Polecane posty

Dastan    620

Cedrob podwyżka na 700 netto paszówka, jednak było trzymać na przyczepach xD. Jak w tamtym roku trzymałem to sprzedałem taniej jak w żniwa, no nie utrafisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125
3 godziny temu, damianzbr napisał:

Za paszowe? To już by się już opłaciło zawieźć ze wspomnianego wyżej Stoczkła Łuk. po czysta łosiemdziesiąt i sprzedać po pięćset.

Przy większych ilościach nawet i więcej :) zapraszamy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23
10 godzin temu, karol6130 napisał:

Jak wprowadzą zakaz stosowania na pewno zboże nie zdrożeje, prędzej hodowlę ograniczą.

Zakaz stosowania jak jest to też ludzkie omijają, sypią gmo i już.

Żyto w stoczku łukowskim po 380 netto, Żelechów nie bierze wcale.

Bezwola 450 żyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, karol6130 napisał:

Nie wiem. 

@damianzbr  i @danielursus3p są bardziej w temacie. 

Na pszenicę chyba jest w miarę popyt. Ja swoje zboże sprzedałem w czerwcu (kontrakt podpisałem) bo i tak muszę wyczyścić magazyn do końca września aby było gdzie sypać kukurydzę. Więc lepiej mi wychodzi podpisać trochę przed żniwami kontrakt i mieć pewną cenę, niż sprzedać 30 sierpnia po zaniżonej cenie. I tak jak pszenżyto to mówili że stracili na kontrakcie ze mną, bo w żniwa dużo taniej nakupili, tak o pszenicę się pytali czy nie mam więcej.

 

Więc kto ma pszenicę to niech trzyma na pewno cena będzie rosła.

Mnie to ciekawi co będzie z kukurydzą. Są bardzo przeciwstawne dane. Z jednej str. jakieś powodzie w chinach, prognozy światowych zbiorów obcinają z każdym raportem, ale z drugiej str. w PL chyba kukurydze zapowiadają się b. dobrze. Może nie rekordowo ale b. dobrze, przynajmniej u mnie w okolicy. I ten cały ASF w niemcowni czyli redukcja pogłowia które żre paszowe płody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    109
Dnia 12.09.2020 o 07:19, Agrest napisał:

Czarna porzeczka po 3,5zł, gryka po 1700, chyba znowu na PiS zagłosuje😂

A na poważnie to nasz kraj jeszcze takiego areału prosa chyba nigdy nie miał. Do tego większość wygląda bardzo dobrze to i ceny lecą.  I ciekawe czy jeszcze nie polecą bo żniwa dopiero się zaczynają.

Problem się zacznie jak odbiorcy zaczną robić badania na glifosat i atrazynę. 

Prosa z 4 ha omłóciłem 800 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

To tragicznie. Wczoraj trochę rozmawiałem o prosie i wychodzi że tylko ładnie na polu wygląda a plony bardzo słabe. Wydawało się że lokalny skupowy będzie zasypany prosem, a tu pustki. I cena przestała spadać. Choć i tak nędza bo ponoć 650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej grykę było siać, 1600 w skupie byle nie pryskania. A sypała dobrze w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Znajomy ze świętokrzyskiego był zachwycony swoim prosem, mówił ze nigdy tak potężnie wyglądającego nie miał  że będą rekordy powyżej 4t... kosi, i co? 2,5-3t... 

Ja dzisiaj będę próbował, mam nadzieję że podobnie jak zboża u mnie w tym roku, nie wyglądały a sypaly dosyć dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0
13 godzin temu, skywalker89 napisał:

Znajomy ze świętokrzyskiego był zachwycony swoim prosem, mówił ze nigdy tak potężnie wyglądającego nie miał  że będą rekordy powyżej 4t... kosi, i co? 2,5-3t... 

Ja dzisiaj będę próbował, mam nadzieję że podobnie jak zboża u mnie w tym roku, nie wyglądały a sypaly dosyć dobrze 

No u mnie raczej przekroczy 3t bez zbytniej dbałości. Dwa opryski od chwastu i trochę nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/francja-producenci-zboz-bija-na-alarm,99334.html    25 % mniej  pszenicy !  pisałem przed żniwami  --- trzymajcie  pszenicę  ! budujcie magazyny !

informacja na FARMERZE ,   tu blokują !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jakbym dziś dostał 740 to bym już ładował przyczepy, a że nie dostaje to przyczepy jeszcze pełne stoją od ostatniego koszenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Szkoda że w żniwa nie sprzedałem było drożej o 10zł a teraz 660 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Świat to nie Polska w Polsce ziarna nie brak fakt że w chwili obecnej mnie sprzedających jak rok temu tylko dlatego że mieli więcej rzepaków posiane , zamiast innych upraw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Nie spieszcie się z sprzedażą pszenicy,w centralnej Polsce jest już po 750 a na północy 800 netto za tonę i u was zrobi się cena.Cierpliwosci!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Zrobi się albo i nie .

Szybko działają z ustawami .

Cena też jest zależna od hodowli w kraju albo wszystko wywiozą za granicę .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13
3 godziny temu, popo73 napisał:

Nie spieszcie się z sprzedażą pszenicy,w centralnej Polsce jest już po 750 a na północy 800 netto za tonę i u was zrobi się cena.Cierpliwosci!

Jaki powiat w centralnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
5 godzin temu, popo73 napisał:

Nie spieszcie się z sprzedażą pszenicy,w centralnej Polsce jest już po 750 a na północy 800 netto za tonę i u was zrobi się cena.Cierpliwosci!

Gdzie na północy jest 800 netto tylko nie pisz że port bo do portu trzeba dowieźć, 740-50 dla kilkuset ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
2 godziny temu, ws71 napisał:

Gdzie na północy jest 800 netto tylko nie pisz że port bo do portu trzeba dowieźć, 740-50 dla kilkuset ton

Elewator jabłowo od760-800 w zależności od białka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj