Polecane posty

pawelol111    1342

Przez tyle lat to sie nie zmieniło to i sie nie zmieni. Ani jednego bym nie sadził gdyby nie to że Siedlce i okolice biorą białego za przyzwoite pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus4062    29

jakby ktoś miał na zbyciu sadzniaka ranomiego to pisac pv, wezme około tony i gali też tak z 500 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
20 godzin temu, zbyszek8201 napisał:

Napisałem taką cenę, ponieważ kilka lat wstecz był właśnie w takiej cenie i jadalne były w podobnej cenie co obecnie.  Od 800 zł tona można bbyło  wtedy kupić sadzeniaka z papierem//fakturą . W zależności od odmiany, ale najczęściej była to cena około 1000zł.  

To samo pyt mogę zadać co do jadalnych. Uważasz ,że tu nie ma nakładu pracy/kosztów. ? Też powinny być droższe.

Cena na sadzeniaka z renomowanych[Zamarte] hodowli w najwyższej klasie nigdy w ostatnich latach nie spadła poniżej 1,47zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
andzin napisał:

Po ile na Siedlce wozisz? I po ile Krystela bierze na Mołdawie (ruskich).

Z podwórka biorą po 7-8 zł a na mołdawca oferty po 5 zl.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ale to Krystela bierze po 5?

Edytowano przez andzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Potrzebuje kupić Bellarose świeżą jak by ktoś miał z okolic Krakowa.Tylko nie zakupioną w Biskupicach!!! ( kal.3-5 cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

I jak ceny się kształtują obecnie?

Byłem w tygodniu w Kaliszu na giełdzie, 4zł woreczek i prawie zerowe zainteresowanie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

u mnie też detal 10/15 kg hurt stoi po 4,5 to by kupili ale nie sprzedaje, nie będe nikogo dorabiać, pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

To na wiosnę na pole wywalić albo sprzedać po 1 zł będzie już bywało tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Z gospodarstwa to i po 3zł, Ci co mają bydło to dają do oporu

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8
18 godzin temu, galan99 napisał:

To na wiosnę na pole wywalić albo sprzedać po 1 zł będzie już bywało tak .

Na złotówkę to bym w tym sezonie nie liczył. Jeśli już cena wzrośnie to max do 60 gr co byłoby przy tej nadprodukcji i leżącej gastronomi wielkim sukcesem. Zejście jest słabe jak nigdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ja dziś byem na miejscowej giełdzie w Pińczowie. Miałem nieco ponad 4 tony odsortów ( ziemniaki odpadowe do 45 mm, bez zgnitych ) . No kupujący oferuja 10 gr za kg. Worek chcieli za 1.5 zl... Co najlepsze, pytają jaka to odmiana i paznokciem zdrapywali skórkę aby zobaczyć jakie w środku :) wycofałem z produkcji odmiane Toscana i wyglądały jak sadzeniaki... Ogólnie zastój z ziemniakami, jadalny zółty 3 zł/15 kg , bellarosa 4.5 zł/15 kg. Zejście słabe, nie ma za bardzo kto kupić :/ 

Zawołałem 2,2 zł za worek to nikt nie chciał. 

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

A czy ktoś z was robił FITO ? 

jak to wygląda w praktyce i jakie są rzeczywiste konsekwencje jeśli zostanie wykryta bakterioza ? 

koszty ? czas oczekiwania itp.

Będę  wdzięczny za odpowiedzi

Bo być może to jest metoda by wypchać z kraju trochę towaru ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja też miał w 2018r tylko ja nie mam nigdzie zgłoszonej uprawy ziemniaków .  A dlatego że u kogoś znaleźli chorobę i musieli sprawdzić czy to z sadzeniaki czy gościu miał w ziemi .Zabrały 200ziemniaków i wypisały  protokół .Nic nie wyszło od tej pory na razie spokój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

NO u mnie tylko opryski kontrolowaly, mialem 0,40 ha ziemniakow, zobaczyly jeden oprysk stonka +zaraza i nic wiecej nie pytaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj