Polecane posty

nie    2064

wg wykresu ceny dolar i euro mogą się umocnić o około 40% w przeciągu kilku miesięcy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Panowie jak myślicie po ile sprzedawać pszenicę do siewu tzw. rok po centrali , plus moje czyszczenie, niewielkie ilości poniżej 500kg. Po 80 nie będzie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

lepiej nie pisz takich rzeczy bo piorin cie namierzy. Oficjalnie nie wolno sprzedawac pszenicy na siew przez rolnika chyba ze masz na to zgode i porobione rozne oplaty. Sprzedawaj ale nie oficjalnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas - płn Mazowsze okoliczne skupy 670netto. Nie jest źle . Ja i tak daje w depozyt i nie martwię się o magazynowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

U nas 600 Netto Kraśniczyn Solarski .

Ile kosztuje ten depozyt tak za darmo jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, galan99 napisał:

 

Ile kosztuje ten depozyt tak za darmo jest .

Podobno około tysiąc rolników, takie niemartwienie się magazynowaniem „ziarna”,  kosztowało ponad 20 milionów złotych polskich. No cóż, za wygody, płacić trzeba, czasem bardzo słono. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, Papkin napisał:

Panowie jak myślicie po ile sprzedawać pszenicę do siewu tzw. rok po centrali , plus moje czyszczenie, niewielkie ilości poniżej 500kg. Po 80 nie będzie za mało?

po 80 zł to bez czyszczenia paszowa pszenice sprzedaja na okolicznych rynkach na worki 

1 godzinę temu, pawel885 napisał:

U nas - płn Mazowsze okoliczne skupy 670netto. Nie jest źle . Ja i tak daje w depozyt i nie martwię się o magazynowanie 

a mozna wiedziec jaki skup ? i to za paszowa czy konsumpcje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
59 minut temu, pawel885 napisał:

Dostajesz cenę dnia jak pojedziesz zafakturować i wszystko 

 Może tak konkretny adres gdzie są tak wspaniałomyślne firmy,[od kilku lat w rejonie 2-3 zl t rozładunek ,5zł/t mies przechowywanie i najlepsze jeżeli chce się sprzedać  innej firmie koszt załadunku 20zł/t !!!! w poprzednim sezonie dla 200t takie były warunki,+ 1,5% potrącenia na straty magazynowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

600 zł rozładunek

6000 zł przechowanie przez 6 miesięcy

3 tony potrącenia x powiedzmy 650 zł=1950zł

w sumie 8550zł koszt przybliżony przechowania 200 ton ,opłaca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale ja fakturuję tam gdzie trzymam więc zero kosztów. Dostaję cenę dnia z firmy a nie że zabieram i komuś innemu sprzedaje. W ubiegłym sezonie +150 na tonie względem ceny ze żniw , są zapisy i tylko stali dostawcy na to się łapią.Auto podstawiają jak ktoś chce za free tylko się wkurzają jak kosisz samochód cały dzień 

2 godziny temu, ws71 napisał:

od kilku lat w rejonie 2-3 zl t rozładunek ,5zł/t mies przechowywanie 

Może mam to szczęście że nie mieszkam w Twoim rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
11 minut temu, pawel885 napisał:

Ale ja fakturuję tam gdzie trzymam więc zero kosztów.

bez opłaty za przechowanie?bez potrąceń na straty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jakie 2-3 zł za rozładunek? Dajesz swoich ludzi i łopatują?Czy wiadrami naparzają? Moje transporty są wyładowywane hydraulicznie na koszt przewoźnika 

1 minutę temu, witejus napisał:

bez opłaty za przechowanie?bez potrąceń na straty?

Tak. Tylko on ma najsłabszą cenę na okolicy i jak u konkurencji jest 800 to u niego 790  ale płaci moment i gra gitara. Silos też nikomu z nieba nie spada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Przechowywanie za 10 zł to jak za darmo. Gdzieś tu musi być haczyk. 

2 godziny temu, ws71 napisał:

 Może tak konkretny adres gdzie są tak wspaniałomyślne firmy,[od kilku lat w rejonie 2-3 zl t rozładunek ,5zł/t mies przechowywanie i najlepsze jeżeli chce się sprzedać  innej firmie koszt załadunku 20zł/t !!!! w poprzednim sezonie dla 200t takie były warunki,+ 1,5% potrącenia na straty magazynowe

U mnie jest podobnie tylko że partię minimum 200 ton i wielokrotności. 

Jak się ma dobry towar to warto powoli stawiać jakieś silosy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Tak przewoźnik przewozi za free,magazynuje za free,koszty wybudowania magazynów i utrzymania zero skoro płaci cene rynkowa w dniu w którym sobie zażyczysz , jak Ty sobie wyobrażasz że wysypie Twoje zboże i ono idzie bezpośrednio na silos? a wszystkie urządzenia służące do rozładunku działają na powietrze?, przecież każde zboże musi być wstepnie przeczyszczone i schłodzone i dopiero na silos,kto za to płaci

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

To mało tego jego  zborze jest zapewne oznaczone które to jest .

Tak za darmo trzymają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak jest. Jak handlujesz z kimś długo długo a on się rozwija - nowe silosy, nowy tabor - ważę na prywatnej wadzę podkreślę to chyba ma głowę do interesów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3517

Rzepak u nas w depozyt za darmo,zboża płatne 5 zł netto na miesiąc , do kolegi co się dziwił że przechowują pod chmurką , u nas w skupach leżą setki ton nie przykryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

To kto zapłaci za ta daną pszenicę zrośniętą .

Na  skupach leżą setki ton nie przykryte ?

Tony zrośniętej na 1 metr grubości Ruskie Magazyny .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Galan, nie przeżywaj. Trochę wierzchem porośnięte, niżej z 10-15 cm pod pleśnieje, skorupa się zrobi i będzie git. Toć całą zimę na placu leżeć nie będzie. Na załadunku się wymiesza i w porcie po rączkach całować będą za taką pszeniczkę. Jeśli pryzma ma 3-4 metry wysokości, to jakiż to procent, te kilka-kilkanaście centymetrów zepsutego😉

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25587

Tylko te 15cm po zewnętrznym obwodzie pryzmy  to jak 1m lub więcej tego pod spodem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Nie bardzo rozumiem myśl z zewnętrznym obwodem, ale można chyba przyjąć, że średnie wysokość takiej pryzmy, to około 2 metry. 
dodam, że taka pleśń na ziarnie, ładnie się „czyści”, jak ją ze dwa trzy razy przerzucić. Poza tym, w silosach suche leży, w stekach, czy tysiącach ton, to to z placu, to jak...no😉😋


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Myślicie że jakiś skup pozwoli żeby pszenice konsupcyjną mu zalało?

Te skupy co trzymaja to są file jakieś większej firmy. Oni to na bieżąco wywożą do głównej siedziby. Tylko gorzelnie mogą sobie pozwolić żeby zboże zmokło. Jakie bylo moje zdziwienie jak w zeszłym roku kazali mi wykiprować 20 ton żyta w taki silos betonowy jak się kiszonkę robi. 20 minut próbuje cofnąć żeby żyto nie poleciało do kałuży. Po chwili przyjeżdża fadroma i podwala wszystko pod sama ścianę w największą wodę. 

9 minut temu, bezbarwny napisał:

Galan, nie przeżywaj. Trochę wierzchem porośnięte, niżej z 10-15 cm pod pleśnieje, skorupa się zrobi i będzie git. Toć całą zimę na placu leżeć nie będzie. Na załadunku się wymiesza i w porcie po rączkach całować będą za taką pszeniczkę. Jeśli pryzma ma 3-4 metry wysokości, to jakiż to procent, te kilka-kilkanaście centymetrów zepsutego😉

Sprzedawałeś kiedyś pszenice bezpośrednio ze swojego gospodarstwa do portu? Pośrednik tylko papierki z kupki na kupkę przerzuca. Tir gna do portu a podczas próby brakuje parametrów. Myślisz że co oni wtedy robią? Wiedzą że musisz sprzedać bo z powrotem tego nie weźmiesz. Po potrąceniach wyjdzie jak pszenica paszowa. 

Mamy 21 wiek pokażcie film/zdjęcie jak hałdę 500 ton pszenicy zalewa deszcz. Gdzieś była taka sytuacja ostatnio że twierdzicie że każdy skup tak robi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
6 minut temu, kibix napisał:

Myślisz że co oni wtedy robią? 

 

Płacą mi tyle, na ile kontrakt opiewa. Parametry, przed podpisaniem są znane. 
ani kontrahent nie kupuje kota w worku na motorku, ani ja go nie sprzedaję


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
2 godziny temu, kibix napisał:

Myślicie że jakiś skup pozwoli żeby pszenice konsupcyjną mu zalało?

Te skupy co trzymaja to są file jakieś większej firmy. Oni to na bieżąco wywożą do głównej siedziby. Tylko gorzelnie mogą sobie pozwolić żeby zboże zmokło. Jakie bylo moje zdziwienie jak w zeszłym roku kazali mi wykiprować 20 ton żyta w taki silos betonowy jak się kiszonkę robi. 20 minut próbuje cofnąć żeby żyto nie poleciało do kałuży. Po chwili przyjeżdża fadroma i podwala wszystko pod sama ścianę w największą wodę. 

Sprzedawałeś kiedyś pszenice bezpośrednio ze swojego gospodarstwa do portu? Pośrednik tylko papierki z kupki na kupkę przerzuca. Tir gna do portu a podczas próby brakuje parametrów. Myślisz że co oni wtedy robią? Wiedzą że musisz sprzedać bo z powrotem tego nie weźmiesz. Po potrąceniach wyjdzie jak pszenica paszowa. 

Mamy 21 wiek pokażcie film/zdjęcie jak hałdę 500 ton pszenicy zalewa deszcz. Gdzieś była taka sytuacja ostatnio że twierdzicie że każdy skup tak robi?

 

Ja słyszłem o takich sytuacjach że auto na powrót w kolejkę czasami po 3-4 razy az parametry złapie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj