Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PAN88    1717
Dnia 1.08.2021 o 09:53, GRZES1545 napisał:

Ten  rok przynajmniej w mojej okolicy pokazuje że tania słoma się kończy, minimum 50% ludzi tnie na polu, co chwilę ktoś pyta mnie o słomę.

pytanie czy chce zapłacić czy szuka wariata co za grosze odda😁😁

ja w tym roku wszystko ścinane będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
Dnia 3.08.2021 o 16:45, Leszy napisał:

Gdzie konkretnie te mazowsze? Bo u nas się wyedukowali i sprzedawać nie chcą. Poza tym ile tych kulek z ha będziesz miał u ludzi? By się nie okazało, że 5. 😜

Zebrane 60 ha srednia 18 bel 160 po pasowym john deere z ha. 

Ladne slomy w tym roku. Powiat plocki/ plonski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4894
10 godzin temu, Bugii napisał:

Zebrane 60 ha srednia 18 bel 160 po pasowym john deere z ha. 

Ladne slomy w tym roku. Powiat plocki/ plonski

Okolice Drobina, Wyszogrodu czy gdzieś pośrodku? Okolice Chróścin, Podmarszczyn Worowice to ludzie potrafili mieć i 40 120 na polu. Tam były bardzo ciężkie gleby. Chyba cała granica powiatów, to gleby raczej dobre. Mam też rodzinę koło Drobina, to też mają ciężkie ziemie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejand    8

U mnie w okolicy prawie nikt słomy nie prasował. Koniec końców ten kto ma, może se windować cenę, bo i tak większość do ciepłowni sprzedaje, mało co na sprzedaż dla gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

sam widzę,że słomy mało.zawsze kręciłem ponad 1000 szt a w tym roku może z 500.Może byłoby więcej ,ale przez tą pogodę bałem się u sąsiadów  zamawiać,żeby nie zostało na polu do października.

Po ile u was słoma?  50 zł to chyba trochę mało za dobrą belę,a miałem takie propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 26.08.2021 o 20:57, rocknrollnik1 napisał:

 

Po ile u was słoma?  50 zł to chyba trochę mało za dobrą belę,a miałem takie propozycje.

50zł to dość mało, ale w moich okolicach da się już kupić po 15zł, a po 20 to bez problemu.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Panowie, dałem znajomemu 60 bali słomy 1.60, bal poand 300kg pszeniczny, sam sobie spresowal chce mi zaplacic, jak się liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

40zl by było okey czy za dużo? Bal 1,60 po Wengerce więc. Moze mieć grubo Poland 300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Ogólnie to średni to inters


Masę ton słomy bo z pola u cucieklo 18 ton, a dostaniesz 2100zl to ani nie tobą nawozu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12095

ja nie sprzedaje tylko kupuje gdybym miał sprzedawać wolał bym pociąć 🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
gomez181 napisał:

Ogólnie to średni to inters


Masę ton słomy bo z pola u cucieklo 18 ton, a dostaniesz 2100zl to ani nie tobą nawozu...

Składniki w 1 tonie słomy 5kgN, 3kg P, 14kg K, 2 kg Mg, 1,5kg S. Do tego dolicz wartość mikroskładników i najcenniejsze czyli próchnica. Te 40 zł to wg mnie rozsądną cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

Bele okryte flizem 120x150 z sipmy 276 ale dobite nieźle, ile cenić za coś takiego za sztukę żeby miało to sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

Ja wiem ale niby daje mi 50zł za bele ale biorac pod uwage składniki mineralne, cene paliwa i czas na prasowanie i zwóz to nie wiem czy sie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1717

Ja sprzedałem w tamtym tygodniu 45 bel po 60zł. Bele 125 powiat miński i wziął handlarz który wozi na Służewiec

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

znajomy z okolic Szczytna mówił ,że  miał propozycję zakupu po 80 zł/szt. Wg mnie to chyba raczej taniej nie będzie. Koszta  duże, nawóz drogi itd.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54

Koledzy w tym roku po ile bele słomy z pokosa będziecie sprzedawać?  Bo przy tej cenie nawozów to myślę czy nie lepiej wszystko puścić sieczkarnie kombajnem i zmniejszyć wysiew nawozów NPK? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4894

@Przemq to Ci nie zadziała tak od razu i jeszcze azotu musisz dać więcej. Lepiej się wymień z kimś za obornik. 

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54

Na 2ha zamiennie sieję łubiny żółty i niebieski słodkie i wszystko rośnie jak na drożdżach ale zastanawiam się czy da się też jakoś słomę wykorzystać mam kombajn z sieczkarnią więc po słomie nie ma śladu na rźysku a nawozy ceny kosmos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
Dnia 17.06.2022 o 14:44, Przemq napisał:

Koledzy w tym roku po ile bele słomy z pokosa będziecie sprzedawać?  Bo przy tej cenie nawozów to myślę czy nie lepiej wszystko puścić sieczkarnie kombajnem i zmniejszyć wysiew nawozów NPK? 

LRA propozycję już są po 50zł belka, prasa zachodnia bela ścisła 🙂 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj