Polecane posty

JanKrzysztof    1973

700 zł za konsumpcję to szału nie ma, na wolnym rynku też się raczej po tyle sprzeda albo i lepiej. Na giełdzie przecież cena jest korzystna. Nie wiadomo jaki będzie czerwiec z lipcem, jak przypali to w wielu przypadkach może być problem z parametrami i posypią się karrrrrrrrrry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Dokladnie. Jakby to byla cena za paszowa to bym pisal ale moze byc problem z parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

nagłe uruchomienie jadaczek  skupników i podpisujących kontrakty świadczy o tym że cena obrała słuszny kierunek tylko  w góre 😀

po 700 podpisywać na obecną chwile  mogą jedynie ci co czytać nie umieją 😁

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
12 godzin temu, bezbarwny napisał:

Ty nie tylko różnicę w cenie bierz pod uwagę, ale i wydajność. W lubelskim pszenica 8 ton, a w lubuskim 5. 
550x8 = 4400

700x5 = 3500

kogo na nowy rozsiewacz stać prędzej przy tych samych kosztach? 

Te 8 ton to Ci się wzieło chyba z postów kolegi Galana :D Próba robienia takiej wydajności na 4 b to głupota Owszem są dobre ziemie 2 klasy a nawet nieco pierwszej ale to jakaś część ja takiej nie mam

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

A w moim rejonie pszenica sypie 9, 10, a niekiedy i 11 t przeważnie po dożynkach pod parasolem z piwem, tam gdzie zbierają się najwięksi gospodarze i jeden przez drugiego opowiada o swoich plonach 😉😂, przyznać muszę, że faktycznie zdarzają się lata, że plon jest wysoki, ale to w naprawdę w sprzyjających warunkach pogodowych, wystarczy, że zabraknie opadów na ziarno, do tego wysokie temp i pooooszło na paszę, bo gęstość do kitu.  Do kolegi Turtojs, mąż mógłby zostać te trzy dni sam i zdecydowanie dałby sobie radę, bo niestety nie mieliśmy nigdy takiego komfortu, że rodzice nam pomagali. Jak kiedyś pojechaliśmy ze znajomymi na dwa dni w góry i poprosiliśmy męża brata , żeby zrobił obrządki ( mamy stado limousine), wszystko naszykowaliśmy, tylko zapomnieliśmy powiedzieć, że krowa chce jeść co najmniej dwa razy dziennie, no i na wieczór kolacji nie dostały 😂. Już kilka lat próbujemy z koleżankami wybrać się do tego spa, ale ciągle coś którejś koliduje z tymi planami 🥴. Z drugiej strony, zauważyłam u siebie chorobę zawodową, jak jestem poza domem włącza mi się tryb Pawlaka - patrzę na zegarek i myślę - Mania już podoiła 😂😂😂.

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

No wczoraj wysłałem 3 dawkę azotu w nocy 15 litrów deszczu więc katastrofy nie będzie,  choć w zeszłym roku miałem ładniejsze zboża to wyszło średnio 7 ton. Kolego Wiesiu ja uprawiam głównie 4 klasę gleb i jak w miarę popada to 8 ton jest bez problemu! Ale co drugi rok idzie 40 ton obornika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Zdzinio gdybyś miał tak lekka i czarną ziemię w uprawie jak Wiesław to byś zmienił zdanie ? Wiesław robiąc skrywke ziemi 40cm kopie wapień ? Obornik za wiele nie pomoże też dawałem co drugi rok przez 6lat i teraz obornik się przewraca po polu .8t idzie złapać na glebach lessowych i gliniastych ale nie na borowinie ilach czy Rędzinach zamojskich wszystko zależy od przebiegu opadów i trafienia z technologią nawożenia ? Pszenica paszowa 800 na wymianę  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj ostatnia pszenica przeznaczona na handel sprzedana, sąsiad 5 worków wziął po 750zł/t. Więcej nie sprzedaję bo mi do żniw nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)



Edit:
dobra nie było tematu, już prognoza się zmieniła i połowa tego co wrzuciłem. Oby cokolwiek spadło ;) 

pogoda.PNG

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Melon dziś już spadło 10mm ?

2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

jaka jest teraz cena pszenicy paszowej lubelskie?

760 brutto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

lubelskie 760 netto podpisałem w środę z agrolok, cedrob proponował 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Skad jestes? Ja z moim przedstawicielem z Agroloku nie moge sie dogadac zawsze proponuje mniej jak jest w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A który to przedstawiciel? Możesz napisać na priv. U mnich zawsze był problem bo każdy przedsawiciel dawał inne ceny na ten sam towar.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Przedstawiciel na powiat swidnik nie mam pojecia jak sie nazywa. Bo prawde mowiac staram sie omijac ta firme jak tylko moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Pszenica paszowa 800zl 

Przenzyto 680zl

Wrocław 


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
Napisano (edytowany)

 Pszenica zwyczajna  Export PL 

  • tydzień 45  04/05/2020 -10/05/2020         +115 903 ton          2 874 674 ton
  •  tydzień 46 11/05/2020 -17/05/2020          +29 539  ton           2 904 213 ton
  •  tydzień 47 18/05/2020 -24/05/2020          +208 427 ton          3 112 640 ton

 

 

 

 

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralik    6
15 godzin temu, dzikiWschód napisał:

Dziś pojechalo 10t pszenicy po 800zl brutto

A dokładnie gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66

Według ostatnich doniesień, ukraińskie władze jednak nie zamierzają wstrzymać eksportu pszenicy w czerwcu br., pomimo wyczerpania wcześniej uzgodnionego z firmami handlowymi kontyngentu w eksporcie tego zboża na cały bieżący sezon 2019/20 (który zakończy się 30/06) w wysokości 20,2 mln ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Przecież to było do przewidzenia .Pociągami jak rzeka płynie od nich towar .I tylko przeładunek z szerokiego toru na polski i sru dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
Napisano (edytowany)

nie ma w oficjalnych danych jakiegoś max importu   na poziomie EU + UK

01/07/2019 - 24/05/2020

 Import                   Y/Y  variation

  1 890 574  ton     -50%

Export                 Y/Y variation

30 742 237       ton        +63%

więc import nie idzie za to idzie duży export

ta rzeka nie płynie do EU, wypływa z EU na świat

warto nadmienić że średnio 2018/2019,2017/2018 export był na poziomie 18 mln ton a teraz jest 30 mln ton

 

 

Edytowano przez theta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj