Polecane posty

jarbla    25

Wszystkie polskie porty znacząco zwiększają przeładunki zbóż, w porównaniu do roku 2019. Sama Gdynia, po trzech kwartałach, ma przeładunki wyższe o ponad 76% w stosunku do poprzedniego roku!

Poniżej fragment artykułu, który ukazał się dzisiaj.

 

Gigantyczny wzrost przeładunków zbóż w Porcie Gdynia

W październiku 2019r. Zarząd Morskiego Portu Gdynia  S.A. wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa podpisał list intencyjny w obszarze współpracy zmierzającej do zwiększenia dynamiki rozwijającego się eksportu zbóż od polskich producentów. Umożliwi on bardziej efektywne wykorzystanie potencjału portu, usprawni też współpracę, pozwalając polskiemu rolnictwu wyjść na głębokie wody. Znakomite skomunikowanie Portu Gdynia z prawie całą Polską, sytuuje go w wyjątkowej pozycji dla zwiększenia eksportu polskich produktów rolnych.

W Porcie Gdynia funkcjonują terminale zbożowe, które posiadają doskonałe warunki do świadczenia usług realizowanych w standardach HACCP and GMP+B3 w odniesieniu do jakości i bezpieczeństwa obrotu ładunków. Dysponują one powierzchnia magazynową o pojemności co najmniej  71 tys. ton,  w skład której wchodzą magazyny płaskie, silosy oraz elewatory zbożowe. Rosnący wolumen przeładunków sprawia, że konieczna jest budowa zaplecza logistycznego, która usprawni transport z i do portów morskich. Dynamika wzrostu przeładunków zboża za pierwsze 3 kwartały 2020r. wyniosła 76,5%.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa planuje zakupić do końca tego roku dwa terminale zbożowe, jeden w Porcie Gdynia, zaś drugi w Świnoujściu. Terminale mają poprawić warunki eksportu polskiego zboża. 

https://www.gospodarkamorska.pl/port-gdynia-zwiekszy-eksport-polskich-produktow-rolnych-54622

 

5.png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569
1 godzinę temu, robercikj100 napisał:

Toż mówiłeś że na Zamojszczyźnie taka ładna pszenica i że sypie po 8 ton 😂 a teraz mówisz że nikt nie wiezie bo nie mają co ?

Tak mówiłem bo tak  się chwalili że po 8 ton zbierają przecie nikt nikogo nie kontrolował to teraz w spisie Narodowym jak na pier**lili że po 10 ton było to dopiero  dolicza dochodowość do 1 ha jaki to rolnik bogaty jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105
8 godzin temu, Egon78 napisał:

Nie  myśl  że  sam  upieczesz  dobry  chleb  za dwa zł   ,  samemu warto  piec   bo  wiesz  co  jesz  i  to  jest  najważniejszy  powód   a  to  co  dobre  i  zdrowe  tanie  nie jest  . Mam  to  szczęście  że  zona  piecze  z  przyjemnością  a nie  z  musu   więc podniebienie się cieszy  ,  taki chleb  na bogato z  orzechami  ,słonecznikiem . dynią  i innymi ziarnami  .  na  piwie  i z łyżką  miodu   to  lepszy   od  niejednego  placka  ale  same  składniki  to 10 zł  / kg  i to  tylko  dlatego  że  część  produktów  z  własnego  gospodarstwa

te składniki za 10 zł na kilogram chleba to chyba złotem kraszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
16 minut temu, lukasz222 napisał:

A Ty w ogóle ten Spis robiłeś?

Jak cały dzień siedzi na af to nie ma czasu zrobić spisu😀

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
32 minuty temu, galan99 napisał:

jeszcze nie mam czas do końca Listopada .

to by wyjaśniało skąd ta niewiedza odnośnie rzeczy, które się tam podaje i dlaczego znowu brednie wypisujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Ten spis to jakas farsa. To juz wiecej danych i dokladniejszyh ma arimr. 

Co do plonow to na zarobkach sciolem 120 ha i nie widzialem tam rekordow. Byly pola po 8-10 t. Ale to pojedyncze przypadki. Srednie z gospodarstw nie byly juz takie rewelacyjne.

Co do wywozu zboza to slychac ze niemcy biora wszystko z zachodu. To tez tego nie bedzie ujetego w danych jak przez zachodnia granice na kolach pojedzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
5 minut temu, Bugii napisał:

Ten spis to jakas farsa. To juz wiecej danych i dokladniejszyh ma arimr. 

Co do plonow to na zarobkach sciolem 120 ha i nie widzialem tam rekordow. Byly pola po 8-10 t. Ale to pojedyncze przypadki. Srednie z gospodarstw nie byly juz takie rewelacyjne.

Co do wywozu zboza to slychac ze niemcy biora wszystko z zachodu. To tez tego nie bedzie ujetego w danych jak przez zachodnia granice na kolach pojedzie.

Dokładnie tego ile Niemcy biora nikt nie policzy , a w portach rok do roku + 250tys ton poszło wiecej w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Tak mówiłem bo tak  się chwalili że po 8 ton zbierają przecie nikt nikogo nie kontrolował to teraz w spisie Narodowym jak na pier**lili że po 10 ton było to dopiero  dolicza dochodowość do 1 ha jaki to rolnik bogaty jest .

Robiłeś w ogóle spis? Coś mi się wydaje że nie, bo tam nie ma nic o plonach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510
5 godzin temu, szymonidas9 napisał:

pewni płatnicy?
sam się zastanawiam czy im częsci nie oddać 

Bardzo pewni zawsze przed 14 dniem na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, galan99 napisał:

jeszcze nie mam czas do końca Listopada .

No to znajdź czas i zrób to będziesz wiedział czy podaje się tam ile ci pszenica sypnęła czy może jednak takich informacji tam nie wymagają 😅


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
4 godziny temu, galan99 napisał:

To gdzie jest pszenica z Polski aż takich strat nie było nie wywieźli jeszcze coś nie tak z tymi plonami było widocznie nie było po 8 ton jak się chwalili tylko po 4 tony skoro braki takie .

Zeszłym roku pszenicy było dużo więcej do sprzedania pomimo suszy .

Wolne żarty obszarniki to wiem że najebali nawozów na 9 ton zebrali ledwo do 5 ton to poszli w h*j do tyłu to żeby była pszenica po 900 zł to wyjdą na jedno wielkie zero takie zyski będą .

Na jesieni nie sprzedawali ludzie teraz mało widać sprzedających to widocznie niema tych wielkich plonów po 8 lub 9 ton .

Cena skup lokalny 800 zł i niema komu sprzedawać .

Tu na forum na przednówku Żniw każdy krzyczał żeby trzymać bo ucieli 100 pln na tonie to kto mógł to przechowuje pewnie. W żniwa skupy u mnie zasypane tyle że rzepakiem żytem i pszeńżytem tych z pszenicą na palcach można było liczyć a dodatkowo u mnie tylko jeden brał paszówke i mieszał z psz z parametrami inni nie brali bo po same dzrwi zawaleni rzepakiem żytem i pszenżytem

4 godziny temu, Wicherek napisał:

Gdzie są ci  co mówili ze nie opłaca się przechowywać !

pszenica jest na skupach , oni tez czekają na 1000 za tonę !

Och tych cenach to my snic i rozprawiać możemy tu na forach taka cena zapewne będzie ale tylko w handlu międzynarodowym w pprcie pewnie 900 pęknie a u pośredników cena się wyrówna do 800 będą miedzy sobą handlować żeby kontrakty wypełnić bo paszarnie. Bedą dużą konkurencją dla młynów i pośredników. W tym roku sprzedałem tylko żyto i raps żyto dlatego że na wschodzie z ceną nie rokuje i nie miałem już miejsca. Raps zawsze z pnia sprzedaje. Ojciec panikował a teraz chodzi i pieje jak wy o złotym tysiącu. Minus w tym wszystkim że nie ma gdzie ciągników schować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ile raps poszedł. Pierwszy raz nie sprzedałem rzepaku z pnia i wygrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
46 minut temu, BENNY82 napisał:

Tu na forum na przednówku Żniw każdy krzyczał żeby trzymać bo ucieli 100 pln na tonie to kto mógł to przechowuje pewnie. W żniwa skupy u mnie zasypane tyle że rzepakiem żytem i pszeńżytem tych z pszenicą na palcach można było liczyć a dodatkowo u mnie tylko jeden brał paszówke i mieszał z psz z parametrami inni nie brali bo po same dzrwi zawaleni rzepakiem żytem i pszenżytem

Och tych cenach to my snic i rozprawiać możemy tu na forach taka cena zapewne będzie ale tylko w handlu międzynarodowym w pprcie pewnie 900 pęknie a u pośredników cena się wyrówna do 800 będą miedzy sobą handlować żeby kontrakty wypełnić bo paszarnie. Bedą dużą konkurencją dla młynów i pośredników. W tym roku sprzedałem tylko żyto i raps żyto dlatego że na wschodzie z ceną nie rokuje i nie miałem już miejsca. Raps zawsze z pnia sprzedaje. Ojciec panikował a teraz chodzi i pieje jak wy o złotym tysiącu. Minus w tym wszystkim że nie ma gdzie ciągników schować...

Sny spełniają się.  Ale nie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

No właśnie. Bo nie ma co porównywać cen pod portami do cen pod czeską granicą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

 Cena z dziś 870 netto za 12.5% białka, paszowa 840netto. Dzwonią i szukają. ponoć już na listopad początek grudnia są robione zakupy bo statkow jest sporo i muszą zapełnić. 

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj