Polecane posty

Pajej    231
Dnia 1.10.2021 o 16:24, Sunf napisał:

Wipasz popodpisywal kontrakty po 450 netto za 30 % i co teraz ???

ja podpisałem z cena minimalną 430 ale zanosi się że cena dnia będzie wyższa to bede miał ta wyższą


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6290    17

Z tego wynika, że kontrakt tylko w jedną stronę działa- na korzyść rolnika.  Coś mi się wydaje, że nie jest tak kolorowo. Co to za kontrakt, który jest jednostronny na niekorzyść firmy? tzn jeśli ktoś podpisał dajmy na to po te 430 cena spada załóżmy do 390 ale mając kontrakt i tak firma musi wypłacić po 430 ( strata dla firmy), teraz w drugą stronę jeśli cena rośnie dajmy na to jest po 500 to jakim sposobem firma mając umowę spisaną na 430 musi zapłacić te 500, skoro jest na ich korzyść a nie na rolnika, który podpisał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
33 minuty temu, 6290 napisał:

Z tego wynika, że kontrakt tylko w jedną stronę działa- na korzyść rolnika.  Coś mi się wydaje, że nie jest tak kolorowo. Co to za kontrakt, który jest jednostronny na niekorzyść firmy? tzn jeśli ktoś podpisał dajmy na to po te 430 cena spada załóżmy do 390 ale mając kontrakt i tak firma musi wypłacić po 430 ( strata dla firmy), teraz w drugą stronę jeśli cena rośnie dajmy na to jest po 500 to jakim sposobem firma mając umowę spisaną na 430 musi zapłacić te 500, skoro jest na ich korzyść a nie na rolnika, który podpisał? 

Zazwyczaj wtedy w ruch idą podkręcone mierniki wilgotności na korzyść skupu i urywanie na wadze jak cena dla chłopka ma być "za wysoka". A takie kontrakty nazywa się zabezpieczaniem towaru do przetwórstwa, bo lepiej kupić ciut droższy towar niż zakład ma stać.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
22 minuty temu, 6290 napisał:

Co to za kontrakt, który jest jednostronny na niekorzyść firmy?

Gdzie tu widzisz niekorzyść? Firma ma pewność że rolnicy przywiozą towar w określonej ilości , a cena dnia to też nie strata dla nich.... Przecież nie napisali że zapłacimy najwięcej w regionie tylko cenę dnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6290    17

Nie wiem u nas w okolicy jak podpisywali rok temu i potem była droższa to nikt nie dopłacił tylko zapłacili tyle ile było na umowie a cena dnia była 50zl wyższa niż na kontrakcie i tu moje zdziwienie, że podpisuje ktoś kontrakt ale cena dnia i tak się liczy a nie kontrakt bo jest wyższa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamniak    1

Kolego bo przedmówcy pisza o tym co by chcieli a nie co jest. Kontrakt to umowa na określoną ilość i cenę na którą obie strony się zgadzają niezaleznie od ceny w żniwa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6290    17

Wiem bo też podpisuje co roku i jeszcze tak nie miałem żeby mi więcej zapłacili niż na umowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
12 godzin temu, Pajej napisał:

ja podpisałem z cena minimalną 430 ale zanosi się że cena dnia będzie wyższa to bede miał ta wyższą

Z kim taki kontrakt podpisałeś? 

Miałem kontrakt z ustaloną cena i nikt nawet nie zaproponował ceny dnia tyle ile było kg.na papierze tyle trzeba było dostarczyć po ustalonej wcześniej cenie. Mimo tego że cena dnia była sporo wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jak ze 2 tygodnie temu dzwoniłem do przedstawiciela cedrobu pytałem o cene to własnie tak mi powiedział 620 cena  gwarantowana, a 670 cena dnia loco rypin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

teraz rolnicy powinni powiedzieć że w związku ze wzrostem cen nawozu cena do góry 50 PLN tygodniowo

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar321    2
1 godzinę temu, Damian24424 napisał:

U mnie cena dziś w lokalnym skupie 620 netto -10zl za każdy procent powyżej 30

Gdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
Dnia 3.10.2021 o 12:53, 6290 napisał:

Z tego wynika, że kontrakt tylko w jedną stronę działa- na korzyść rolnika.  Coś mi się wydaje, że nie jest tak kolorowo. Co to za kontrakt, który jest jednostronny na niekorzyść firmy? tzn jeśli ktoś podpisał dajmy na to po te 430 cena spada załóżmy do 390 ale mając kontrakt i tak firma musi wypłacić po 430 ( strata dla firmy), teraz w drugą stronę jeśli cena rośnie dajmy na to jest po 500 to jakim sposobem firma mając umowę spisaną na 430 musi zapłacić te 500, skoro jest na ich korzyść a nie na rolnika, który podpisał? 

firma chce mieć pewność ze będzie mieć surowiec. Jak to w praktyce wyjdzie to napsze po żniwach, bo pierwszy raz podpisałem taka umowę

22 godziny temu, 6465 napisał:

Z kim taki kontrakt podpisałeś? 

Miałem kontrakt z ustaloną cena i nikt nawet nie zaproponował ceny dnia tyle ile było kg.na papierze tyle trzeba było dostarczyć po ustalonej wcześniej cenie. Mimo tego że cena dnia była sporo wyższa.

Wipasz takie umowy podpisywał chyba w lutym czy w marcu

  • Thanks 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Przy  tych cenach  nawozów  jak  nie  będzie netto  700zł/t mokrej a nie uda się na  suszarnię   to pójdzie  w  rękawy  , dwóch  znajomych już  się  chce  podłączyć  pod  tą  akcję 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

de heus-cene ustalili w piatek ,tylko jeszcze nie oglosili, dzisiaj nie dzwonilem,  kiedy ruszy skup ?? tez jeszcze nie wiem . w tamtym roku cos przed bozym narodzeniem konczyli, ja 12 grudnia odstawialem.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj