Polecane posty

starybudnik    221

U mnie sąsiad cała stodoła zapchana słomą z tamtego roku. Nie ma kto kupić. A mieszkam w powiecie żuromińskim, gdzie kurników, tuczarni i bydła od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

W tym roku będzie tańsza niż w tamtym bo slomy nie mniej ludzie mają zapas i do karmienia nikt Type nie będzie potrzebował bo traw w tym roku do oporu. Także cena 20 zł z pokosu będzie max 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Do mnie przyjechał transport 74 szt 130x120 po pasowce 50 zł więc nie mam zamiaru tłuc sie po dziurach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 1.07.2020 o 11:40, massey235 napisał:

W tym roku będzie tańsza niż w tamtym bo slomy nie mniej ludzie mają zapas i do karmienia nikt Type nie będzie potrzebował bo traw w tym roku do oporu. Także cena 20 zł z pokosu będzie max 

z pokosu ze w sensie sam kupujacy prasuje i płaci 20 zł sprzedawcy ? i ciekawe za jaką bołde ? 

ja bede miał na sprzedanie słome z pokosu narazie ponad 6 ha z pszenicy i pszenzyta , czyste zboża i tęgie , i stojące ,ale jakby ktoś był zainteresowany to może byc i z 30 40 hektarów słomy różnych gatunków  , lokalizacja powiat Płocki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś ktoś był zainteresowany mogę sprzedać słomę z ok 30 ha pszenna, prasa pasowa owinę siatką rozmiar na życzenie, cena 120zł za tonę. tomaszów lubelski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

 U mnie w okolicy to nawet z dopłatą nikt słomy nie chce wiec każdy kombajnem z sieczkarnią tnie

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
Dnia 12.07.2020 o 11:25, Andpol napisał:

 U mnie w okolicy to nawet z dopłatą nikt słomy nie chce wiec każdy kombajnem z sieczkarnią tnie

i b dobrze ,mam nadzieje ze skoncza sie chore czasy ze po 50 za bele z pokosu placili i niektorzy tylko rece zacierali teraz niech sie zapchaja ta sloma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Kto niby ma się  zapchać slomą🤔 Jak nie będzie  dobrej ceny to bardziej opłaca się ją ściąć i zostawić na polu niż  oddać za bezcen. Niektórzy to by chcieli za darmo brać🤦‍♂️

Dnia 3.07.2020 o 12:02, warchest napisał:

z pokosu ze w sensie sam kupujacy prasuje i płaci 20 zł sprzedawcy ? i ciekawe za jaką bołde ? 

ja bede miał na sprzedanie słome z pokosu narazie ponad 6 ha z pszenicy i pszenzyta , czyste zboża i tęgie , i stojące ,ale jakby ktoś był zainteresowany to może byc i z 30 40 hektarów słomy różnych gatunków  , lokalizacja powiat Płocki 

U mnie ostatnie 3 lata po 20zł i sam gość  prasuje, belka 120cm prasa ferraboli zbita dobrze belka😎

Chetnych na słomę jest dużo, ale byly lata że  i po 5zł płacili.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U nas parę lat temu jak jeszcze kombajny z SKR nie miały sieczkarni to ludzie oddawali innym slome za darmo. Teraz zbierają tylko ci co potrzebują a pozostali siekają. 

W tym roku planuję wszystką slome zebrać i w zamian za nią kupić dobrego wapna, bo są pola na których juz z 5 lat pod rząd tnę slome i sypie nawozy a plony nie wzrastają więc czas zmienić strategię. Teraz będę zbierał slome tak długo aż nie doprowadzę pH do kultury

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

To zmień strategię i tnij, a sprzedaj jak będzie znowu susza 😉 u nas na terenie wszędzie bydło, zapotrzebowanie ogromne, ale w zeszłym roku każdy full narobił. Niektórzy sprzedający  chytruski cenili 50 z pokosa, 65 gotowe i albo w stercie gnije albo stodoły zawalone full.   a tym roku już sami się napraszają, szukają klienta 😎 myślę, że 25 zł z pokosa jak najbardziej realne. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
8 godzin temu, massey235 napisał:

i b dobrze ,mam nadzieje ze skoncza sie chore czasy ze po 50 za bele z pokosu placili i niektorzy tylko rece zacierali teraz niech sie zapchaja ta sloma

W tym roku nie chcesz a za rok czy dwa będziesz latał i prosił się o słomę

Ja w tym roku sprzątam tylko 7 ha słomy żytniej a reszta tzn 7 owsianki 7 pszenżyta i 4 pszenicy sieczkarnia i po problemie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
6 godzin temu, pedro2 napisał:

chytruski cenili 50 z pokosa, 65 gotowe

Ja ceniłem 40 za gotowe 120-tki spod dachu całą zimę/wiosnę i nikt nie zadzwonił.... A Podlasie w sumie niedaleko :) ludzie mają zapas z 2019r. Sam miałem 32 bele z hektara pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
Dnia 14.07.2020 o 17:17, pawel885 napisał:

Ja ceniłem 40 za gotowe 120-tki spod dachu całą zimę/wiosnę i nikt nie zadzwonił.... A Podlasie w sumie niedaleko :) ludzie mają zapas z 2019r. Sam miałem 32 bele z hektara pszenicy 

Też tak ceniłem za kulki 120cm. Sporo zostało w tym roku kosze z sieczkarnią,  rozsieje wapno i gryke, talerzówa i niech rośnie do października. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie w okolicy mnóstwo stadnin więc myślę że te 55zl za gotową 120 powinienem dostać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

słoma za grosze w tym roku, pieczarkarnie nie biorą, bo grzybki nie idą; rolnik z rolnikiem się dogada, ale u tych co skupują to zastój; sieczka albo za obornik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Słoma jest cenna, ale to wyliczenia czysto laboratoryjne, słabe ph, susza, zlewne deszcze i zostanie połowa albo i nie a reszta zgnije albo wyorzesz za rok....... Do tego jakiś azocik jako pożywka i sam zabieg to też koszt.... Sprzedawać słomę i kupować obornik/ wapno najlepsza opcja 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w tym sezonie wszystko sieczkarnia. no może kilka bel owsianej zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Plan jest taki słoma idzie przez sieczkarnie,  i jak będzie lepiej. Rozsiać na to wapno i poplon  a gnojowica jesienią na poplon pod pług?  Czy lepiej gnojowica na słome a wapno na jesieni na poplon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Na ściernie wapno i siew poplonu, uprawa i gnojowica przed orką

 

U mnie tak robię ale zamiast gnojowicy idzie obornik

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj