Polecane posty

marks50    3313

To proste Trampek otworzył mordkę i oskarżył Chiny o wywołanie wirusa , twierdzi że widział dowody więc panika za oceanem że może znów być wojna handlowa , w Europie odwrotnie giełda w górę bo to może przyczynić się do większego eksportu do Chin .  Złotówka znów traci więc ceny znów w górę w Polsce .

IGC nawet obniżyło światową produkcję pszenicy o 4mln ton , W USA trochę zmroziło "południowe równiny" więc raczej nie było przesłanek  do przecen , raczej panika że Chińczycy mogą od USA nie kupić . Jak to na giełdzie raz w górę raz w dół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, ws71 napisał:

 

Możesz kolego rozwinąć ten ciekawy wątek jak przeżyć rok bez żadnego dochodu bo mnie zaintrygowałeś , przy ok 60 ha i produkcji zwierzęcej musiałbym mieć ok 300 tys złotych na koncie aby przeżyć likwidując produkcję zwierzęcą , przy kontynuacji działu zwierzęcego potrzebne byłoby dodatkowo ok 200 tyś i nie daj boże następny sezon  urodzaj i niskie ceny i po gospodarstwie. Może ktoś zinterpretować dane co  się dzieje na gieldzie w USA

obraz.png

to jest kukurydza

Już wcześniej pisałem, że UE nakłada cło na qq sprowadzana ze stanów bo jest bardzo niska cena

jest to spowodowane dobrymi prognozami oraz dużym spadkiem zużycia qq do produkcji etanolu w związku z mniejszym zapotrzebowaniem na benzynę

Edytowano przez Marek123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Pierdolenie głupot jak by człowiek żył 200 lat to tak można by było odkładać ale w chwili obecnej jakoś nie bardzo teraz lepiej na 2 lata odłożone pracuję kupuję co chcę i się cieszę z tego tak samo inni .

Ale przez ostatnie 10 lat mozna bylo odkladać bo chyba nie powiesz że co roku dokładasz. 

W latach 90 też niby nikt kasy nie miał ale są ludzie co wtedy dorobili się poteżnych majątków. 

Co do cen pszenicy mając 100 ton sprzedjąc po 600 zl w zniwa a sprzedjąc po 750 zł na górce można co roku odłożyć 15 tys, i mamy 150 tys przez 10 lat.

Pszenica koło 10-15 maja pewnie ruszy z ceną czy na lepsze zobaczymy....

Edytowano przez mtz55
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487

150 tyś przez 10 lat ile straciłeś z tych pieniędzy bo wszystko podrożało pieniądz ma zarabiać obrót to jest w tedy kasa ale nie kiszenie .

pszenica raz na kilkanaście lat 800 zł a tak to dryfuje do 700 zł a koszta stale rosną ze w tym roku paliwo potaniało i nawozy ale stale tak nie będzie przyjdą lata drożyzny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
2 godziny temu, Marek123456 napisał:

to jest kukurydza

Już wcześniej pisałem, że UE nakłada cło na qq sprowadzana ze stanów bo jest bardzo niska cena

jest to spowodowane dobrymi prognozami oraz dużym spadkiem zużycia qq do produkcji etanolu w związku z mniejszym zapotrzebowaniem na benzynę

Giełda CBoT-Pszenica

Mi się wyświetlają ceny do pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
1 godzinę temu, galan99 napisał:

150 tyś przez 10 lat ile straciłeś z tych pieniędzy bo wszystko podrożało pieniądz ma zarabiać obrót to jest w tedy kasa ale nie kiszenie .

pszenica raz na kilkanaście lat 800 zł a tak to dryfuje do 700 zł a koszta stale rosną ze w tym roku paliwo potaniało i nawozy ale stale tak nie będzie przyjdą lata drożyzny .

Dlatego jak mamy kryzys to kupujemy na dołku nie na górce i sprzedajemy odwrotnie. Dlatego trzeba mieć odłożone pieniążki na obrót w gospodarstwie.

Co do cen pszenicy 2018 dostalem 810, 2019 790, 2020 lezy w magazynie.  Lokalizacja dolnyśląsk bo to ważne jeśli mówimy o cenach.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
25 minut temu, ws71 napisał:

Giełda CBoT-Pszenica

Mi się wyświetlają ceny do pszenicy

Masz racje, ale to jena za jeden buszel (na złotówki ok 800zł/tona)

A qq w USA kosztuje ok 510zł/tona i to mnie zmyliło:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

W tym tygodniu dzwonili z Młynów Polskich z pytaniem czy nie mam pszenicy. Nie wiem skąd wzięli numer nigdy do nich nie sprzedawałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilex193    5

Do mnie też dzwonili właśnie w tym tygodniu i przedstawiał się że jest z Bzk group - polskie młyny i wypytywał się ile jeszcze jest pszenicy, ile zasiane. Też nigdy z nimi nie handlowałem a nr rzekomo ma od wcześniejszego przedstawiciela z którym musiałem handlować....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Dnia 1.05.2020 o 19:34, KULAWA_KOZA napisał:

w Małopolsce po 800 już płacą......i dzwonią i szukają :) Czuje że w czerwcu będzie 1000zł/t

Czuję że w czerwcu będzie 650 zł.Popada deszcz w Europie i prognozy nowych zbiorów zostaną podniesione a cena w skupach u..ebana

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53

 

3 godziny temu, slawek2209 napisał:

Czuję że w czerwcu będzie 650 zł.Popada deszcz w Europie i prognozy nowych zbiorów zostaną podniesione a cena w skupach u..ebana

 

Tyko co to za deszcz?...deszczyk chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
4 godziny temu, kamilex193 napisał:

Do mnie też dzwonili właśnie w tym tygodniu i przedstawiał się że jest z Bzk group - polskie młyny i wypytywał się ile jeszcze jest pszenicy, ile zasiane. Też nigdy z nimi nie handlowałem a nr rzekomo ma od wcześniejszego przedstawiciela z którym musiałem handlować....

to samo u mnie  a na pewno nigdy z nimi nie handlowałem

W Zakrzewie ( pow. lubelski ) ponoć 850 brutto  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1717

Kupione  2 tony dla  gołębi  750 do ręki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937
20 minut temu, PAN88 napisał:

Kupione  2 tony dla  gołębi  750 do ręki 

to na 10 lat ?   robi zapasy bo nie chce po 1000  płacić ,  jak tak wszyscy gołębiarze zaczną robić to na chleb zabraknie , nawet 5 mln to Ardanowskiego sytuacji nie uratuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 10 lat? We wsi są tacy co im tyle na rok dla gołębi nie starczy...

Wczoraj sprzedane 3 worki pszenicy dla kur sąsiadowi po 80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Mazowieckie, za całego tira pszenicy nikt nie chce dać więcej jak 700 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    940
2 godziny temu, KlimekPL napisał:

Mazowieckie, za całego tira pszenicy nikt nie chce dać więcej jak 700 netto...

 To coś nie tak z twoją pszenicą bo nawet na zamojszczyżnie  gdzie pszenica jest i była  zawsze najtańsza za paszę płacą min prawie 800 . oczywiście brutto.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1717
12 godzin temu, Wicherek napisał:

to na 10 lat ?   robi zapasy bo nie chce po 1000  płacić ,  jak tak wszyscy gołębiarze zaczną robić to na chleb zabraknie , nawet 5 mln to Ardanowskiego sytuacji nie uratuje !

Nie na 4 miesiące 

Tyle chciał człowiek  nawet się nie targowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1717
19 godzin temu, Rolnik200598 napisał:

Na 10 lat? We wsi są tacy co im tyle na rok dla gołębi nie starczy...

Wczoraj sprzedane 3 worki pszenicy dla kur sąsiadowi po 80zł.

Na 4 miesiące 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
47 minut temu, MARIO1996 napisał:

Mazowieckie powiat Sokołowski 820 netto. nieco spada cena. 

Kto tyle płaci?

Konsumpcja czy paszowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj