Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

+ białe kłosy od septariozy. Ktoś wrzucał link, że w UE zmniejszyli prognozy zbiorów. A jak dojdą do tego "kradzione" żniwa to zobaczymy co i ile się nakosi. A Galan to wiadomo, drugi Staszek ;) 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Dobra dobra to co będzie w Europie tego nie będzie w Polsce ja mówię o skupach lokalnych że zaniżą cenę pszenicy jak obniżą duże skupy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Ja ten rok z pszenicą mam pod kreską. Robactwo opierdoliło, przesiałem, nie wiem co zaszkodziło, pousychało ponownie i  maks 3t z ha na jednym kawałku.

Pozostałe pole także robactwo przerzedziło, ratowałem wspomagałem, ale susza w połączeniu z fatalną kondycją pola po poprzednim właścicielu ( wapnia i nawozów dostało opór i niby wyniki badań były ok) sprawiły że mogę liczyć na Max 4t z ha. Teraz grzyb żre kłosy bo już odpuściłem ochronę.

Pszenżyto nadal wygląda imponująco, ale mam wrażenie że ni jak to na plon się nie przełoży bo jakoś ziarna są zbyt chude. Choć nadal liczę na 6t.

Jęczmień jary na więcej jak 4 t też nie liczę.

W okolicy pszenicę wyglądają ładnie z drogi. Po zatrzymaniu już tak nie jest. 

Gryka dostała gradem i rok stracony.

Ja u siebie obstawiam zbiory o co najmniej 40% niższe jak w ubiegłym roku, a może to być i 60%. 

Oczywiście nie mówię o zdarzeniach pogodowych które wszelkie szacowania  zerują.

Edytowano przez Agrest
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Bardzo dobrze powiedziane ale jak zaniżą cenę skupy takie jak  Agroloku to skupy lokalne wykorzystają tym bardziej jak długo trudno przewidzieć jak będzie a nie daj boże mokre żniwa to zasypią tym bardziej .

Bo mokrego nikt nie będzie trzymał jak nie będzie miał suszarni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Właśnie skończyłem zalewać posadzkę pod dodatkowy magazyn, nie oddam nawet kilograma w żniwa, jak będzie trzeba to będę spalał zamiast ekogroszku.

Skoro Agrolok taki cwany, to może nie kupujmy od nich produktów, przecież to działa w dwie strony

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 3.04.2020 o 20:41, Wicherek napisał:

Dla mojej miejscowości prognozy pogody do końca  kwietnia nie nadają deszczu !  pytam Staszka czy to będzie miało wpływ na ceny  pszenicy ?

Na polach ma być tylko wicherek

Minęły 3 miesiące pszenica miała być po 1000 a jest po .......?

Dnia 4.04.2020 o 11:58, marek1977 napisał:

 

Dnia 4.04.2020 o 20:21, wladirol napisał:

ten artykuł potwierdza moje przypuszczenia

https://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/ukraina-mniejsze-plony-z-powodu-niedoboru-wilgoci-w-glebie,93635.html

Podkarpacie nadal bez kropli wody i kolejne 2 tygodnie nawet nie zapowiadają opadów. trzymajcie pszenice myślę że 900 netto to nie jest wysoka stawka jak na obecną sytuacje oczywiście południe Polski

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Do kompletu dodałbym p. @marks50 który na Ukrainie już widział ceny na poziomie 220€/t, ten rynek zaczyna się robić tak samo nieprzewidywalny jak rynek trzody, w grudniu tego roku może być cena 1000zł netto jak i 500 zł netto jedna wielka niewiadoma, no ale jak na giełdach cenę ustala tzw kapitał spekulacyjny to mamy takie jazdy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4021
12 godzin temu, Vitasem napisał:

Z Agroloku dostałem propozycje cen pszenicy na nowe zbiory.

Paszowa:530-580

Konsumpcja:630-640

Komentarz zbędny.

 

Gdyby większość rolników miała magazyny to takiej ceny nikt by się nie ośmielił  wystawić , ale jest jak jest ! za głupotę trzeba płacić  !

Na Podkarpaciu nie będzie pszenicy jakościowej , sama fuzarioza, ciekawe jak to się przełoży na ceny dla tych co jakimś cudem będą mieli dobry towar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Młyn Szymanów w poniedziałek było 750netto , od wczoraj 810netto . Oj chyba brakuje im towaru jednak...a podobno mieli nakupione do żniw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

co do Podkarpacia to już pozamiatane białe kłosy w środku ziarna brak to co się zbierze to pewnie będzie problem na pasze sprzedać do żniw jeszcze daleko a co dziennie pada i jest coraz gorzej. W młynach już widzą że będzie problem z jakością a jak będzie to trzeba będzie przywieść na Podkarpacie a zawsze się wywoziło jak ktoś będzie miał dobre zboże  to na pewno nie będzie sprzedawał na żniwa,  nawet na plantacjach nasiennych super pilnowanych są białe kłosy :-( 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
1 godzinę temu, strzechu napisał:

Młyn Szymanów w poniedziałek było 750netto , od wczoraj 810netto . Oj chyba brakuje im towaru jednak...a podobno mieli nakupione do żniw...

Nie są jedyni fdw lasocice 820 cena nadal to jest hit o tej porze a tutaj straszą lokalnymi co po  500 pszenice chcą kupować....

Co do sprzedaży zboża w zniwa nie chce kłamać ale 150 zl/ tonie rocznie średnio zarobiłem na przetrzymaniu w magazynach. Dodam że to średnia z 10 lat. Wiadomo jeden rok na górce drugi na dołku.. ale jeden bin 100 ton przez rok przy 150 tonach za darmo.

Poza tym nie wyobrażam sobie stać na skupie, jak kombajn kosi czasami ciężko do domu 5km obrócić i 12 ton wysypać przez godz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

jak ta fuzarioza nie odpuści to większość tu obecnie  zamartwiających się o ceny w skupach będzie latać w żniwa z workiem żeby coś na sianie poszukać 😀

1 000 do żniw wcale nie wykluczone , po żniwach 1 200 na młyn

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Magazyny to każdy ma jakieś tam ale że  w tym jak zboże będzie wilgotne podczas żniw nie da  da się zmagazynować bo słupem stanie i się zaśmierdzi .

Jakie będą żniwa czas pokaże aby nie było takiej pogody jak teraz .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, wladirol napisał:

co do Podkarpacia to już pozamiatane białe kłosy w środku ziarna brak to co się zbierze to pewnie będzie problem na pasze sprzedać do żniw jeszcze daleko a co dziennie pada i jest coraz gorzej. W młynach już widzą że będzie problem z jakością a jak będzie to trzeba będzie przywieść na Podkarpacie a zawsze się wywoziło jak ktoś będzie miał dobre zboże  to na pewno nie będzie sprzedawał na żniwa,  nawet na plantacjach nasiennych super pilnowanych są białe kłosy 😞

Widzisz miała być susza a tu powódz świat się nie kręci wokół podkarpacia a zboża nie zabraknie paszowe za bezcen będzie bo porażone to będziezczego urwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
2 minuty temu, jahooo napisał:

Dlatego ma taki ścisk d....

Zeszłego roku w żniwa Skierbieszów i okolice Siennica Różana pszenica była po 600 brutto dość długi czas jak będzie w tym roku podejrzewam taniej o kilka złotówek a sprzedających było dużo zeszłego roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

W tym roku wielu z tych, co sprzedali zapowiada, że żeby mieli pęknąć, sypią na magazyn a do sprzedaży tylko ewentualne nadwyżki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Zobaczymy co będzie się działo na skupach w żniwa czy jak co roku czy faktycznie będzie inaczej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

przejedź się po okolicy - u mnie mase nowych i używanych bin-ów ludzie postawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, miwigos napisał:

W tym roku też mialo być po 500 i sie nie doczekałeś

To Ty pisałeś że będzie po 500 chyba zacytuj gdzie tak pisałem albo zamilcz paszówka 500 na dziś realna cena

2 godziny temu, jahooo napisał:

W tym roku wielu z tych, co sprzedali zapowiada, że żeby mieli pęknąć, sypią na magazyn a do sprzedaży tylko ewentualne nadwyżki

Mnie to bardzo cieszy po co mi ponosić koszty budowy silosu zamrażąć kapitał w zbożu jak wiosną kupię sobie w tej samej cenie co wżniwa im więcej przechowa tym dla mnie lepiej tak krzyczeliście o pszenicy po 1200 w maju a teraz telefony czy nie chcę kupić oj będzie się dzialo po żniwach

3 godziny temu, danielursus3p napisał:

Jakie ceny za jęczmień ozimy z tego rocznego zbioru? Orientuje się ktoś?

500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Dokładnie jak wszyscy do wiosny będą czekać a na wiosnę do skupu to to samo będzie co we żniwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj