Polecane posty

AndrzejRo    105
Przed chwilą, Vitasem napisał:

Ja już płace za dobry chleb 14 zł za 1kg.

Duzo ludzi już zaczyna z tego powodu piec chleb samemu sam też się do tego przymierzam bo te 14 zł za kg chleba to już przegięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
13 minut temu, galan99 napisał:

Nie żartuję tylko już ludzie więcej ziemniaka kupują .

Chlopie na rynku jest tyle ziemniaka ze nie wiem czy na wiosne dołów straczy zeby je wyrzucić 😂😂😂 Ty masz fantazje z tymi ziemniakami jak z pszenicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25257

Ja to czekam jak gryka osiągnie 3500 i zaleję rynek moimi 4 tonami, jęczmień trzymam do wiosny, po 1200 na kaszę powinien pójść😁

W końcu jak mąka droga to na kaszę ludzie się przerzucą. Nim się skapną że popyt na nie wywoła wzrost cen, ja zdążę na górce sprzedać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955

Przestańcie dokarmiać galana. Widać że jego pracodawca skupnik-złodziej ma problemy z kupnem taniego ziarna i obciął mu pensję. Cięcie było tak dotkliwe, że biedny galan musiał się przerzucić z chleba i bułek na taniego w tym roku ziemniaka.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
53 minuty temu, Bugii napisał:

Akurat teraz do maja to korona swir bedzie pedzil na gieldach ceny pszenicy i kurs euro. Wiec dla nas powinno byc dobrze.

A bylo tyle pierdolenia o zbiorach rekordowych. Tylko we francji, angli, na ukrainie nie ma zboza wogole. Tylko ruchy mialy miec rekordy. Ale u nich to co z tego i tak polowa zgnije na kupie pod chmurką.

jobraz.png.ad5794c06654c563e19ff0872b1cc59e.png

Kolego wszystkie zachodnie koncerny,spółdzielnie rolników są już na Ukrainie,Rosji a wraz z nimi technologie i baza przechowalnicza , co do cen to za konsmp od 800zł netto,co do przyszłości cen to jest bardzo podobna sytuacja jak w kwietniu i maju wzrosty z dnia na dzień i nagle bach, faktycznie ciekawie obecna sytuacja sie przedstawia co do cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
36 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Przestańcie dokarmiać galana. Widać że jego pracodawca skupnik-złodziej ma problemy z kupnem taniego ziarna i obciął mu pensję. Cięcie było tak dotkliwe, że biedny galan musiał się przerzucić z chleba i bułek na taniego w tym roku ziemniaka.

Strach ogarną  cię że nie będzie stać na chleb o mnie się nie martw i o ceny pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
26 minut temu, galan99 napisał:

Strach ogarną  cię że nie będzie stać na chleb o mnie się nie martw i o ceny pszenicy .

Niech kosztuje te 4zł/0.5kg, niech rodzina 2+2 zjada 1kg - to raptem 3.5 zł podwyżki dziennie co daje ok 100zł/msc, no naprawdę majątek.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ja to czekam jak gryka osiągnie 3500 i zaleję rynek moimi 4 tonami, jęczmień trzymam do wiosny, po 1200 na kaszę powinien pójść😁

W końcu jak mąka droga to na kaszę ludzie się przerzucą. Nim się skapną że popyt na nie wywoła wzrost cen, ja zdążę na górce sprzedać.

Po 4200 za tone sprzedawałem jednego roku reczkę, Klientela na wiosnę do siewu chciała także może się doczekasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955

Nie jadam wyrobów chlebopodobnych z piekarni, sam sobie piekę na zakwasie, @galan99

U nas pszenica konsumpcyjna 800 zł netto, ale trzeba czekać na 850 przy obecnej cenie w Paryżu.

7 minut temu, pawel885 napisał:

Niech kosztuje te 4zł/0.5kg, niech rodzina 2+2 zjada 1kg - to raptem 3.5 zł podwyżki dziennie co daje ok 100zł/msc, no naprawdę majątek.... 

Ceny mąki pociągną za sobą ceny cukru i ciekawe czy wtedy też będziesz takim optymistą. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie jadasz chleba z piekarni ok nie wiedziałem..... A skąd wiesz że ja słodzę? :)

Pszenica to nie tylko chleb tak jak cukier to nie tylko słodzik do kawy/herbaty 

18 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Nie jadam wyrobów chlebopodobnych z piekarni

 

1 minutę temu, Wicherek napisał:

To im krzywdę zrobili.... Jutro da taki poseł jakiemuś żulowi na butelkę i taczką na ogródek mu powozi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937

myślę ze taki poseł jest już spalony , więcej do sejmu nie wejdzie a ma jeszcze czas i okazję na zmianę swojej decyzji  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W oczach rolników spalony ale w oczach wegan i innych wynalazków zyskają... Zdążą sie nachapać i obsadzić rodzinę na dobrych stanowiskach o to się nie martw

Edytowano przez pawel885
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Pewnie tak....Tylko że raczej taki że pszenica dalej będzie drożeć...w mojej okolicy ta kukurydza, co jest do zbierania to czeka na tydzień pogody żeby wogole wjechać kombajnem i się nie utopić od razu. A czesc jest tak zielona że chyba w grudniu będą kosic. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egon78    30
16 godzin temu, AndrzejRo napisał:

Duzo ludzi już zaczyna z tego powodu piec chleb samemu sam też się do tego przymierzam bo te 14 zł za kg chleba to już przegięcie

Nie  myśl  że  sam  upieczesz  dobry  chleb  za dwa zł   ,  samemu warto  piec   bo  wiesz  co  jesz  i  to  jest  najważniejszy  powód   a  to  co  dobre  i  zdrowe  tanie  nie jest  . Mam  to  szczęście  że  zona  piecze  z  przyjemnością  a nie  z  musu   więc podniebienie się cieszy  ,  taki chleb  na bogato z  orzechami  ,słonecznikiem . dynią  i innymi ziarnami  .  na  piwie  i z łyżką  miodu   to  lepszy   od  niejednego  placka  ale  same  składniki  to 10 zł  / kg  i to  tylko  dlatego  że  część  produktów  z  własnego  gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937

ZŁODZIEJE ! udają że nie widzą co się w koło dzieje   !

28 minut temu, john77 napisał:

Elewarr Krupiec pasza 660, zwyczajna 680, konsumpcja 730, ceny netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj