Polecane posty

6465    12339

Kuźwa a ja mierzę na zasypowym draminskiego pokazała 30 a na skupie z młynkiem 34🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Mas 22r wilgotność 32 plon 12.500 z ha, jest dobrze z tym że z tych 4.3ha które wykoszone hektar był świeżo kupiony a wcześniej był ugór, gleba ciężka i zimna, glina 

Reszta albo pod koniec tygodnia albo po wszystkich świętych, został kws kidemos i trochę mas 26r

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Kuźwa a ja mierzę na zasypowym draminskiego pokazała 30 a na skupie z młynkiem 34🤔

Gdzie sprzedałes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Moj miernik unimeter scieralny pokazywał pod koniec tygodnia przy wietrznej słonecznej pogodzie 26.6 na skupie  też ścieralny 33. Mój nie byl nigdy pod qq kalibrowany . Dziś po -2 Na qq o 14 godzinie ponad 37 pokazal tyle ma skale. Ziarno z końcówki lekko się gryzie typ dent. Fao 280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wozić próbki do laboratorium , i pisać ile wyszło na skupie, myślicie że oni tu nie zaglądają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189
3 godziny temu, tommy66692 napisał:

Mas 22r wilgotność 32 plon 12.500 z ha, jest dobrze z tym że z tych 4.3ha które wykoszone hektar był świeżo kupiony a wcześniej był ugór, gleba ciężka i zimna, glina 

Reszta albo pod koniec tygodnia albo po wszystkich świętych, został kws kidemos i trochę mas 26r

Z kidemosa powinieneś być zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
3 godziny temu, Damian24424 napisał:

Gdzie sprzedałes ?

Jeszcze nie sprzedałem, wyłuskałem z kolby i pojechałem z próbką na skup. Ale jak wyszła z kolby 30 to z kombajnu będzie 34, niech po stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26
Dnia 23.10.2021 o 14:39, RolnikTivi napisał:

Elewator 11 października ciałem danubio czuć było że mokra pokazała 34,6 przyczepa doładowana konkret rozgarniane łopata po rogach waga 13580 kg 20 października  kosze mas 23m w ręku czuć że jest suchsza mierze na mierniku mielonym 28% na elewarze 34,4 wilgotności przyczepa identycznie usypana z czubkiem w rogach pełno a waga 12800.... Aż taka rozbieżność wagowa może być ?

Możesz podać ile m3 ma przyczepa? Czy ktoś się orientuje ile waży m3 mokrego ziarna kukurydzy? Tak ok 30% wilgotności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189

Ja od niedawna uprawiam na ziarno ale wazy tak jak pszenica a nie pszenżyto ciężka jest.Takie porównanie daje.

Jak nasypiesz przykładowo na taką d47 pszenicy z czubem to 4,2t to mokrej qq będzie 4t.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
51 minut temu, Strongman napisał:

Z kidemosa powinieneś być zadowolony.

Mój 15t przekroczył, po wiatrach nadal ładnie stał ale zdążały się kolby na ziemi do tego ze skrajnego rzędu podczas koszenia też opadały.

W farm moritz i kokuna nie było z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
zetorr6441 napisał:

51 minut temu, Strongman napisał:

Z kidemosa powinieneś być zadowolony.

Mój 15t przekroczył, po wiatrach nadal ładnie stał ale zdążały się kolby na ziemi do tego ze skrajnego rzędu podczas koszenia też opadały.

W farm moritz i kokuna nie było z tym problemu

U mnie z kolei kidemos po wiatrach stoi ale fakt pojedyncze kolby ma ziemi lecz farm moritz dramat bardzo połamane rośliny dużo nie do zebrania kolb i do tego dziki w mojej okolicy sobie upodobały ta odmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
9 godzin temu, Michalk13 napisał:

Możesz podać ile m3 ma przyczepa? Czy ktoś się orientuje ile waży m3 mokrego ziarna kukurydzy? Tak ok 30% wilgotności 

sypię na D55 z burtami 80cm i nadstawki 17cm ponad 7t mokrej 7,3t zależy a masz wymiary paki 4,5m x 2,15 x niecały 1m

 

co do wilgotnościomierzy to w kukurydzy wg. mnie mielony jest najlepszy bo mieli się ziarno a jak wiadomo najwilgotniejsza część ziarniaka jest zarodkiem, jednorodna masa na żarnach mielona i mierzona...

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Darmińskim mini mierzę wyskubaną 28 pokazuje na zakresie od 30 do 40% . Ta sama próbka na skupie 27 na mielonym. Zobaczymy jak po kombajnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
11 godzin temu, Michalk13 napisał:

Możesz podać ile m3 ma przyczepa? Czy ktoś się orientuje ile waży m3 mokrego ziarna kukurydzy? Tak ok 30% wilgotności 

Zależnie od 0,69 do 0,78 nawet u mnie na dwóch przyczepach różnica sięgała 900kg zależnie od odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Panowie wiem że temat był poruszany ale zapytam raz jeszcze, w czasie deszczy ziarno kukurydzy sporo wilgotniejsze będzie podczas koszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
11 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Mój 15t przekroczył, po wiatrach nadal ładnie stał ale zdążały się kolby na ziemi do tego ze skrajnego rzędu podczas koszenia też opadały.

W farm moritz i kokuna nie było z tym problemu

Jak u Ciebie wyszło porównanie tych odmian? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
3 godziny temu, Uszek1988 napisał:

U mnie z kolei kidemos po wiatrach stoi ale fakt pojedyncze kolby ma ziemi lecz farm moritz dramat bardzo połamane rośliny dużo nie do zebrania kolb i do tego dziki w mojej okolicy sobie upodobały ta odmianę.

Umnie w kidemosie jeszcze zieleń się utrzymuje a jak uwas, już biała? 


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza sucha podl. 1000 netto, lubelskie 950-980 netto.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, ejczbio napisał:

Jak u Ciebie wyszło porównanie tych odmian? 

Bardzo podobnie .

Moritz był na zdecydowanie na gorszej ziemi mozaikowatej i po majowych ulewach były miejsca mocno zasklepione gdzie do czerwca się męczyła , wyszło 61t z 4.1ha.

Średnia z 3 odmian i 9.2ha 15.621

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj