przy 65 stopniach zbija mi do 16.5-17% to na ile ustawić temperaturę nagrzania ziarna?( w instrukcji jest podana 55-60)

Wilgotnościomierz podaje również temperaturę ziarna, sprawdź czy jest podobna, bo sonda w suszarni może przekłamuje. 

Jeżeli jest ok, weź próbkę i podjedź na jakiś skup i porównaj, bo być może ona jest sucha, a wilgotnościomierz odstawia cyrki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321
1 godzinę temu, Cezar321 napisał:

No dobra, ale przez dziesięć lat większej awarii nie miał. Trochę dziwne z tą przekładnią. Może była bardzo zużyta i przez to się rozleciało.

Nie wiem czy miał większą awarię, ale akurat o tej przekładni mi się pochwalił bo mu młuciłem i była to jego druga taka przygoda że aż jakieś czujniki do dzwonów pozakładał że jak na kamień trafi to piszczy. A przystawkę nową kupił. Ja mam emmarolu i już trzy noże mi pękła od kamieni , a ile razy sprzęgło stanęło po trafieniu na kamień to jeden Bóg wie i narazie nic się nie stało! A i tam są nie żeliwne tylko aluminiowe przekładnie. 

Edytowano przez Zdzinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681
12 godzin temu, Zdzinio napisał:

Moim zdaniem nasz coś nie tak z czujnikiem bo u mnie w opico jak się palnik wyłańcza to ciepła ma koło 17% A po wystudzeniu schodzi do 14.5 A jak na drugi dzień sprawdzam to ma koło 13%. A temperaturę ziarna mam 130 fareintainów czyli około 49 °C. A co do serwisu drzewicz to nie mają zielonego pojęcia o niczym! I nie patrz w instrukcję bo tam są nieraz rzeczy które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Ja bym jeszcze podniusł temperaturę ziarna o 2°C najwyżej się trochę przypali. Ostatnie zasypy robiłem tak że na godzinę przed planowanym wyłończeniem palnika podwyższyłem temperaturę powietrza o 10 °C.

Jeszcze zależy jaką masz kukurydzę jak okrągłą to temperatura na pewno musi być wyższa niż przy płaskiej! U mnie w okolicy jest masa suszarń i nigdy nie słyszałem żeby ktoś suszył na dwa razy to są ogromne koszty! Podnieś temp. Ziarna i niczym się nie martw!

Na studzeniu gubisz 2,5%? Bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321

Przy mecmar co miałem w zeszłym roku też palnik wyłańczałem przy 17% A przy samoróbce 16.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar321    2
5 godzin temu, Zdzinio napisał:

Nie wiem czy miał większą awarię, ale akurat o tej przekładni mi się pochwalił bo mu młuciłem i była to jego druga taka przygoda że aż jakieś czujniki do dzwonów pozakładał że jak na kamień trafi to piszczy. A przystawkę nową kupił. Ja mam emmarolu i już trzy noże mi pękła od kamieni , a ile razy sprzęgło stanęło po trafieniu na kamień to jeden Bóg wie i narazie nic się nie stało! A i tam są nie żeliwne tylko aluminiowe przekładnie. 

No nie tylko mi nie mów, że uważasz skrzynię aluminiową trwalszą od żeliwnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321
5 godzin temu, Cezar321 napisał:

No nie tylko mi nie mów, że uważasz skrzynię aluminiową trwalszą od żeliwnej.

Może nie wyraźnie napisałem przy fantni są aluminiowe ja mam żeliwną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

U mnie z kolby 25 ale przejść sie to cała mokra kurtka wczoraj taka Rosa była. W nocy dziś popadało to sie zniwa uspokoiły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj