Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    248
1 godzinę temu, Minister50 napisał:

Cześć. Dziś skoszony Pioneer  fao 270 plon 13t z ha wilgotność  30,06.W sumie jestem zadowolony teraz tylko czekać na przelew,w ubiegłym  roku kasa po ponad 7 miesiącach.Sochaczew

Panie Ministrze to gdzie to Pan oddaje ? i po co Pan oddaje mu?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David567    14
Dnia 22.11.2020 o 09:11, sw_kamil napisał:

A dlaczego na gąsienicach? Jeśli mokro to lepiej poradzi sobie na kołach z napędem, bo jak gąsienica się oblepi błotem to też nie ciągnie tak jak powinna

 

Ten film wszystko tlumaczy gesience w blocie goruja

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

fermy  drobiu,ale czy znane to nie wiem.Dlaczego im sprzedaję,w ubiegłym  sezonie mieli poślizg z kasą,ale trzeba być człowiekiem,sami mieli problemy,większości płacili w terminie.Nie powiem chcieli dać  nawozy,ziarno do  siewu,zasiać,ale to kupuję jesienią.Najważniejsze że  zapłacili.Oby w tym sezonie nie było takiego poślizgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Dzis mialem ofertę na suchą 750netto z podworka , powiat sokolow podl . Bede sprzedawał. Rok temu o tej porze sprzedalem po 610netto.

Edytowano przez Jurek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W okolicy ilości kilku- kilkunastu workowych nie kupi się taniej niż 80-85zł/100kg, o takiej porze zawsze było po 70. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87 napisał:

Dzis mialem ofertę na suchą 750netto z podworka , powiat sokolow podl . Bede sprzedawał. Rok temu o tej porze sprzedalem po 610netto.

Jurku Jurku kto tyle daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
3 godziny temu, Minister50 napisał:

fermy  drobiu,ale czy znane to nie wiem.Dlaczego im sprzedaję,w ubiegłym  sezonie mieli poślizg z kasą,ale trzeba być człowiekiem,sami mieli problemy,większości płacili w terminie.Nie powiem chcieli dać  nawozy,ziarno do  siewu,zasiać,ale to kupuję jesienią.Najważniejsze że  zapłacili.Oby w tym sezonie nie było takiego poślizgu

wszyscy mają problemy, nie wypłacalni tylko my mimo wszystko mamy zawsze mieć mimo DOPŁACANIA do produkcji trzody itd

  • Like 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

 Mogłem do sądu iść,codzień  jeżdzić i kłucić się o kasę, co by to dało?Mam możliwość  poczekać to poczekam.Już pisałem  że  chcieli chociaż  chociaż  w nawozach,nasionach oddać,także trzeba być człowiekiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makiavel87    3
4 godziny temu, Minister50 napisał:

 Mogłem do sądu iść,codzień  jeżdzić i kłucić się o kasę, co by to dało?Mam możliwość  poczekać to poczekam.Już pisałem  że  chcieli chociaż  chociaż  w nawozach,nasionach oddać,także trzeba być człowiekiem 

Poczekałeś, dostałeś swoje, jest ok. Tylko pytanie czy oni tak samo poczekali kilka miesięcy jakiemuś rolnikowi z płatnością za nawozy i nasiona bez naliczania odsetek? Wątpię. Zarobili na marży przy sprzedaży nawozów, potem 2 raz na odsetkach karnych jeżeli rolnik by nie zapłacił 7 miesięcy.
Owszem trzeba być człowiekiem ale wobec rzeczywistych losowych sytuacji rolnika z którym handlujesz a nie usprawiedliwiać firmę która prowadzi działalność na duża skalę a jak się przeliczy to odpowiedzialność na Ciebie przerzuca poniekąd i kredytuje się Twoją kasą za darmo prawdopodobnie.

Druga sprawa że przyzwyczaili Cię że płacą. Z poślizgiem ale płacą. Będziesz się na to godził regularnie. Może kiedyś nie zapłacą. Przerabiałem to z firmą Jantur z Nieszawy. Stawki mieli trochę wyższe niż inne podmioty chyba ok 50zł/t tylko termin płatności dłuższy. 30 dni było w 1 roku. 60 dni w kolejnym roku. W 3 roku był termin płatności 90 dni na fakturze. Ale nie martwiłem się bo przecież zawsze płacą. Tylko że jak w grudniu zacząłem wołać o kasę to firma była już niewypłacalna. Straciłem tylko 20 tys. bo resztę sprzedałem gdzie indziej ale byli tacy co kilkaset tys. stracili.
Od tego czasu wyznaję zasadę że jak profesjonalna firma nie płaci w maks 30 dni to nie sprzedaję. Jak nie mają kasy niech wezmą kredyt obrotowy.
Co innego w wypadku rolnika/producenta którego znam dłuższy czas. Nieraz czekałem ponad rok. Trzeba być człowiekiem jak czasem coś pójdzie komuś nie tak.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

Akurat mogłem wziąć  nawozy,nasiona,siew i zbiór, bez odsetek a rozliczyć się po zbiorach.Nie można wszystkich demonizować,u nas w okolicy są gorsi,wogule  ludzie kasy nie dostali i jeszcze  są wyganiani z placu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
3 godziny temu, Minister50 napisał:

Akurat mogłem wziąć  nawozy,nasiona,siew i zbiór, bez odsetek a rozliczyć się po zbiorach.Nie można wszystkich demonizować,u nas w okolicy są gorsi,wogule  ludzie kasy nie dostali i jeszcze  są wyganiani z placu itp.

Daj sobie spokoj debaty z filozofami ,  szkoda nerwow. Że też ludziom chce sie pierd.... lic te wywody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3
45 minut temu, Jurek87 napisał:

Daj sobie spokoj debaty z filozofami ,  szkoda nerwow. Że też ludziom chce sie pierd.... lic też 

Dobrze  napisane. Koniec tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Podpisalem umowe na 50t po 740 netto z podworka, 750 nie dali bo sporo uszkodzonych ziaren. Z resztą poczekam moze pare zl uda sie jeszcze ugrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmazowsze    7
Dnia 25.11.2020 o 11:09, makiavel87 napisał:

Poczekałeś, dostałeś swoje, jest ok. Tylko pytanie czy oni tak samo poczekali kilka miesięcy jakiemuś rolnikowi z płatnością za nawozy i nasiona bez naliczania odsetek? Wątpię. Zarobili na marży przy sprzedaży nawozów, potem 2 raz na odsetkach karnych jeżeli rolnik by nie zapłacił 7 miesięcy.
Owszem trzeba być człowiekiem ale wobec rzeczywistych losowych sytuacji rolnika z którym handlujesz a nie usprawiedliwiać firmę która prowadzi działalność na duża skalę a jak się przeliczy to odpowiedzialność na Ciebie przerzuca poniekąd i kredytuje się Twoją kasą za darmo prawdopodobnie.

Druga sprawa że przyzwyczaili Cię że płacą. Z poślizgiem ale płacą. Będziesz się na to godził regularnie. Może kiedyś nie zapłacą. Przerabiałem to z firmą Jantur z Nieszawy. Stawki mieli trochę wyższe niż inne podmioty chyba ok 50zł/t tylko termin płatności dłuższy. 30 dni było w 1 roku. 60 dni w kolejnym roku. W 3 roku był termin płatności 90 dni na fakturze. Ale nie martwiłem się bo przecież zawsze płacą. Tylko że jak w grudniu zacząłem wołać o kasę to firma była już niewypłacalna. Straciłem tylko 20 tys. bo resztę sprzedałem gdzie indziej ale byli tacy co kilkaset tys. stracili.
Od tego czasu wyznaję zasadę że jak profesjonalna firma nie płaci w maks 30 dni to nie sprzedaję. Jak nie mają kasy niech wezmą kredyt obrotowy.
Co innego w wypadku rolnika/producenta którego znam dłuższy czas. Nieraz czekałem ponad rok. Trzeba być człowiekiem jak czasem coś pójdzie komuś nie tak.

Właśnie ta firma plàciła mi za pszenicę 1,5 roku. Zawiozłem mu 200 ton pszenicy. Zaczęło się tak samo najpierw obiecywanie, potem proponował mi nawozy(ale co mi z tego jak miałem dużo tańsze). Skończyło się na tym, że przestał nawet odbierać telefony.

Ale sąd wszystko załatwi. Chociaż odsetki wpadły. Mieszkam 7 km od niego i naprawdę KAŻDEMU nie wypłaca na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrolok 510 neetto z ich odbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
Dnia 28.11.2020 o 11:12, andrzej123456k napisał:

czy to był fermy  Pana Stęp...??

 

Dnia 26.11.2020 o 00:08, Minister50 napisał:

Dobrze  napisane. Koniec tematu 

Zapewne Tak oddawałem im dwa lata temu i był poślizg też. Rok temu juz dawałem w okolice Bilmowa i kasa po 30dniach na koncie, w tym roku zamydlili mi oczy obiecywali że kasa od ręki wjeżdżasz na wagę i tyle ile wyjdzie dostajesz od reki no i wjechałem na wagę i kasy nie było... ciekawe czy wyrobią się w ogóle w terminie faktury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja im oddałem pszenice w marcu tego roku i do tej pory kasy nie ma dzwoniłem już do firmy windykacyjnej i sie dogadywałem z nimi ,to jak postawiłem ich przed faktem dokonanym to wypłacili połowę a połowa nadal wisi i obiecują z miesiąca na miesiąc ale szkoda mi trochę przez firmę windykacyjną bo zabiorą sporą sumę ,niech mi wypłacą to co winni i nara nigdy w życiu już z nimi interesów .A z tego co słyszę to prawie każdego tak robią NIE POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
3 minuty temu, andrzej123456k napisał:

słuchaj ja im oddałem pszenice w marcu tego roku i do tej pory kasy nie ma dzwoniłem już do firmy windykacyjnej i sie dogadywałem z nimi ,to jak postawiłem ich przed faktem dokonanym to wypłacili połowę a połowa nadal wisi i obiecują z miesiąca na miesiąc ale szkoda mi trochę przez firmę windykacyjną bo zabiorą sporą sumę ,niech mi wypłacą to co winni i nara nigdy w życiu już z nimi interesów .A z tego co słyszę to prawie każdego tak robią NIE POLECAM.

To chyba się nieźle wkopałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dzisiaj kosilem - de heus 400 zl netto,  na poludniu polski to trudno znalezc lepsza cene w wyplacalnej firmie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj