Polecane posty

PAN88    1715
12 minut temu, warchest napisał:

to warto było sypac to na magazyn i teraz wywozic , lepiej prosto z pola bo teraz to co to za roznica , nawet dobrze te ziarno se nie polezało

A może kolega chciał siłownie mieć🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

lokalny skup, pszenżyto na początku żniw 560zł, teraz 500zł ceny brutto. Śląskie jak ktoś chce namiary, pisać🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    59
27 minut temu, artur125 napisał:

lokalny skup, pszenżyto na początku żniw 560zł, teraz 500zł ceny brutto. Śląskie jak ktoś chce namiary, pisać🤣

To ja prosto z pola po 620brutto sprzedawałem rolnikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    111
2 godziny temu, warchest napisał:

akurat kukurydze to sa tylko ładne bo wysokie , ale w kolbie lipa , kolby sa bardzo małe i od góry w niektorych kukurydzach kolby sa nie wypelnione 5 cm od gory nawet ,wiec plony kukurydzy beda bardzo słabe 

Zgadzam się unas to samo

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
11 minut temu, marek1977 napisał:

Wipasz Witkowo pszenica kons 700zł/netto , pasz 680zł/netto.

W żniwa jaka cena była? Mam oplandekowaną przyczepę z pszenicą i po deszczach opony w ziemię zagłębiają się trudno będzie ja wyrwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Do mnie telefony dzwonią za pszenicą ale cena tragedia więc  chcą się tanio obkupić 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Do mnie tak samo po żyto ale dają po 400zl. Dzwoniłem do agroloku to dają najlepszą cenę choć i tak niedopuszczalną czyli 440zl. Trzeba czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888
Dnia 2.09.2020 o 21:09, warchest napisał:

to warto było sypac to na magazyn i teraz wywozic , lepiej prosto z pola bo teraz to co to za roznica , nawet dobrze te ziarno se nie polezało 

Połowa pojechała prosto z pola A druga musiała się przetoczyć przez magazyn. Niestety... I tak miałem szczęście bo na dzien  kiedy była najlepsza pogoda udało się załatwić z logistykiem 4 auta...no i to że cargill bierze do 16 % wilgotnośći bo byłby problem się tego pozbyć. U mnie w powiecie stoi jeszcze trochę zboża. Nie wiem kiedy oni to pozbierają bo od soboty znowu deszcz A we wtorek spadło chyba z 80 litrów 

Ostatnio próbowałem to wyliczyć i wyszło mi że w zależności od odległości od magazynu to koszt przewiezienia jednej tony, wyładowania i zapakowania na tira z magazynu to koszt 25-40  zł ( odległość  magazynu od pola 0.5- 5 km )

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Połowa pojechała prosto z pola A druga musiała się przetoczyć przez magazyn. Niestety... I tak miałem szczęście bo na dzien  kiedy była najlepsza pogoda udało się załatwić z logistykiem 4 auta...no i to że cargill bierze do 16 % wilgotnośći bo byłby problem się tego pozbyć. U mnie w powiecie stoi jeszcze trochę zboża. Nie wiem kiedy oni to pozbierają bo od soboty znowu deszcz A we wtorek spadło chyba z 80 litrów 

Gdzie takie dlugie zniwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
hardkor113 napisał:

Wczoraj sasiad sprzedawal po 620 netto pszenice lubelskie. Czyli od zniw 20 zl do gory

czyli dołożył do interesu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

rozładunek załadunek i straty na przechowaniu za 20 zł i mówisz że nie stracił ;)

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

A ktos gdzies wspominal ze on to wogule rozladowywal? Stalo na przyczepach i wywiozl bo przyczepy potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

I zaraz Ci udowodnią że sąsiad na amortyzacji przyczepy poniósł stratę 50 zł na tonie i stracił :) nie sprzedając w żniwa . W dzisiejszych czasach automatyzacji  mówić o znaczących kosztach magazynowania to pomyłka , chyba że ktoś wozi koniem i ładuje wiadrami to koszty najmu pracownika  i karmienia konia ponosi więc traci :) . W całym cyklu produkcji pszenicy koszty magazynowania są nie wielkie ale zazwyczaj znaczenie kosztów magazynowania podnoszą skupy które rzeczywiście mają większe koszty magazynowania bo najem pracowników , podatki od metrażu itp. Rolnik który umie liczyć to potrafił zamortyzować magazyn zbożowy w ciągu dwóch lat ale na pewno nie trzymając zboża miesiąc w nim . Każdy wypracował swój sposób produkcji , grunt by każdy zadowolony był .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437
8 godzin temu, Taurus83 napisał:

Połowa pojechała prosto z pola A druga musiała się przetoczyć przez magazyn. Niestety... I tak miałem szczęście bo na dzien  kiedy była najlepsza pogoda udało się załatwić z logistykiem 4 auta...no i to że cargill bierze do 16 % wilgotnośći bo byłby problem się tego pozbyć. U mnie w powiecie stoi jeszcze trochę zboża. Nie wiem kiedy oni to pozbierają bo od soboty znowu deszcz A we wtorek spadło chyba z 80 litrów 

Ostatnio próbowałem to wyliczyć i wyszło mi że w zależności od odległości od magazynu to koszt przewiezienia jednej tony, wyładowania i zapakowania na tira z magazynu to koszt 25-40  zł ( odległość  magazynu od pola 0.5- 5 km )

To Ty usługowo wozisz z pola na magazyn że takie koszty masz ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Nie. Normalnie. Paliwo, pracownik, mój czas, amortyzacja sprzętu, amortyzacja magazynu, później sprzątanie magazynu itd 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Takie tam gadanie skupy będą trzymać wszystko za darmo nic nie ma za darmo pszenica konsumpcja 670 brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437

Mój czas mam liczyć ,przecież nigdzie nie pracuje tylko w gospodarstwie,pracowników też nie najmuje z synem pracujemy,tak licząc to na etacie co niektórzy nie zarabiają tylko dokładają ,a żyją ,coś nie pasuje

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Nie, ludzie pracujący na etacie idą do roboty odjebać co swoje i do domu, a tam jako że nie ma co robić, tv  browar i spać i tak cały rok zleci i od nowa polska ludowa. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość społeczeństwa to ludzie bez ambicji. Jedyny ich problem to taki aby co jakiś czas wydębic 50 groszy podwyżki.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj