Polecane posty

WOJTUNIO    73

Młyn kijowiec 760 netto

Koradex Łosice 800 brutto

Celujki 780 brutto

I co wy na to? 

Na sobotę umuwilem się po 800 brutto. Miło poczytać ze w Polsce ceny po 850 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, szaman1 napisał:

Potwierdzam jęczmień zimowy już jest klapa mam wotana i cieńko to widzę 

No to kasy nie wezmiesz w tym roku żyta hybrydowe ludzie się rzucili to porażka może 2 tony da wątpię że koszty pokryje ten rok nie jest dla hybryd widocznie zobaczcie jak sytuacja była w ubiegłym roku świnie do kwietnia były tanie izboże taniało do żniw teraz wysoka cena napedziła popyt ale już za misiąć zacznie spadać bo ludzie nie będą robić wstawień rynek jest nieprzewidywalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Zamojskie , chełmskie powiaty 6 maja spadło 25 litry wody wcześniej 10 litry , zboża są piękne dużo ładniejsze jak zeszłym roku .

We wtorek ma popadać też może spadnie powyżej 10 litry , jak spadnie deszcz w czerwcu ze 2 razy plony będą naprawdę dobre .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
Napisano (edytowany)
25 minut temu, galan99 napisał:

Zamojskie , chełmskie powiaty 6 maja spadło 25 litry wody wcześniej 10 litry , zboża są piękne dużo ładniejsze jak zeszłym roku .

We wtorek ma popadać też może spadnie powyżej 10 litry , jak spadnie deszcz w czerwcu ze 2 razy plony będą naprawdę dobre .

Tylko u Ciebie tak leje umnie Spadło tylko 13 litrów i narazie deszczu nie widać centralna Polska

Dlatego u was może być po 500 u nas za to musi być 800!!

Edytowano przez Zdzinio
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Popadało bardzo dobrze lepiej jak zeszłym roku o tej porze można powiedzieć od Kraśnika , Rzeszów , Biłgoraj , Zamość , Hrubieszów , Tomaszów , Chełm i tak dalej , uprawy są piękne aby tak dalej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

kuj pom cra u nas ozimy  ladny  kwitnie od piatku a zyto ma szwagier obok hybryde to jak dostanie jeszcze ze 20l wody to 7ton bedzie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

To elegancko się robi ma gość swoje samochody czy trzeba wozić?też jeszcze kilka patelni mam a jestem z okolic Tyszowiec to może by... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Kto tyle płaci? Byłem w tamtym tyg u Pana W. w Mirczu i za konsupcje powiedział mi 870 brutto, a tu paszówka 860

Parametry poniżej. 

Jak ktoś zainteresowany to mam tego ponad 100 ton

pr.jpg


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

Widzę po parametrach że od Ciebie trzeba się uczyć jak uprawiać pszenicę  ,https://www.barchart.com/futures/quotes/ML*0/futures-prices   , kontrakt majowy bardzo dobrze się kończy  , 202 E powinno obowiązywać do żniw , czyli  202 x 4 ,55= 919 netto !

3 godziny temu, beata12596 napisał:

Oferta na dziś 860 zł brutto lokalny skupujący powiat hrubieszowski, pasza.

czyli wychodzi jakieś 792 netto , a ile za konsumpcję płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
2 godziny temu, Pronar82a napisał:

Kto tyle płaci? Byłem w tamtym tyg u Pana W. w Mirczu i za konsupcje powiedział mi 870 brutto, a tu paszówka 860

Parametry poniżej. 

Jak ktoś zainteresowany to mam tego ponad 100 ton

pr.jpg

880 masz u Pana F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    952
Napisano (edytowany)
44 minuty temu, Marek123456 napisał:

880 masz u Pana F.

I  po  miesiącu  trzeba się upominać o przelew.  U pana W   2 tydzień  bez zmian 820/870

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Widzę po parametrach że od Ciebie trzeba się uczyć jak uprawiać pszenicę  ,https://www.barchart.com/futures/quotes/ML*0/futures-prices   , kontrakt majowy bardzo dobrze się kończy  , 202 E powinno obowiązywać do żniw , czyli  202 x 4 ,55= 919 netto !

czyli wychodzi jakieś 792 netto , a ile za konsumpcję płacą

To trzeba sie od youtuberów uczyć uprawiać a nie ode mnie, oni i tak maja najlepsze pszenice sypiące po 10-12 ton 😆

Źle policzyłeś nie 792 netto tylko 803,74 netto to daje 860 brutto

Mi za konsumpcje powiedział 813,10 netto przy tych parametrach

@Marek123456 Kiedyś z nim handlowałem ale od paru lat już nie, nie wiem jak u niego z wypłacalnością teraz bo miał jakieś kłopoty finansowe, lepiej 10 zł taniej sprzedać ale mieć pieniądze

  • Haha 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146
Napisano (edytowany)

export od 1(01/07/2019) to 44(03/05/2020 ) tydzień ilość PL 2 758 771 mln ton

export pszenica 45 tydzień do 10/05/2020 ilość 2 874 674 ton

+115 903 ton tydzień 45

 

Polska

produkcja 2019  10,924 mln ton

prognoza 2020  11,690 mln 

  0,766 mln     +7%

Francja

produkcja 2019  39,575 mln

prognoza 2020  34,139 mln 

-5,436 mln   -15 %

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Nasza gęstość ma nie bardzo , bo wyszło 75 , nie wiem jak u niego z konsumpcją, ale jak dobrze zrozumiałam to bierze wszystko w takiej cenie, mogę się mylić , ale coś takiego wspomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Opolskie pszenica 30 zł w dół na 790 jęczmień z 650 na 600 . Drobiarze wyłączają wentylatory w kurnikach  i po kurach lepsza kasa z ubezpieczalni brak nowych wstawien.  Trzoda to samo puste chlewnie czekają aż wachlak spadnie poniżej 200 złotych za 30 kg . Zboża nie zabraknie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Na północy ciekawa pogoda w tym roku Największe spadki temperatury były w kwietniu (-15 przy gruncie ) a dzis największe opady śniegu juz 10 cm leży i sypie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj