Polecane posty

jahooo    1363

Tylko 700 cena brutto,  a w porcie 850 netto

• Like 1

stach12    6

ci co mają jeszcze po 700 brutto niech trochę jeszcze wytrzymają , kupić kilka rolek papieru i cierpliwie czekać

poniżej 800 nie ma sensu sprzedawać

Agrest    5823
34 minuty temu, stach12 napisał:

ws71

850 - 130 = 720

taka cena jest i była u galanta a nie w porcie , weż pan nie pierdo...

Nie rozumię o co ci chodzi i co masz koledze do zarzucenia?

Napisał po ile jest u niego i ile zdrożało i co? 

• Like 2

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    4051
16 godzin temu, beata12596 napisał:

Ja rozumiem dzielące kilometry od mojego gospodarstwa do portu, ale na litość boską, tam 830 netto z podwórka, a u nas, lubelskie powiat zamojski, 640 brutto?!  Wiecie czym teraz jeden ze skupujących tłumaczył niską cenę ? A no tym, że nikt nie chce pszenicy 🤬, złotówka tania, wirus, matif duuużo spadł, no ale teraz troszeczkę się podniósł (?!)  ble ble ble. Nie chce mi się dyskutować z takimi ludźmi, bo oni zawsze mają wytłumaczenie czemu jest tak, a nie inaczej.  ŚOR myślę, że wszędzie są w podobnej cenie, tak samo nawozy itp , a może UOKIK sprawdziłby czy u nas nie ma zmowy cenowej? Oj przepraszam, zapomniałam, rolnik od zawsze miał twardą d*pę i radę " se" da, a czy on z Pomorza czy z dzikiego wschodu kogo to interesuje. Ja bojkotuję jak na razie te porąbane ceny u nas i dalej będzie leżeć pszenica, bo to co z nami robią tu na wschodzie to już przesada. 

A wytłumacz polski warchlak 350 a duńczyk 550?

beata12596    152
Napisano (edytowany)
37 minut temu, staszek131415 napisał:

Do Danii mam 1500 km 😂, a na Pomorze prawie trzy razy mniej 🥴, toż każdy skupujący krzyczy, że koszty transportu niwelują tą różnicę 😉, przecież wszyscy wiedzą, że o to chodzi w tym całym ASF-ie , żeby zlikwidować u nas trzodę, a kupować np warchlaki z Danii czy z Niemiec, myślę, że tam ASF nigdy nie dotrze, cuda ?

Edytowano przez beata12596
  • Like 2

bezbarwny    230
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Staszek, przecież polski jest sprzedawany w wadze 20kg, a Duńczyk 30+, no i transport doliczyć trzeba, a i kilka złoty do „marki” dorzucić, bo przeca „lepij dun idzie w tuczu”?

to Ty nie wiesz tego? Niemożliwe 

• Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

jacek1296    307
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

To teraz zamiast pszenicy po 500 kupujesz warchlaka po 500.

• Haha 2

bezbarwny    230

Staszek ma swoje. Poza tym, słynie z tego, że za wszystko najmniej płaci, ale i z tego, że Jemu najwięcej płacą

• Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

BENNY82    198
10 godzin temu, Emil39 napisał:

Mówcie że ładować i na porty tylko po odjęciu kosztów transportu z podkarpacia i znają ich coś tam znajdą i cenę obniżą to wyjdzie na jedno na miejscu 

Dokładnie kalkulacja na chłodno i zero stresu.

6 godzin temu, staszek131415 napisał:

jak by tak było to problem z duńczykami sam by się rozwiązał bo różnica w cenie kolosalna więc nie błysnełeś a prosze podaj namiary gdzie teraz kupie 200 warchlaków polskich w takiej cenie? Jak ktoś umie trzymać i ma reke to i z polskiego warchlaka 10 kg lżejszego wyciągnie zysk.

• Like 1

Emil39    6

Panowie spokojnie poczekajmy jeszcze kilka dni Bo już jest problem z transportem nie dość że niema kto jechać to i cena wysoka A wczoraj znajomy z Lubaczowa dzwoni i mówi że nie ma jeszcze nasion burak cukrowego A cukrownia nie wie kiedy dojadą i czy dojadą 

warchest    163

ceny pszenicy idą w gore a dzis dzwoniłem na 2 skupy mieszalnia nieczynna bo tel wylaczony co wogole nigdy tak nie bylo , a na kurnik dzwonilem tez nikt nie odbiera , a kolega mi mowil dzwonił na 3 skup to wogole nie skupuja bo zasypani na maxa , to o co tu chodzi 

piotreku1    119
Napisano (edytowany)

Wielkopolska  propozycja na dziś 820zł  netto konsumpcja odbiór z gospodarstwa  Ampol merol. 

Edytowano przez piotreku1

Emil39    6

Tylko żeby potem nikt nie płakał że zamiast 820 netto Dostanie pismo firma bankrut . Bo Na dzień dzisiejszy nie wiadomo co może być jutro .I ta dziwnie duża różnica cenowa coś tu ewidentnie nie pasuję. 

• Like 1

piotreku1    119
Napisano (edytowany)

Na porcie 890 to co w tym dziwnego ze po 820 z gospodarstwa? 

Emil39 zawsze możesz stasiowi po 500 sprzedać  😄

Edytowano przez piotreku1
  • Haha 1

Emil39    6

Tylko żeby dalej coś tam nie wybuchło na tym porcie . 

Nic nikomu nie sprzedam bo już sprzedałem A teraz tylko oglądam co się dzieję w tym pięknym świecie .A nie dzieję się za pięknie bo w chinach jest już  jednak drugie natarcie korona .

rob334    11

handlarz daje 780netto, w porcie podobno 870netto. kujawsko-pomorskie.

Uziu92    4364

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/18859-pszenica-wyjezdza-z-kraju-bezrefleksyjnie-ceny-przekrocza-1000-zl-t

magnum123    97

Lokalny skup podniosl cene z 640 na 670 netto. Okolice Wroclawia. Trzeba tez dodac ze na rynku ryzu robi sie nieciekawie . Wietnam 3 eksporter a 5 producent na swiecie wstrzymuje eksport jednoczesnie dokonujac zakupow z zewnatrz. To tezsie przelozy pewnie w jakis sposob na cene innych zboz . Dochodzi jeszxze  do tego niepewnosc co do pogody i jakie beda przyszle zbiory

Andpol    37

Zamiast ryżu przerzucę się na placki ziemniaczane i frytki.

tomciu86    5

Z agrolok Ktoś handlował czy nie warto proponują 660 może 670 netto za paszową a 750 konsumpcja netto z lubelskiego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DzikiSimental25
      Nowy temat. Ciekawe jakie będą ceny nawozów sztucznych w tym roku.
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez DzikiSimental25
      Ceny mleka w 2020 roku zaczynamy od 1.36. Jakie są u was ceny za mleko? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny w swoich regionach. Jak sądzicie, na jakiej cenie skończymy rok 2020? Będzie lepszy czy gorszy?
      Link do kontynuacji tematu :  https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273029-ceny-mleka-2019/

• Przez Matey
      W jakich cenach kupujecie paliwo rolnicze w 2020 roku? Waszym zdaniem, jak zachowają się ceny paliw w tym roku? Kupujecie olej napędowy hurtem czy detalicznie? Czy paliwo będzie tańsze? Jaki wpływ na koszt paliw będzie miała sytuacja w Polsce i na świecie? Zapraszamy do dyskusji.
      Temat z cenami z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273035-ceny-paliw-2019/

• Przez Strazak112
      Witam.
      Dotychczas owijałem bele Folia Ensibal 750. Na rolce plastikowej jak i papierowej. Jest godna polecenia choć ostatnio folia szybko pęka przepuszcza powietrze po czym są plamki. 
      Za rolke 750cm płaciłem w tamtym roku 328zl
      Może macie swoje typy. Coś możecie polecić?
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny rzepaku w sezonie 2020? W jakich cenach jest rzepak jary i ozimy w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach rzepaku, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny rzepaku? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z cenami 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273041-cena-rzepaku-2019/

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj