Polecane posty

marks50    426

Właśnie o to chodzi że zostali tylko tacy po 40 ton a każdemu się wydaje że rolnicy trzymają 5 mln ton w magazynach tak jak się wydaje Ardanowskiemu bo mu tak z sondażu GUS wynika a co jeśli tylko na rynku zostało u 1000 rolników  po 40 ton ??? to raptem tylko 40 000 tysięcy ton tyle to nawet na tydzień nie wystarczy dla Polski a w samym kwietniu prognozują wywieźć przez porty 250 tysięcy ton . Stąd taka panika i zapewnianie że nie zabraknie , skoro ma nie zabraknąć to po co tak zapewniać ???? skoro ma starczyć .

Wicherek    372

Handlował ktoś z firmą  Plon Dadczyński Andrzej ? wydzwania facet za pszenicą , jak on mnie znalazł  na Podkarpaciu z drugiego końca Polski ?

grzeskw75    16

Dadrzyński Andrzej się nazywa człowiek. Kilka lat temu parę razy rzepak mu sprzedawałem to kasa była na czas, teraz to nie wiem, ale chociaż prawidlowe nazwisko Ci podałem to może ktoś coś napisze.

Wiadomość z agroFakt.pl

galan99    1369

Przy obecnej sytuacji nie pracują restauracje , cukiernie , pizzeria , TYLKO piekarnie ale już bum na mąkę miną jak było na samym początku jak to wszystko potrwa do 3 miesięcy ale będzie dłużej trudno powiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja w Polsce czy ludziom nie zabraknie kasy co nie pracują .

Cena pszenicy  może być dobra na jesieni ale to wszystko przed nami jak w Lubelskim wystartuje w żniwa po 700 brutto to będzie dobra cena .

kamil18fmr    31
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Handlował ktoś z firmą  Plon Dadczyński Andrzej ? wydzwania facet za pszenicą , jak on mnie znalazł  na Podkarpaciu z drugiego końca Polski ?

Uważaj Kolego! Gość ma dobrze ponad 70 lat i zięcia z kupą długów. Kupili sobie pgr pod Mławą za chłopskie zboże i rzepak, za które do dziś nie zapłacili. W regionie Przasnysz, Mława Ciechanów są "spaleni", to teraz kombinują po całej Polsce.

• Like 1

Marek123456    14
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Przy obecnej sytuacji nie pracują restauracje , cukiernie , pizzeria , TYLKO piekarnie ale już bum na mąkę miną jak było na samym początku jak to wszystko potrwa do 3 miesięcy ale będzie dłużej trudno powiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja w Polsce czy ludziom nie zabraknie kasy co nie pracują .

Cena pszenicy  może być dobra na jesieni ale to wszystko przed nami jak w Lubelskim wystartuje w żniwa po 700 brutto to będzie dobra cena .

Mircze cena za konsumpcje 780

miwigos    413
Przed chwilą, galan99 napisał:

Nie masz racji w żniwa nie powinna byc taka droga

jacek1296    354
7 godzin temu, staszek131415 napisał:

No zobaczysz jak Ardanowski ceny do pionu ustawi nie ma uzasadnienia dla podwyżek na taką skalę

No zobaczysz jak Ardanowski ceny do pionu ustawi nie ma uzasadnienia dla podwyżek na taką skalę

Toś zasypał tymi 40 tonami cały skup do żniw pewnie😛

Ardanowski to se może pokrzyczeć w kurwizji i pomachać palcem w bucie.

staszek131415    4158

TA jak TY za pszenicę 1000zobczysz jak zablokują transport a jest to nie uniknione to każdą przyczepę będzie wojsko pilnowało

• Haha 1

bezbarwny    286

Staszek, dlaczego Ty tak źle wszystkim oponentom życzysz? Jak nie po 500 pszenica, to znowu wojsko...Ty uważaj, żeby Twoich ogonów z chlewika na potrzeby wyżywienia garnizonu nie wyciągnęli za uszy, bo do chleba z naszej pszenicy i kotleta zapragnąć mogą.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

leszek1000    497

1000zł albo w piecu spalę 

taki żart. Ja większość sprzedałem po 720zł przed pandemią 

jahooo    1453

Staszek, bo jak ci supły na ogonach porozwiązuję, to ci warchlaki przez sztachety uciekną :D

• Thanks 1
  • Haha 1

king12    38

Staszek  3 swoje warchlaki kartoflami wykarmi bo u nas wojsko będzie a niby czyje wojsko ruskie amerykańskie bo naszych to chyba o 1/5 co najmniej za mało ale ty pitolisz stasiu 

Prędzej twoją maciore będzie pilnować niż moja pszenicę 

wiesiek63zmc    1038
5 minut temu, bezbarwny napisał:

Staszek, dlaczego Ty tak źle wszystkim oponentom życzysz? Jak nie po 500 pszenica, to znowu wojsko...Ty uważaj, żeby Twoich ogonów z chlewika na potrzeby wyżywienia garnizonu nie wyciągnęli za uszy, bo do chleba z naszej pszenicy i kotleta zapragnąć mogą.

Tych ogonów nie wezmą bo to chuderlaki nie dożywione bo po 500 nie było i armiści by se zęby połamały a gabinety zaparte

• Haha 2

wladirol    31
Napisano (edytowany)

ten artykuł potwierdza moje przypuszczenia

https://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/ukraina-mniejsze-plony-z-powodu-niedoboru-wilgoci-w-glebie,93635.html

Podkarpacie nadal bez kropli wody i kolejne 2 tygodnie nawet nie zapowiadają opadów. trzymajcie pszenice myślę że 900 netto to nie jest wysoka stawka jak na obecną sytuacje oczywiście południe Polski

Edytowano przez wladirol

Wicherek    372
4 godziny temu, grzeskw75 napisał:

Dadrzyński Andrzej się nazywa człowiek. Kilka lat temu parę razy rzepak mu sprzedawałem to kasa była na czas, teraz to nie wiem, ale chociaż prawidlowe nazwisko Ci podałem to może ktoś coś napisze.

3 godziny temu, kamil18fmr napisał:

Uważaj Kolego! Gość ma dobrze ponad 70 lat i zięcia z kupą długów. Kupili sobie pgr pod Mławą za chłopskie zboże i rzepak, za które do dziś nie zapłacili. W regionie Przasnysz, Mława Ciechanów są "spaleni", to teraz kombinują po całej Polsce.

Wielkie dzięki za pomoc !  po głosie było słychać ze to wiekowy facet , wpierał mi ze musiałem mu kiedyś coś sprzedać bo ma mnie w swoim notesie , nigdy nie sprzedaję  pszenicy  ludziom których nie znam , kazałem mu dzwonić pod koniec maja , stękał bo chciał już kupować  , teraz już wiem co mam mu odpowiedzieć !

stach12    34
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

TA jak TY za pszenicę 1000zobczysz jak zablokują transport a jest to nie uniknione to każdą przyczepę będzie wojsko pilnowało

Stanisławie ćwiartka z kurzaka po 4 zeta , z twojego świntucha podejrzewam że za 2 tygodnie w podobnej cenie będzie , jak poleje to po żniwach po 500 też nakupisz zboża w końcu tylko po co ?????? sam powieziesz po 400

blokować eksport w kraju z nadwyżką żywnościową ?????????????  gdzie ty masz rozum chłopcze ??

robi57362    866
Wicherek napisał:

4 godziny temu, grzeskw75 napisał:

3 godziny temu, kamil18fmr napisał:

Wielkie dzięki za pomoc !  po głosie było słychać ze to wiekowy facet , wpierał mi ze musiałem mu kiedyś coś sprzedać bo ma mnie w swoim notesie , nigdy nie sprzedaję  pszenicy  ludziom których nie znam , kazałem mu dzwonić pod koniec maja , stękał bo chciał już kupować  , teraz już wiem co mam mu odpowiedzieć !

takiemu to tylko za gotówkę

jesli pomoglem kliknij fajne

bizon1    95
Napisano (edytowany)

W obecnym czasie to tylko gotówka lub sorbnet przed odjazdem auta moja poszła w środę po 730 netto lubelskie

Sam niedawno o mały włos nie zostałem oszukany i gdybym puścił auto to nie było by kasy ani towaru i sprawą zajmuje się już Policja

Edytowano przez bizon1

jacek1296    354
12 godzin temu, staszek131415 napisał:

Pokaz mój post, w którym pisałem, że będzie po 1000. Jak nie znajdziesz, to przestań się tu udzielać i wk***iać ludzi. Napisz sobie do mareczka, obecnie generał, i z nim "filozuj".

ja po 700 w lubelskim sprzedałem 20t i się wyczyściłem, to jest dobra cena u nas, co będzie nie wiem, może i wzrośnie, ale na waszym miejscu chociaż część zapasów bym sprzedał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DzikiSimental25
      Nowy temat. Ciekawe jakie będą ceny nawozów sztucznych w tym roku.
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez DzikiSimental25
      Ceny mleka w 2020 roku zaczynamy od 1.36. Jakie są u was ceny za mleko? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny w swoich regionach. Jak sądzicie, na jakiej cenie skończymy rok 2020? Będzie lepszy czy gorszy?
      Link do kontynuacji tematu :  https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273029-ceny-mleka-2019/

• Przez Matey
      Jakie będą ceny rzepaku w sezonie 2020? W jakich cenach jest rzepak jary i ozimy w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach rzepaku, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny rzepaku? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z cenami 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273041-cena-rzepaku-2019/

• Przez Matey
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2020 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2020? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273037-ceny-ziemniakow-2019/

• Przez Matey
      W jakich cenach kupujecie paliwo rolnicze w 2020 roku? Waszym zdaniem, jak zachowają się ceny paliw w tym roku? Kupujecie olej napędowy hurtem czy detalicznie? Czy paliwo będzie tańsze? Jaki wpływ na koszt paliw będzie miała sytuacja w Polsce i na świecie? Zapraszamy do dyskusji.
      Temat z cenami z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273035-ceny-paliw-2019/

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj