Polecane posty

wladirol    72

ten artykuł potwierdza moje przypuszczenia

https://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/ukraina-mniejsze-plony-z-powodu-niedoboru-wilgoci-w-glebie,93635.html

Podkarpacie nadal bez kropli wody i kolejne 2 tygodnie nawet nie zapowiadają opadów. trzymajcie pszenice myślę że 900 netto to nie jest wysoka stawka jak na obecną sytuacje oczywiście południe Polski

Edytowano przez wladirol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
4 godziny temu, grzeskw75 napisał:

Dadrzyński Andrzej się nazywa człowiek. Kilka lat temu parę razy rzepak mu sprzedawałem to kasa była na czas, teraz to nie wiem, ale chociaż prawidlowe nazwisko Ci podałem to może ktoś coś napisze.

 

3 godziny temu, kamil18fmr napisał:

Uważaj Kolego! Gość ma dobrze ponad 70 lat i zięcia z kupą długów. Kupili sobie pgr pod Mławą za chłopskie zboże i rzepak, za które do dziś nie zapłacili. W regionie Przasnysz, Mława Ciechanów są "spaleni", to teraz kombinują po całej Polsce.

 

Wielkie dzięki za pomoc !  po głosie było słychać ze to wiekowy facet , wpierał mi ze musiałem mu kiedyś coś sprzedać bo ma mnie w swoim notesie , nigdy nie sprzedaję  pszenicy  ludziom których nie znam , kazałem mu dzwonić pod koniec maja , stękał bo chciał już kupować  , teraz już wiem co mam mu odpowiedzieć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

TA jak TY za pszenicę 1000zobczysz jak zablokują transport a jest to nie uniknione to każdą przyczepę będzie wojsko pilnowało

Stanisławie ćwiartka z kurzaka po 4 zeta , z twojego świntucha podejrzewam że za 2 tygodnie w podobnej cenie będzie , jak poleje to po żniwach po 500 też nakupisz zboża w końcu tylko po co ?????? sam powieziesz po 400

blokować eksport w kraju z nadwyżką żywnościową ?????????????  gdzie ty masz rozum chłopcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352
Wicherek napisał:

4 godziny temu, grzeskw75 napisał:

Dadrzyński Andrzej się nazywa człowiek. Kilka lat temu parę razy rzepak mu sprzedawałem to kasa była na czas, teraz to nie wiem, ale chociaż prawidlowe nazwisko Ci podałem to może ktoś coś napisze.

 

3 godziny temu, kamil18fmr napisał:

Uważaj Kolego! Gość ma dobrze ponad 70 lat i zięcia z kupą długów. Kupili sobie pgr pod Mławą za chłopskie zboże i rzepak, za które do dziś nie zapłacili. W regionie Przasnysz, Mława Ciechanów są "spaleni", to teraz kombinują po całej Polsce.

 

Wielkie dzięki za pomoc !  po głosie było słychać ze to wiekowy facet , wpierał mi ze musiałem mu kiedyś coś sprzedać bo ma mnie w swoim notesie , nigdy nie sprzedaję  pszenicy  ludziom których nie znam , kazałem mu dzwonić pod koniec maja , stękał bo chciał już kupować  , teraz już wiem co mam mu odpowiedzieć !

takiemu to tylko za gotówkę


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

W obecnym czasie to tylko gotówka lub sorbnet przed odjazdem auta moja poszła w środę po 730 netto lubelskie

Sam niedawno o mały włos nie zostałem oszukany i gdybym puścił auto to nie było by kasy ani towaru i sprawą zajmuje się już Policja

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, staszek131415 napisał:

TA jak TY za pszenicę 1000zobczysz jak zablokują transport a jest to nie uniknione to każdą przyczepę będzie wojsko pilnowało

Pokaz mój post, w którym pisałem, że będzie po 1000. Jak nie znajdziesz, to przestań się tu udzielać i wk***iać ludzi. Napisz sobie do mareczka, obecnie generał, i z nim "filozuj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja po 700 w lubelskim sprzedałem 20t i się wyczyściłem, to jest dobra cena u nas, co będzie nie wiem, może i wzrośnie, ale na waszym miejscu chociaż część zapasów bym sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
robi57362 napisał:

Wicherek napisał:

4 godziny temu, grzeskw75 napisał:

Dadrzyński Andrzej się nazywa człowiek. Kilka lat temu parę razy rzepak mu sprzedawałem to kasa była na czas, teraz to nie wiem, ale chociaż prawidlowe nazwisko Ci podałem to może ktoś coś napisze.

 

3 godziny temu, kamil18fmr napisał:

Uważaj Kolego! Gość ma dobrze ponad 70 lat i zięcia z kupą długów. Kupili sobie pgr pod Mławą za chłopskie zboże i rzepak, za które do dziś nie zapłacili. W regionie Przasnysz, Mława Ciechanów są "spaleni", to teraz kombinują po całej Polsce.

 

Wielkie dzięki za pomoc !  po głosie było słychać ze to wiekowy facet , wpierał mi ze musiałem mu kiedyś coś sprzedać bo ma mnie w swoim notesie , nigdy nie sprzedaję  pszenicy  ludziom których nie znam , kazałem mu dzwonić pod koniec maja , stękał bo chciał już kupować  , teraz już wiem co mam mu odpowiedzieć !

takiemu to tylko za gotówkę

Tylko tacy właśnie to nie chcą za gotówkę, oni tylko przelew, potrzyma rolnika z pół roku i ma darmowy kredyt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

takiemu to tylko za gotówkę

Najlepiej to od razu  w zęby jak kombinator. Teraz w tym zamieszaniu to można stracić kasę lepiej sprzedać taniej ale sprzedać a nie oddać za darmo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, wladirol napisał:

ten artykuł potwierdza moje przypuszczenia

https://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/ukraina-mniejsze-plony-z-powodu-niedoboru-wilgoci-w-glebie,93635.html

Podkarpacie nadal bez kropli wody i kolejne 2 tygodnie nawet nie zapowiadają opadów. trzymajcie pszenice myślę że 900 netto to nie jest wysoka stawka jak na obecną sytuacje oczywiście południe Polski

To bardzo realna cena tyle że za 2 tony kiedy wy zrozumicie prawa rynku? Firmy robią zapasy bo za chwilę cały transport stanie i nie będzie komu sprzedać ale trzymajcie sobie ja za świnki 6,50 dostaję i na najbliższe lata o cenę jestem spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, stach12 napisał:

Stanisławie ćwiartka z kurzaka po 4 zeta , z twojego świntucha podejrzewam że za 2 tygodnie w podobnej cenie będzie , jak poleje to po żniwach po 500 też nakupisz zboża w końcu tylko po co ?????? sam powieziesz po 400

blokować eksport w kraju z nadwyżką żywnościową ?????????????  gdzie ty masz rozum chłopcze ??

To jak to wkońcu jest brakuje tego zboża czy jest nadwyżka? Życze smacznego za te udka nafaszerowane antybiotykami przynajmniej do apteki nie będziesz musiał chodzić

2 minuty temu, chwiolas napisał:

Staszek, ale Ci żal poślady zaciska..........

Mi nic nie ściska bo w tym roku więcej jak 600 zł za zboże nie płaciłem i myślę że to była dobra cena dla sprzedającego no ale jak ktoś daje 2 tysie za dzierżawę 6 klasy to może być mało na tych ziemiach to las sadzić a nie zboża siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

W Małopolsce Susza, Susza i jeszcze raz susza.

Co z tego dalej będzie to nie wiadomo bo deszczu ani widu ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Pogranicze mazowieckiego ze świętokrzyskim 700 brutto paszowa w lokalnym skupie.

w lutym była po 700, potem wirus obniżył na 660, teraz znów po 700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Mi nic nie ściska bo w tym roku więcej jak 600 zł za zboże nie płaciłem i myślę że to była dobra cena dla sprzedającego no ale jak ktoś daje 2 tysie za dzierżawę 6 klasy to może być mało na tych ziemiach to las sadzić a nie zboża siać

A z ciekawości zapytam jakie zboże? Żyto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3456

Fistaszka nie zmienicie on już tak ma że dalej niż czubek własnego nosa nie widzi , on najważniejszy i skoro płacił 600 i mu się opłaciło kupić  to znaczy że wszyscy muszą być zadowoleni i wszyscy muszą po tyle sprzedać :) , pytanie tylko po co się tu udziela skoro nikt już mu po 600 nie sprzeda a i więcej nie zamierza płacić ??? z troski że nie  sprzedamy jak transport stanie ? przecież jak tak się stanie to pszenica 2 x droższa i rolnicy będą wozić ciągnikami nawet po 100 km bo będzie się opłacało , ty się ze swoim egoizmem martw o siebie bo nie dość że nie będziesz miał czym karmić to jeszcze nikt ci tego nie odbierze skoro ma transport stanąć i co wtedy ? Kto ma w magazynie zboże ten może nawet rok trzymać a ty swoje świnki ????czy tam kurki??? . Naprawdę wielu rolników zastanawia się czy sprzedać w tym sezonie bo ten co jeszcze ma zboże to na tyle gospodarny że ma już kupione nawozy,opryski itd. wiec mu gotówka nie potrzebna , nawet na wczasy nie pojedzie w tej sytuacji a towar magazynie pewniejszy niż papier w banku przed kryzysem . Na wszystko jeszcze nakłada się obecna susza więc pomijając sam stan rzeczy czy jest drogo czy tanio tylko warto się zastanowić czy sprzedawać w obecnej sytuacji bo jeszcze tamten rok nie padało ale była woda pod ziemią do podsiąkania , teraz jak sam IUNG podaje tej wody nie ma w bilansie KBW a i z góry też nie zapowiadają tak więc ....

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108
5 godzin temu, bizon1 napisał:

W obecnym czasie to tylko gotówka lub sorbnet przed odjazdem auta moja poszła w środę po 730 netto lubelskie

Sam niedawno o mały włos nie zostałem oszukany i gdybym puścił auto to nie było by kasy ani towaru i sprawą zajmuje się już Policja

Kolego podaj namiar na tego kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wmarchew12    0
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

A z ciekawości zapytam jakie zboże? Żyto? 

15 marca chwalił się, że w tej cenie, tyle że netto, pszenżyto kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
55 minut temu, Markos239 napisał:

Kolego podaj namiar na tego kupca

Daj ogłoszenie na olx i sam się odezwie oczywiście musi być konsumpcja i min 25ton paszowa niżej , kupiec jest z mazowieckiego

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj