Polecane posty

Tomek90    2248
Dnia 27.04.2020 o 20:59, szaman1 napisał:

Tomek90 Przypomnę

 

Dnia 27.04.2020 o 20:43, szaman1 napisał:

do połowy maja 1100 zł pęknie bez względu na opady kraje robią zapasy, a granic nie zamkną.  Ardanowski robi z rolników palantów. Ja mam ok 300t i się nie spinam zebrałem 50 % to cena powinna być adekwatnie wyższa nie sprzedawać jak wszyscy będą trzymać tym prędzej cena skoczy. 

 

Dnia 27.04.2020 o 20:59, szaman1 napisał:

Tomek90 Przypomnę

I jak tam?

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mus napisał:

Bułka od kapki 1,29zl 

I co związku z tą ceną mąki? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105
Napisano (edytowany)

To zyska czy straci do zniw bedzie wiadomo .Tylko napisz w jakiej cenie sprzedałeś te 300 ton bo ja w maju opchnolem po 877 brutto paszowa i śpię spokojnie nie dumając czy cena się zmieni

Edytowano przez AndrzejRo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Wydaje się , ze szczyt notowań pszenicy na krajowym rynku za nami...Powtarza się sytuacja z ubiegłego sezonu... okazuje się jednak , ze w magazynach rolników jest jeszcze sporo zboża.

Jako , ze człowiek uczy się całe życie ... w zeszłym roku zamiast sprzedac po  800 netto , sprzedałem po 700 netto.

W tym roku już tego błędu nie popełniłem i sprzedałem po 830 netto pszenice paszowa.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
3 godziny temu, Vitasem napisał:

Wydaje się , ze szczyt notowań pszenicy na krajowym rynku za nami...Powtarza się sytuacja z ubiegłego sezonu... okazuje się jednak , ze w magazynach rolników jest jeszcze sporo zboża.

Jako , ze człowiek uczy się całe życie ... w zeszłym roku zamiast sprzedac po  800 netto , sprzedałem po 700 netto.

W tym roku już tego błędu nie popełniłem i sprzedałem po 830 netto pszenice paszowa.

brawo:) Dobrze że wyciągasz wnioski z lat poprzednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
beata12596 napisał:

6 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

A już miałem pisać, że sprzedałaś zboże i do spa wyjechałaś na tydzień 😛

Sprzedałam po 85 brutto, ogłaszam wszem i wobec, bo widzę niektórym się nudzi, dlatego też nie piszę nic o cenach . Spa pozostaje niestety w strefie marzeń, bo 70 szt bydła samo się nie obrządzi 🤨😞

Coś Ty w spa jeszcze nie była? 😳 Męża nie ma, że nie ma kto dać bydłu jeden wieczór albo dwa dni nawet?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

 

 

I jak tam?

Do maja 2021 r jeszcze trochę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no tak, bo nie powiedział do którego roku połowy maja 🤣 teraz Chociaż wiadomo, że o 2021 chodzi 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Deszczowy tydzień przed nami, podejrzewam obniżki cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ja podejrzewam obniżkę plonu bo patrzec nie mogę jak wsztstko sie skręca 😫

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

 I popatrzcie  jaki wpływ na rozwój gospodarstwa ma jego umiejscowienie gdy różnica w cenie sięga 150 zł na tonie i nawet przy 100 tonach  to jest jakis nowy siewnik nawozowy  czy inny narzedzie  i dlatego Polska B staje się  Polską C

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Sąsiedztwo ze skolonizowaną Ukrainą Wam niestety nie służy. Za zachód kraju też się biorą, nie na darmo ASF przywieźli do Lubuskiego... Poza tym, prawie w całym kraju coraz trudniej upłynnić w korzystnej cenie (czyli nie staszkowej) zboża poza pszenicą. Koncentracja hodowli i sukcesywne niszczenie tych małych znacznie w tym pomaga.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1264
58 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

 I popatrzcie  jaki wpływ na rozwój gospodarstwa ma jego umiejscowienie gdy różnica w cenie sięga 150 zł na tonie i nawet przy 100 tonach  to jest jakis nowy siewnik nawozowy  czy inny narzedzie  i dlatego Polska B staje się  Polską C

Ty nie tylko różnicę w cenie bierz pod uwagę, ale i wydajność. W lubelskim pszenica 8 ton, a w lubuskim 5. 
550x8 = 4400

700x5 = 3500

kogo na nowy rozsiewacz stać prędzej przy tych samych kosztach? 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1264

I nie w całym lubuskim są takie dobre ziemie, że łapie się 5, choć są i takie, że gdy jest woda, to i 8-10 leci. Gdy jest woda, bo 23 maja dziś, a opad rzędu 25 litrów od pierwszego.  W lubelskim też tak cienko? 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

 I popatrzcie  jaki wpływ na rozwój gospodarstwa ma jego umiejscowienie gdy różnica w cenie sięga 150 zł na tonie i nawet przy 100 tonach  to jest jakis nowy siewnik nawozowy  czy inny narzedzie  i dlatego Polska B staje się  Polską C

Nie kolego to nie ma aż takiego dużego znaczenia popatrz na koncentrację produkcji zwierzęcej i potrzeby z tym związane, zawsze to będzie napędzać  cenę w regionie, zresztą dla mnie osobiście było dziwne wozenie tucznika z pół-zach kuj-pom do zakładow w Jarosławiu,Tarnowie -bo tam nikomu za te pieniądze nie warto bylo trzymać tucznika ok [2005 roku] to jest także pośrednia przyczyna niskich cen,oprócz oczywiście sasiedztwa Ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
12 godzin temu, mus napisał:

Bułka od kapki 1,29zl 

To z mojej pszenicy którą sprzedałem w Maju do Jarosławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

panowie zostało mi ok 10t pszenicy paszowki, na jaką cenę mogę liczyć, centralny wschód Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Taką jaką da kupiec.

I ani grosza więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Kontrakt nowe zbiory 715zł netto dostawa wrzesień, -10zł dostawa sierpień. Co wy na to? bo ja się waham o chyba coś klepnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ale odbiór z podwórka  czy minus transport? Mnie w lubelskim proponowali też 710  netto ale minus transport i nie podpisałem.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj