Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gk1977    0

Witam mam 200 belek słomy 120x130 z żyta i pszenicy  okolice Rawy Mazowieckiej cena 10zł/szt tel 604-15-55-44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12340
Dnia 1.03.2020 o 16:42, KlimekPL napisał:

Ja tylko zbieram z tych pól które kończę dzierżawić, tak to wszystko tnę i w glebę. Nie opłaca się pierniczyć z magazynowaniem a klienci zazwyczaj sami marudni i tacy, którym trzeba dowieźć bo nie mają swojego transportu (koniarze).

Polewasz czymś tą słome przed przyoraniem czy pryskasz?  Ja w tym roku będę kosił z sieczkarnią,  mniej niż po 35 za balota nie sprzedam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Po ile liczycie wartość nawozu w słomie? Mnie z obliczeń wychodzi około 75zł za tonę plus bezcenna próchnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Bogucha z Żerocina chyba z konia spadła 

Edytowano przez PawelS
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Myślę  że  będzie  taniej niż  rok temu w moich okolicach bo zboża  ładne na ten moment.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

Na cenę w tym roku nie liczcie. Przynajmniej okolice wschodniego mazowieckiego. Zboża ładne, a przedewszystkim u nas największy kupiec co robi podkład pod pieczarkę obkupił się na dwa lata. 

Przynajmniej wyjdzie to na dobre naszym glebom. Ja mam wapno do rozsiania, a ono podobno dużo lepiej wspomaga rozkład słomy jak mocznik. 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Ja myślę o tym by swoją słomę ciąć na polu a do ścielenia kupować a tu zwierząt nie mają a słomę chcą sprzedawać a potem biegusiem po polifoskę po 2000zł tylko ona wam próchnicy nie da. Poczytajcie co to BILANS MATERII ORGANICZNEJ W GLEBIE. Nie masz zwierząt? Tnij całą słomę, siej poplony kiedy to tylko możliwe i zostawiaj je do wiosny pod jare rośliny. Długoterminowo lepiej siać poplony i ciąć słomę nawet kosztem zmniejszenia nawożenia mineralnego.

 

Najpierw się sprzedaje słomę a potem szuka dzierżawcy na pole.

  • Like 3

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
2 godziny temu, ZYLA napisał:

Na cenę w tym roku nie liczcie. Przynajmniej okolice wschodniego mazowieckiego. Zboża ładne, a przedewszystkim u nas największy kupiec co robi podkład pod pieczarkę obkupił się na dwa lata. 

Przynajmniej wyjdzie to na dobre naszym glebom. Ja mam wapno do rozsiania, a ono podobno dużo lepiej wspomaga rozkład słomy jak mocznik. 😉

do mineralizacji resztek czy slomy czy poplonow potrzebny jest azot i odpowiednie ph. Na sciern wapno i poplon np. jakis groch peluszka itp.... Ogolnie w zarysie sie wydaje proste jak cep a w rzeczywistosci jak sie czlowiek zaglebi to niestety bardzo skomplikowane procesy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Najnowsze badania jasno pokazują, że to wapń lepiej przyczynia się do mineralizacji resztek. Najlepiej jak piszesz, na polu z ściętą słomą posiać poplon z motylkowatych i ja bym dożucił wapno. Na wiosnę będzie świetne stanowisko pod zasiewy.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
Dnia 23.06.2020 o 21:58, KlimekPL napisał:

Po co sprzedajecie słomę, lepiej pociąć

Coś tam zawsze wpadnie. Pociąć też nie jest za dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ale co wpadnie? Rozumiem że przy rocznej dzierżawie zabieramy słomę ale w innych przypadkach to bez sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
21 godzin temu, rumcio40 napisał:

30 zł z pokosu za 120 albo sieczkarnia. Dziwię się sprzedającym za mniej.

Nikt tyle nie zapłaci, jak gotowe bele z dowozem można kupić po 40zł.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Bo ludzie tak sprzedają, ale co się dziwic skoro za więcej nikt nie weźmie. I tylko na pryzmie zgnije bo z pewnością mało kto trzymie pod dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj