Polecane posty

radix071    28
Agrest napisał:

Czarna porzeczka po 3,5zł, gryka po 1700, chyba znowu na PiS zagłosuje😂 A na poważnie to nasz kraj jeszcze takiego areału prosa chyba nigdy nie miał. Do tego większość wygląda bardzo dobrze to i ceny lecą.  I ciekawe czy jeszcze nie polecą bo żniwa dopiero się zaczynają. Problem się zacznie jak odbiorcy zaczną robić badania na glifosat i atrazynę.

Moze i jest tego prosa sporo ale w poprzednim roku nakosilem 4t z hektara a w tym to nie wiem czy 3 bedzie mimo ze ladnie wyglądało. Na usługach robiłem takie pola które nawet 2t nie wydały z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Co mi tu waść o porcie powiadasz mów mi jaka cena na skupach wschodniej części Polski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, galan99 napisał:

Co mi tu waść o porcie powiadasz mów mi jaka cena na skupach wschodniej części Polski .

Wystarczy pomyśleć i wynająć transport żeby się opłacało, bo Polska to nie tylko wschód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
2 godziny temu, mano napisał:

Mircze u pana W bez zmian 710 brutto

  710 brutto to max cena  przy gęstości min 78 a  takiej gęstości u nas w tym roku nie ma   a zaczyna się od 650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Wystarczy pomyśleć i  wynająć transport żeby się opłacało bo kurna wszyscy za darmo jadą dla samego jechania tak nie ma kosztuje dużo 800 km trzeba płacić to się nie opłaca dla jednego sprzedającego żeby i miał ponad  100 ton .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 11.09.2020 o 21:19, Taurus83 napisał:

W niemczech pierwsze ognisko asf A tu taka cisza ? Gdzie są wszyscy analitycy rynku ?

 

12 godzin temu, szczypka napisał:

poczytajcie jeszcze to 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/drob/20570-wladza-dobije-drobiarzy-w-branzy-szykuje-sie-fala-zwolnien

jak jeszcze branża drobiarska padnie to zboża paszowe po grosze będą i juz żadnej alternatywy nie będzie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
13 godzin temu, poosa21 napisał:

Wystarczy pomyśleć i wynająć transport żeby się opłacało, bo Polska to nie tylko wschód. 

Może ktoś się wypowie na temat kosztów dla 500km transportu zboża do portu, u nas to za ok 200km wynosi od 45 do 49 zł/t [ cena netto]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

200 km w jedna strone i 200 km powrot to daje 400 km plus przestoje na zaladunek i rozladunek to daje tylko 3 zł za km  macie tani transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znajdź przewoźnika który pojedzie teraz z płatnością za jedną strone ^^😄

  • Like 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869
DamianRolnikSkup napisał:

to znajdź przewoźnika który pojedzie teraz z płatnością za jedną strone ^^😄

cała masa tak jeździ, po to są giełdy transportu

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25509

Nie zawsze idzie to pogodzić.  Do portu idzie ful aut, a załatwić powrót już nie tak łatwo. Co innego jak byś znalazł odbiorcę  na zboże w okolicach Kielce to firma transportowa zawsze może wziąść wapno w powrocie, pod warunkiem że naczepa nie gmp+(choć nie wiem czy przestrzegają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
AndrzejRo napisał:

Jak odwozisz tesciowa to ci placi w obie strony/tz. w tamtą i nazad/ czy tylko za jedną

Nie wiem jak ty ale ja nie biore kasy od tesciowej. To akurat kipskie porownanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
4 minuty temu, AndrzejRo napisał:

Jak odwozisz tesciowa to ci placi w obie strony/tz. w tamtą i nazad/ czy tylko za jedną

Ale spowrotem bierzesz jej córkę😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj