Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztofz14    75

Nie śpiesz się z naciskaniem pomiar trochę trzeba poczekać.Ja mam z wyciąganą klapką i dobrze jest wstrząsnąć by ziarno się ułożyło i zawsze wtedy więcej pokazuje.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039
1 godzinę temu, Rogas71 napisał:

Bajkopisarz gdzie ten warchlak za 80 pln

na dunskiej farmie- takie ceny chyba sa nadal aktualne ,w tamtym tygodniu tyle kosztowaly..

9 godzin temu, jacek472 napisał:

To cię zdziwię bo u mnie będą świnie, ale qq raczej nie będą jadły tylko pszenżyto.

A na jakiej podstawie kolego twierdzisz że czegoś mniej w produkcji zwierzęcej będzie? bo jak na podstawie ceny to chyba trochę źle myślisz bo przystosowanie budynków do danej specjalizacji trochę zbyt dużo kosztuje aby tak sobie  skakać z kwiatka na kwiatek, a zresztą w trzodzie w cyklu zamkniętym jak u mnie to od decyzji o likwidacji  stada (humanitarnie) to około 11 miesięcy potrzeba aby ostatnie sztuki zeszły ze stanu. Zaś w cyklu otwartym to jest mega promka bo cena warchlaka duńskiego w wadze 30kg zaczyna się od 80zł więc chyba ten kto to robił po 470 zł za takiego malucha to dalej będzie robił. 

125*6,2=775-470=305 

125*4=500-80=420

Chyba nie muszę tłumaczyć rachunku, ale dodam że dopiero teraz po wielu wahaniach cen producent prosiąt pierwszy raz w historii dokłada do interesu (wg moich obliczeń to z grubsza koszt produkcji warchlaka 30kg to +-150zł.

 

 

swin ubywa  systematycznie co roku-jakos nie widze szans na powrot do masowej hodowli..

11 miesiecy ??? slyszales o asf ? to taki dobry wujek co w 11 godzin ci humanitarnie zlikwiduje. do wiosny zaopiekuje sie pewnie cala polska.

ludzie sie nie przystosowywuja-po prostu kupuja klodki i zamykaja  i ida do pracy....

wczoraj znajomy opowiadal ze ktos u nich wypuscil prosieta w kukurydze-nie wiem czy to prawda

u nas jeszcze nikt nie kosil , kukurydz schnie bo byl przymrozek a jest cieplo i iwetrznie wiec moze pare zlortych na szuszeniu zostanie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
11 godzin temu, jacus napisał:

wczoraj znajomy opowiadal ze ktos u nich wypuscil prosieta w kukurydze

jacuś ,jak u ciebie z ceną kuku?ja dostałem wczoraj sms 600 netto do bioagra,tylko trza zawieść do Włostowa

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
36 minut temu, jacus napisał:

na dunskiej farmie- takie ceny chyba sa nadal aktualne ,w tamtym tygodniu tyle kosztowaly..

swin ubywa  systematycznie co roku-jakos nie widze szans na powrot do masowej hodowli..

11 miesiecy ??? slyszales o asf ? to taki dobry wujek co w 11 godzin ci humanitarnie zlikwiduje. do wiosny zaopiekuje sie pewnie cala polska.

ludzie sie nie przystosowywuja-po prostu kupuja klodki i zamykaja  i ida do pracy....

wczoraj znajomy opowiadal ze ktos u nich wypuscil prosieta w kukurydze-nie wiem czy to prawda

u nas jeszcze nikt nie kosil , kukurydz schnie bo byl przymrozek a jest cieplo i iwetrznie wiec moze pare zlortych na szuszeniu zostanie.

Owszem swiń ubywa masowej hodowli po kilka sztuk, u mnie w lubelskim asf już dawno przeszedł i z doświadczenia powiem że potem się uspokaja, a bynajmniej qq od 3 lat moja i to co po usługach koszę brak straty przez dziki.

Większość z okolicznych powiatów co znam z branży co mają powyżej 500 ogonów to nie zamierzają rezygnować z hodowli, ale też nie zwiększają, mali hodowcy odpadli jak nastał asf PIW pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Mam suszarnie ala drzewicz na gaz 9 ton zasypu ,butla gazu za 10tys wyszła na 10 zasypów , drogie suszenie w tym roku litr gazu rok temu 1.35 w tym 2.6 :/. U mnie za mokrą placa 620 netto , to z mych wyliczen z grubsza za min 950netto musze sprzedac zeby cos z tego suszenia zostalo . Niby suszarnia bez obslugowa ale naskakac sie i tak trzeba...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz pierwszą ofertę po 950 ode mnie, susz i zabieram płatność odrazu na wadze


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dobrze to policzyłeś? Bo z rozmowy ze skupujacym, to w tej chwili poniżej 1000zl nie ma sensu sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
19 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

To masz pierwszą ofertę po 950 ode mnie, susz i zabieram płatność odrazu na wadze

Nie po to susze zeby teraz sprzedac licze na 1050 netto a moze 1100 ale jak to bedzie h*j wie , dom buduje chyba gorzej trafic nie moglem...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Kuku zaczęte p8812.. myślałem że będzie z 10t mimo strat przez zwierzynę i omacnice a tu z tego co nakoszone to nie wiem czy 8t wychodzi przy 26%... więc sypanie kuku na poziomie 15t i więcej bedzie dla mnie wielką niedouwierzenia rzeczą póki sam kiedyś do tego nie dojdę 

Edytowano przez skywalker89
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
3 minuty temu, skywalker89 napisał:

Kuku zaczęte p8812.. myślałem że będzie z 10t mimo strat przez zwierzynę i omacnice a tu z tego co nakoszone to nie wiem czy 8t wychodzi przy 26%... więc sypanie kuku na poziomie 15t i więcej bedzie dla mnie wielką niedouwierzenia rzeczą póki sam kiedyś do tego nie dojdę 

U mnie od 13 do 15 ale na dobrych ziemiach , slabe dzierzawy oddalem pare lat temu , szkoda bylo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Zachodnie Mazowsze lg 31.250 11t/h wilg.26% koszona tydzień temu. Którą z tych dwóch odmian polecilibyście na ziarno dkc 3969, pioneer p 9241.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tommy66692 napisał:

Trza było sprzedać ziemie kupić mieszkanie w bloku i marudzić na chłopa że wszystko za darmo dostaje 

A to w bloku tak dobrze ? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
55 minut temu, skywalker89 napisał:

Kuku zaczęte p8812.. myślałem że będzie z 10t mimo strat przez zwierzynę i omacnice a tu z tego co nakoszone to nie wiem czy 8t wychodzi przy 26%... więc sypanie kuku na poziomie 15t i więcej bedzie dla mnie wielką niedouwierzenia rzeczą póki sam kiedyś do tego nie dojdę 

Tez tak zawsze myslalem ze tu sami bajkopisarze ale w tym roku to i 16-17 ton uwierze. Caly sukces kuku to rozklad opadow i temperatur. Mozesz tam nasmarowac bog wie czym jak pogoda nie podpasuje to bd slaby plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Ja nie daje pod nic niewiadomo ile, spodziewałem się strat bo omacnica sie rzuciła i dużo połamańców i zwierzyna bo przy lesie, 30-40% od normalnego pola na pewno mniej. Ja widzę na polach znajomego co ma na 2-3 klasach zadbanych super kuku wygląda i będzie miał pewnie te 15t mokrej, pierwszy raz posialem kuku, może za 2 lata posieje jeszcze bo na następny rok nawet nie zaplanowałem suma sumarum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

15t mokrej na piachu można mieć zresztą są regiony ze w innych qq się udaje a to ziemniaki a to zboża lub rzepaki, u mnie w okolicy ile osób sioło rzepaki i wszystko nie przezimowało a jak przezimowało to potem  osłabione się męczyło i plon malutki jakoś korzeń gnił u wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039
13 godzin temu, witejus napisał:

jacuś ,jak u ciebie z ceną kuku?ja dostałem wczoraj sms 600 netto do bioagra,tylko trza zawieść do Włostowa

to bardzo dobra cena-de heus spytkowice proponuje -znaczy 2 tygodnie temu proponowal -550 zl, 

chemirol nie skupuje ?? 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

To masz pierwszą ofertę po 950 ode mnie, susz i zabieram płatność odrazu na wadze

z lubelskiego qq suchą odbierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj