Polecane posty

Zbyszek3939    952
6 godzin temu, KULAWA_KOZA napisał:

Panowie pójdzie jeszcze cena do góry czy raczej nie? małopolska narazie 700 brutto.

Pójdzie  na bank czekaj spokojnie .

5 godzin temu, staszek131415 napisał:

To jak to wkońcu jest brakuje tego zboża czy jest nadwyżka? Życze smacznego za te udka nafaszerowane antybiotykami przynajmniej do apteki nie będziesz musiał chodzić

Mi nic nie ściska bo w tym roku więcej jak 600 zł za zboże nie płaciłem i myślę że to była dobra cena dla sprzedającego no ale jak ktoś daje 2 tysie za dzierżawę 6 klasy to może być mało na tych ziemiach to las sadzić a nie zboża siać

600 ZŁ dobra cena dla sprzedającego .. ps.zmień myślenie. bo przy obecnej sytuacji  nie należy  wkur.   ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2
2 godziny temu, znawcawszystkiego napisał:

kukurydzę ktoś sprzedaje? po ile w lubelskim?

670 netto w Łukowie, pośrednicy z odbiorem z gospodarstwa 630-635 netto  okolice lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, melon10641 napisał:

A z ciekawości zapytam jakie zboże? Żyto? 

Pszenżyto -jęczmień

5 godzin temu, marks50 napisał:

Fistaszka nie zmienicie on już tak ma że dalej niż czubek własnego nosa nie widzi , on najważniejszy i skoro płacił 600 i mu się opłaciło kupić  to znaczy że wszyscy muszą być zadowoleni i wszyscy muszą po tyle sprzedać :) , pytanie tylko po co się tu udziela skoro nikt już mu po 600 nie sprzeda a i więcej nie zamierza płacić ??? z troski że nie  sprzedamy jak transport stanie ? przecież jak tak się stanie to pszenica 2 x droższa i rolnicy będą wozić ciągnikami nawet po 100 km bo będzie się opłacało , ty się ze swoim egoizmem martw o siebie bo nie dość że nie będziesz miał czym karmić to jeszcze nikt ci tego nie odbierze skoro ma transport stanąć i co wtedy ? Kto ma w magazynie zboże ten może nawet rok trzymać a ty swoje świnki ????czy tam kurki??? . Naprawdę wielu rolników zastanawia się czy sprzedać w tym sezonie bo ten co jeszcze ma zboże to na tyle gospodarny że ma już kupione nawozy,opryski itd. wiec mu gotówka nie potrzebna , nawet na wczasy nie pojedzie w tej sytuacji a towar magazynie pewniejszy niż papier w banku przed kryzysem . Na wszystko jeszcze nakłada się obecna susza więc pomijając sam stan rzeczy czy jest drogo czy tanio tylko warto się zastanowić czy sprzedawać w obecnej sytuacji bo jeszcze tamten rok nie padało ale była woda pod ziemią do podsiąkania , teraz jak sam IUNG podaje tej wody nie ma w bilansie KBW a i z góry też nie zapowiadają tak więc ....

Zobacz sobie jak rzepak poleciał z ceną a miało go wogóle nie być kto  przetrzymał ten stracił podobnie będzie ze zbożem wrócimy do mojego dzisiejszego postu za 3 miesiące i jeśli cena przekroczy 1000 pln to wszystkich tu przeproszę czego wy nie potrafilście zrobić w ubiegłym roku na wiosnę gdy cena spadla zgodnie z moimi przewidywaniami radzę kto ma pszenicę niech  teraz sprzedaje bo długo się ona nie utrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No kto w tamtym roku sprzedał do końca lutego to wygrał fakt, jak będzie w tym roku nikt nie wie... Ja podpisałem umowę na 735 netto łódzkie 25 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.04.2020 o 18:40, staszek131415 napisał:

Pszenżyto -jęczmień

Zobacz sobie jak rzepak poleciał z ceną a miało go wogóle nie być kto  przetrzymał ten stracił podobnie będzie ze zbożem wrócimy do mojego dzisiejszego postu za 3 miesiące i jeśli cena przekroczy 1000 pln to wszystkich tu przeproszę czego wy nie potrafilście zrobić w ubiegłym roku na wiosnę gdy cena spadla zgodnie z moimi przewidywaniami radzę kto ma pszenicę niech  teraz sprzedaje bo długo się ona nie utrzyma

Fistaszek rzepak już ładnie odbił 1650 idzie sprzedać bez problemu. 

Co z pszenicą będzie to się okaże czasy tak nieprzewidziane  nikt nie dawno nawet o 800 netto się nie spodziewał!  Teraz to lepiej mieć towar w magazynie niż złotówki na koncie.   

Ty zawsze piszesz o spadkach więc jak rok temu były spadki to musiałeś trafić.  Głupi czasami ma szczęście  😄  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Paliwa tanie jak się nic nie zmieni na rynki przeciągu kilku miesięcy to rzepak będzie bardzo tani .

Co do ceny pszenicy mam nadzieję że w Lubelskim będzie po 700 brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Galan99 tani rzepak to znaczy ile za tonę?  Bo tani to pojęcie względne dla jednego 1600 to tanio dla innego może 2000 być tanio 😄

Ampol merol kontrakt na nowe zbiory  z gospodarstwa 1600 netto

ADM Szamotuły sierpień 1650 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13
Dnia 4.04.2020 o 17:19, Marek123456 napisał:

Mircze cena za konsumpcje 780

U kogo? brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28
karino25 napisał:

Pogranicze mazowieckiego ze świętokrzyskim 700 brutto paszowa w lokalnym skupie.

w lutym była po 700, potem wirus obniżył na 660, teraz znów po 700.

U kogo taka cena?? Bo ja też pogranicze Mazowieckiego ze Świętokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

@piotreku1 rzepak jest przetwarzany i dodawany jako  biopaliwa ale na świecie ropa tanieje rzepak jest za drogi w chwili obecnej by go dodawać a na sam olej to tyle rzepaku nie potrzeba i tu jest teraz pytanie co będzie ? .

Bo pszenica będzie miała cenę na świecie ale jak u nas to się przełoży to czas pokaże w żniwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23
8 godzin temu, znawcawszystkiego napisał:

kukurydzę ktoś sprzedaje? po ile w lubelskim?

680 netto w lubelskim, zależy jeszcze od lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

 

 

Ciekawą rzeczą jest zablokowanie wywozu gryki  od 1 kwietnia z białorusi cena u nas 1800 netto bez glifo, cena z grudnia 1100. Jeszcze na swiecie pare krajów zablokuje wywóz pszenicy.Ukrainna susza już sami przyznają 30-40% strat. Cena do maja czerwca bedzie rosła pozniej na zniwa zjazd w dół co ile to się okaże. Chyba że nasz minister zabroni eksportu w co wątpie bo mamy zajebi... nadwyżki wg niego.

Co tydzien cena pszenicy wzrasta u nas pierwszy az firmy same pytają czy mamy pszenice na magazynie chociaż 25t?

Obecnie mamy globalizacje odbijające się na każdym kroku,Produkcje zabawek, silników,leków itd można przenieść do innych krajów ale co bedzie jak ten kraj zachoruje???

Nie wszystkie kraję na świecie są w stanie zaspokoić potrzeby żywnościowe, sytuacje niepewna a żreć trzeba kłamać też się nie da w nieskończoność o zapasach.... że jak w polsce niema to kupimy z holandi niemiec itd

Kolejna sprawa że na zdrowy rozum jesli wirus zatakuje rolnika na zniwa to kto zbierze???

PYtanie do osób twierdzących że cena pszenicy nie przekroczy 1000zł konsumpcja rośnie koszty na całym świecie rownież. Czy plony wam tak kosmicznie wzrosły przez 7 lat???

 

A i  kto liczy na suszowe za kolejny 2020 rok to się może przeliczyć... koronawirus mocno nadszarpnie budżet a sytuacja na polach pokazuje powtórkę. Znam gospodarzy którzy wpisali sobie suszowe jako drugie dopłaty... w razie co jak plonu nie będzie.

Edytowano przez mtz55
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
11 godzin temu, radix071 napisał:

U kogo taka cena?? Bo ja też pogranicze Mazowieckiego ze Świętokrzyskim

Wiesław Barszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Jak do tej pory wszelkie tego rodzaju kryzysy kończyły się w ciągu paru lat po wystąpieniu zapaścią na rynku rolnym,po drugie cały nasz sektor zbożowy uzależniony jest od exportu i nie chcę być złym prorokiem ale mamy obecnie przykład na rynku wołowiny do czego prowadzi bazowanie na exporcie,kolega wyzej napisał że człowiek jeść musi to prawda,tylko skąd kraje importujące od nas wezmą kasę na tą żywność,jeszcze jedno w jaki sposób obecnie można  szcować ok 30%  spadek plonu w naszej szerokości  geograficznej, 2017 roku u nas nie padało od lutego do 5 maja ,później jak popadało to plony były jedne z lepszych w  ostatnich latach,decydujace znaczenie bedzie miała pogoda w maju przynajmniej dla Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maziarz00    0

Cena lubelskie/kraśnik/sulów 720 ruszyła w górę

Edytowano przez maziarz00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, mtz55 napisał:

 

 

Ciekawą rzeczą jest zablokowanie wywozu gryki  od 1 kwietnia z białorusi cena u nas 1800 netto bez glifo, cena z grudnia 1100. Jeszcze na swiecie pare krajów zablokuje wywóz pszenicy.Ukrainna susza już sami przyznają 30-40% strat. Cena do maja czerwca bedzie rosła pozniej na zniwa zjazd w dół co ile to się okaże. Chyba że nasz minister zabroni eksportu w co wątpie bo mamy zajebi... nadwyżki wg niego.

Co tydzien cena pszenicy wzrasta u nas pierwszy az firmy same pytają czy mamy pszenice na magazynie chociaż 25t?

Obecnie mamy globalizacje odbijające się na każdym kroku,Produkcje zabawek, silników,leków itd można przenieść do innych krajów ale co bedzie jak ten kraj zachoruje???

Nie wszystkie kraję na świecie są w stanie zaspokoić potrzeby żywnościowe, sytuacje niepewna a żreć trzeba kłamać też się nie da w nieskończoność o zapasach.... że jak w polsce niema to kupimy z holandi niemiec itd

Kolejna sprawa że na zdrowy rozum jesli wirus zatakuje rolnika na zniwa to kto zbierze???

PYtanie do osób twierdzących że cena pszenicy nie przekroczy 1000zł konsumpcja rośnie koszty na całym świecie rownież. Czy plony wam tak kosmicznie wzrosły przez 7 lat???

 

A i  kto liczy na suszowe za kolejny 2020 rok to się może przeliczyć... koronawirus mocno nadszarpnie budżet a sytuacja na polach pokazuje powtórkę. Znam gospodarzy którzy wpisali sobie suszowe jako drugie dopłaty... w razie co jak plonu nie będzie.

To się może zdecyduj czy mamy nadprodukcję czy braki bo sam się pogubiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3455

A co nie możesz dobrać paplaniny że albo jest za dużo albo nie ma i nie ma sensu eksportować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15
Wicherek napisał:

4 godziny temu, grzeskw75 napisał:

Dadrzyński Andrzej się nazywa człowiek. Kilka lat temu parę razy rzepak mu sprzedawałem to kasa była na czas, teraz to nie wiem, ale chociaż prawidlowe nazwisko Ci podałem to może ktoś coś napisze.

 

3 godziny temu, kamil18fmr napisał:

Uważaj Kolego! Gość ma dobrze ponad 70 lat i zięcia z kupą długów. Kupili sobie pgr pod Mławą za chłopskie zboże i rzepak, za które do dziś nie zapłacili. W regionie Przasnysz, Mława Ciechanów są "spaleni", to teraz kombinują po całej Polsce.

 

Wielkie dzięki za pomoc !  po głosie było słychać ze to wiekowy facet , wpierał mi ze musiałem mu kiedyś coś sprzedać bo ma mnie w swoim notesie , nigdy nie sprzedaję  pszenicy  ludziom których nie znam , kazałem mu dzwonić pod koniec maja , stękał bo chciał już kupować  , teraz już wiem co mam mu odpowiedzieć !

Niech zrobi przedpłatę a ty mu w ciągu 14 dni nasypiesz auto i sprawa rozwiązana. Zaufanie działa w obie strony. Ja tak mówię każdemu z kim nie handlowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, marks50 napisał:

A co nie możesz dobrać paplaniny że albo jest za dużo albo nie ma i nie ma sensu eksportować :)

 

Dnia 4.04.2020 o 12:33, marks50 napisał:

Właśnie o to chodzi że zostali tylko tacy po 40 ton a każdemu się wydaje że rolnicy trzymają 5 mln ton w magazynach tak jak się wydaje Ardanowskiemu bo mu tak z sondażu GUS wynika a co jeśli tylko na rynku zostało u 1000 rolników  po 40 ton ??? to raptem tylko 40 000 tysięcy ton tyle to nawet na tydzień nie wystarczy dla Polski a w samym kwietniu prognozują wywieźć przez porty 250 tysięcy ton . Stąd taka panika i zapewnianie że nie zabraknie , skoro ma nie zabraknąć to po co tak zapewniać ???? skoro ma starczyć .

Tu masz odpowiedz na swoją głupią paplaninę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
2 minuty temu, Jasio88 napisał:

cena lubelskie?

Lokalny skupujący 740 brutto pasza, powiat hrubieszowski.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

sprzedawał ktoś z was pszenice do agroloku, jak to z nimi jest, jak wygląda, podpisanie kontraktu, odbiór, płatność, terminowość, czy nie pszkuja na wadze i parametrach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

jak mi przysłali meilem umowę z 2 lata temu to im podziękowaniem


chyba ze masz wagę w gospodarstwie a tak za mało wsypiesz to obciąża za pusty przelot jak za dużo a zgarną kierowcę to tez ty płacisz próbę zrobią ci zaocznie bez ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

okoliczne skupy 700-760 brutto paszowa powiat Łeczynski Chełmski Włodawski. Co najlepsze kurnikarz zawsze płacił najlepiej i mi to pasowalo bo najbliżej a teraz 700 i ni uja więcej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj