Polecane posty

Strongman    3207
10 godzin temu, thefarmer napisał:

Strongmen z jakich okolic jestes ze tyle wody u ciebie ? Jaka cena w hurcie Wlkp ? Dochodzą mnie słuchy że 6-8 zł? A handlarzyki na targu po 16 sprzedają. Jaka tu jest opłacalność przy plonie 25 ton ?  Wie ktoś może ile płacą pakowalnie np AWEX  czy ONIX ? 

Powiat Siedlecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Skalbmierz ostanio jak byłem po prosiaki to goście na jarmaku mówili że 5-6zł 15kg, towaru multum.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

To ostro... dostawca dostaje pewnie połowę z tego czyli 0,40 a producent surowca czyli rolnik pewnie połowę z połowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207

40gr to dobra cena,w porównaniu do zboża,ja uprawiam ziemniaki od zawsze,a co niektórzy myślą żeby za to brać jak za złoto:D.

Zresztą niby warunki są a takie malutkie w tej chwili,na tą porę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

40 groszy za pyre w październiku to dla mnie spoko cena ale teraz przy płonie 30 ton to po kosztach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759

Irga dzisiaj 6 złotych płacona Arrow 9 towaru opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Ciekawe co będzie dalej... przecież po 25 groszy to można na suszarnie luzem zawieźć po co dźwigać te wory szkoda kregoslupa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Na drugi rok ziemniak , bulwa , pyra , kartofel , będzie w lepszej cenie po połowa nie posadzi już jak będzie taka cena po 40 gr  albo 30 gr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207

Ja sadzę co roku odkąd zacząłem gospodarzyć i zmniejszać nie będę ani powiększać,jaka cena by nie była.Na ziemniakach zawsze się zarobi,wiencej czy mniej,i robota zimą jest.W tym wszystkim najważniejsze jest aby zawsze wszystko sprzedać a ze się sprzedaje od lat to kontakty są,najgorsze jak nowy ktoś posadzi i niema gdzie sprzedać i na pole wywala lub dzikom do lasu.Kiedyś w mojej okolicy sadził każdy jak za prl szły na wschód.Teraz już nie.

Jak ceny nie będzie to i ci co do handlarzy sprzedają nie sprzedadzą bo z handlarzami taka roboto ze jak ceny niema to nie handlują ziemniakami bo słabo się sprzedają i zarobek mały.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Cisza w temacie. Jeździ ktoś na zjazdową? jaka cena i zejscie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Cena kiepska to nikt nie chce się chwalić nawet. Po 8 zł kupują handlarze ja dużo wczesnego nie miałem więc zawiesilem kopanie sprzedaje tylko w detalu 15-18 zł worek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207

Powiem wam ze zrobiłem zapasy SOR po kilku miastach bo ze ludzie sobie ponasadzali po 10a i brakuję środków a hurtownie świeca pustkami i dostaw nie przewidują bo ze niema.

W każdym mieście taka sytuacja.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, thefarmer napisał:

Cena kiepska to nikt nie chce się chwalić nawet. Po 8 zł kupują handlarze ja dużo wczesnego nie miałem więc zawiesilem kopanie sprzedaje tylko w detalu 15-18 zł worek. 

To mocno podskoczyło bo wyjeżdżałem ze Zjazdowej o 11 to po 6 zł ciężko było podać. Co do Śor to żadnych problemów w mojej okolicy nie ma. Ludzie już odpuścili pryskanie poza tym ziemniaki już dorosły nawet te późne np Tajfun. 

Edytowano przez Gość
Pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Jak nie ma u ciebie SOR to ja nie Wiem gdzie ty mieszkasz u nas od koloru do wyboru co chcesz, apropo ceny To jest raczej nierealna cena 1,5/15 kiedyś to tak jak 0.75/15 dziś ja jestem optymistą wczesnego było nasadzone dużo liczę że zimą jak wszystkim dzialkowiczom i Tym co po te parę arów sobie poradzili skończy się ziemniak to chwyci 10/15kg w hurcie ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207

Ja nie wiem z kąd te ziemniaki ludzie mają,jakieś wczesne odmiany,te co sadze zawsze pomimo wody i przepuszczalnej gleby malutkie jak na ten czas,mało tego pojeździłem po wsi i zobaczyłem co mają ludzie pod krzakiem,kukułcze jaja takie 20-30mm a ziemniaki już padają od tych  deszczów.

Mmo ze dużo ludzi sobie posadziło to ziemniaka nie będzie dużo.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Ziemniaka jest do licha w sklepach duże ładne 0,80 gr 1 kg a teraz miasto zrobiło bund i nie kupuje od rolnika tylko w Marketach i to zachodnie taka kara za poparcie Dudy i co to będzie się działo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Ziemniaka jest dużo to i owszem ale było tak nieraz że młody ziemniak był tańszy niż późniejszy ;) ja młodego mam niedużo i sobie spokojnie w detalu sprzedaje za dobre pieniążki a co będzie później zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Ziemniaka jest do licha w sklepach duże ładne 0,80 gr 1 kg a teraz miasto zrobiło bund i nie kupuje od rolnika tylko w Marketach i to zachodnie taka kara za poparcie Dudy i co to będzie się działo .

Jak kronowi rus  powróci na zimę to zobaczymy gdzie będą kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziemniaki na zachodzie są w tym roku drogie więc nie sprowadza za dużo. Więc siłą rzeczy w marketach będzie więcej naszego i cały ten protest o kant d.... można potłuc. Mam tu w okolicy 3 firmy wstawiające towar na market to widzę co się dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poprostu sądzę 30ha ziemniaków co rok od 24lat i mało co w tym interesie może mnie jeszcze zaskoczyć. Przeżyłem 30zł za worek przeżyłem 2zł to przeżyje i 5-6zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Strongman napisał:

Ja nie wiem z kąd te ziemniaki ludzie mają,jakieś wczesne odmiany,te co sadze zawsze pomimo wody i przepuszczalnej gleby malutkie jak na ten czas,mało tego pojeździłem po wsi i zobaczyłem co mają ludzie pod krzakiem,kukułcze jaja takie 20-30mm a ziemniaki już padają od tych  deszczów.

Mmo ze dużo ludzi sobie posadziło to ziemniaka nie będzie dużo.

Aż poleciałem specjalnie na pole zobaczyc. Bieda. Łęty są, wilgoć jest a ziemniaki pod krzakiem malutkie. Mowa o Irdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

u mnie są ładne ale 6 razy podlewane a u nas była w tym roku też susza więc niepodlewane nie mają nawiązane i nie są duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj