Polecane posty

cyt. z internetu

Zbyt niska liczba opadania (poniżej 200 s dla mąki pszennej, poniżej 100 s dla mąki żytniej)

Pieczywo niewyrośnięte, chociaż było dobrze wygarowane. Przyczyną jest to, że podczas garowania (fermentacji) ciasta amylazy hydrolizują skrobię na cukier prosty – maltozę, która jest pożywką dla drożdży. Dla enzymów jest dostępna tylko uszkodzona skrobia, której zwykle nie ma w  nadmiarze. Ciasto dobrze rośnie w komorze fermentacyjnej. Po wstawieniu do pieca, pod wpływem wysokiej temperatury, duża część skrobi w mące przechodzi w stan kleiku i jest dostępna dla enzymów. Zanim więc amylazy zostaną „zabite” przez wysoką temperaturę, zdążą wykonać swoją niszczycielską robotę – rozłożą nadmierną ilość skrobi. Naruszona zostaje struktura miękiszu, bo sam gluten, bez wsparcia skrobi nie utrzyma objętości. Ciasto opada, i nie ma na to rady. Po wypieku miękisz jest wilgotny i kleisty. Występują duże pory, a pod samą skórką tworzą się puste komory.

Zbyt wysoka liczba opadania (powyżej 300 s dla mąki pszennej, powyżej 200 s dla mąki żytniej)

Odwrotny efekt występuje przy wysokiej liczbie opadania. Drożdże słabo fermentują z  powodu braku maltozy. Wytwarzanie dwutlenku węgla jest niedostateczne, ciasto słabo rośnie. Miękisz jest zbity, mało elastyczny. Optymalna dla wypieku chleba jest liczba opadania mąki pszennej zbliżona do 250 s.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    323
8 minut temu, Taurus83 napisał:

No tyle to ja wiem, ale dlaczego za duże opadanie jest niekorzystne? 

Nie jest niekorzystne, tylko prawdopodobnie nie mają miejsca na magazynie i nie chcą mieszać z gorszą. Przynajmniej tak to zrozumiałem z powyższych wypowiedzi. Miałem podobnie z glutenem bo miałem wyższy i kilka godzin musiałem czekać aż silos trochę się zwolni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie dwa lata, za żyto z opadaniem poniżej 120 sekund można było dostać lepsze pieniądze niż za konsumpcję

taka parodia


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Bo za wysokie opadanie jest gorsze w życie niż w pszenicy ,a ostatnie lata ten parametr był wysoki i nie mieli kiepskiego zyta do mieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Młyny i paszarnie pomiatały chłopami, którzy mieli chude żyto i dzisiaj ci rolnicy w ogóle nie jeżdżą z próbkami do młyna. Wolą oddać po kosztach handlarzom, którzy często jeszcze dodatkowo ich oszukają i tak się ten interes kręci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

ten kontrakt po 201 dopuku trafi w konkretnym towarem do odbiorcy to jeszcze będzie sprzedawany i kupowany kilkinastokrotnie a pszenicy nikt nawet nie uwidzi a np rolnik który sprzedał ten kontrakt po 240 może go teraz odkupic po 201 bo i tak pszenica fizycznie jest u niego w magazynie

Edytowano przez AndrzejRo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
wiesiek63zmc napisał:

Nasi na  zielony  są obrażeni co innego na czerwony tu reakcja jest błyskawiczna

Jak ze świnimi, nasi niby ogladaja się na Niemców, jak podniosą 10gr to nasi stoja bo niewiadomo jak to będzie i tak dalej, jak niemiec podniesie 20gr to nasi dopiero 10gr a jak niemiec spusci 10 gr nasi od razu 30gr

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Młyny i paszarnie pomiatały chłopami, którzy mieli chude żyto i dzisiaj ci rolnicy w ogóle nie jeżdżą z próbkami do młyna. Wolą oddać po kosztach handlarzom, którzy często jeszcze dodatkowo ich oszukają i tak się ten interes kręci.

Z tymi młynami to huk wie jak jest. W tym roku woziłem i każdemu brali próbki. Zsypywalłem do wszystkich zsypów. Potem przestali brać i kazali przywieść próbkę. Nie pasowało im i sprzedałem dopiero za miesiąc. W tamtym roku jak żyto na młynie było po 600 brutto to próbkę komuś brali sporadycznie. Laborantka sprawdzała ręką czy nie wilgotne. 

A ceny z dziś WZW miasto ceny brutto 

Granoba: pszenica 800 pszenżyto 650 żyto 515

PMNAGRO: pszenica 780, pszenżyto 650, żyto 550

Bicz: pszenica 750, pszenżyto 600, żyto 460

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

Z tymi młynami to huk wie jak jest. W tym roku woziłem i każdemu brali próbki. Zsypywalłem do wszystkich zsypów. Potem przestali brać i kazali przywieść próbkę. Nie pasowało im i sprzedałem dopiero za miesiąc. W tamtym roku jak żyto na młynie było po 600 brutto to próbkę komuś brali sporadycznie. Laborantka sprawdzała ręką czy nie wilgotne. 

A ceny z dziś WZW miasto ceny brutto 

Granoba: pszenica 800 pszenżyto 650 żyto 515

PMNAGRO: pszenica 780, pszenżyto 650, żyto 550

Bicz: pszenica 750, pszenżyto 600, żyto 460

 

 

 

To są ceny netto a nie brutto. 

Paczaj. 😁

https://www.cenyrolnicze.pl/firma/280-BIMAR-Marta-Bicz/cennik/zboza-paszowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
23 godziny temu, ejczbio napisał:

Tomek Jelonki wymagają większej ilości, czy po dwa trzy auta też przyjada? 

Przyjadą i po jedno , ale dzwonilem i  narazie swoich aut nie wysylają bo mają rozpisane sporo do przodu dostawy , szukam transportu i bede sprzedawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Do kolegi Jurek 87 oferuje transport zboża do jelonek proszę o kontakt. 501 601 942

Edytowano przez Fabian777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
arofarmer napisał:

Dziś poszły 2 samochody po 830 netto, północne Mazowsze 

do kogo? parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

lokalny kurnik okolica Siedlec , cena jak miesiąc temu 750-800 brutto za pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

mam trochę owsa w pszenicy ok 5% myślisz że mogli by wziąć na kurnik?

Uziu92 napisał:

lokalny kurnik okolica Siedlec , cena jak miesiąc temu 750-800 brutto za pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
5 godzin temu, Fabian777 napisał:

Do kolegi Jurek 87 oferuje transport zboża do jelonek proszę o kontakt. 501 601 942

oki później krętne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941
dzikiWschód napisał:

mam trochę owsa w pszenicy ok 5% myślisz że mogli by wziąć na kurnik?

Uziu92 napisał:

lokalny kurnik okolica Siedlec , cena jak miesiąc temu 750-800 brutto za pszenice

pewnie tak ale raczej na więcej jak 600 zł nie licz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj