Polecane posty

Pawelek998    23

Małopolskie 3 tygodnie temu 670 brutto, dwa dni temu dzwoniłem 700 zł dziś gość sam przyjechał i chciał dać 720 zł z podwórka ok 30 ton lokalny skup

Ale czekam jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

wiadome że skupy nie będą w panice jeszcze szukać towaru bo coś tam maja ale jak rolnicy zrobią zmowę cenową i np od 800 sprzedajemy albo jak ktos wytrzymał do teraz z towarem to juz za wiele w obecnej sytuacji nie ryzykuje.

co do giełdy  Matif to starszy człowiek mówił tak kraje które nie maja surowców typu pszenica maja kupione akcje na giełdzie i jak im potrzeba pszenicy (towaru) to obniżają na giełdzie a kupują na statkach jak kupią to znowu cena wraca do normy, teraz spodziewa sie spadków bo niektóre kraje będą chciały zrobić zapasy ale nie na papierze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, Wicherek napisał:

Oj Stasio widzi ze już nie kupi pszeniczki po 50 zł  i czeka na ruch ministra ale się nie doczeka  !

 

Goń złodzieja ! Na WGT jest oferta sprzedaży pszenicy wystawiona przez rolnika Krzysztofa  S  z powiatu płockiego 600 ton po 1000 zł za tonę  !  No i można !

Jak ktoś ma fantazję to i 2000 tysiące może wstawić ale nikt tej ceny nie da do żniw zapamiętajcie to sobie mi zboża nie braknie do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    953

Kto nie musi niech się jeszcze ze sprzedażą wstrzyma  cena pszenicy rośnie i będzie rosła  nie trzeba być tu filozofem jest okazja zarobić to czemu ma  nie zarobić więcej  ten co ją produkuje.

22 minuty temu, staszek131415 napisał:

Jak ktoś ma fantazję to i 2000 tysiące może wstawić ale nikt tej ceny nie da do żniw zapamiętajcie to sobie mi zboża nie braknie do żniw

Fantazyjna cena 500 na razie nie realna.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może tu zapytam jest jakiś temat gdzie piszemy o uprawie pszenicy Tak jak był kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    43

Młyn w Ujeździe i AgroAs po 780 netto. Agrolok z podwórka w lokalizacji DSW 795 netto. 
Ssanie się zrobiło... szkoda że więcej nie zostawiłem (ok 40%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37
23 godziny temu, Wicherek napisał:

Goń złodzieja ! Na WGT jest oferta sprzedaży pszenicy wystawiona przez rolnika Krzysztofa  S  z powiatu płockiego 600 ton po 1000 zł za tonę  !  No i można !

Jak się za hektar ziemi płaci 140 tyś PLN to później trzeba w dobrej cenie swoje produkty sprzedawać...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Ja dostałem SMS-a z chemirol Gniezno pszenica paszowa 800 netto i jeszcze ich odbiór,robi się dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Ja się pokuszę o małe gdybanie:

Dane z Chin o zwalczniu wirusa są dla mnie mało wiarygodne z wiadomych względów. Jeśli poza dużymi ośrodkami miejskimi sytuacja była równie dramatyczna, to może być problem z żywnością na sporym obszarze tego kraju, bo nie będzie miał jej kto wyprodukować. Pogłowie trzody chlewnej nadal spada z tego co mi wiadomo a i ogniska ptasiej grypy się pojawiły.

W Europie zamknięto granice i prawdopodobnie trochę to potrwa. Francja i Niemcy już pieją o otwarcie granic dla robotników sezonowych. Żeby się nie okazało, że mimo zapowiadanych rekordów produkcji, nie będzie komu tego utrzymać i zebrać z pola, bo ten wirus nie zniknie ot tak 5 maja czy 1 czerwca. A to jeszcze nie koniec. Masa plantacji szparagów, truskawek, szklarnie - czekają na pracowników z Ukrainy, Rumunii czy Bułgarii. Dlatego może nie ma co się cieszyć, że cena lekko drgnęła, żeby i u nas nie zabrakło. A w żniwa jak zwykle spadnie do tego staszkowego "daje pińcset i biere"

  • Like 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Zboża  nie są tak uzależnione od robotnikow  napływowych jak warzywa czy owoce bo tym to tylko współczuć bo bedą mieć przesrane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jak papu zacznie brakować to ptasia grypa i asf nagle się skończą w chinach, zwłaszcza że po obróbce termicznej mięso nadaje się do spożycia .

Matif kolejny dzień korekta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
2 godziny temu, jahooo napisał:

Ja się pokuszę o małe gdybanie:

Dane z Chin o zwalczniu wirusa są dla mnie mało wiarygodne z wiadomych względów. Jeśli poza dużymi ośrodkami miejskimi sytuacja była równie dramatyczna, to może być problem z żywnością na sporym obszarze tego kraju, bo nie będzie miał jej kto wyprodukować. Pogłowie trzody chlewnej nadal spada z tego co mi wiadomo a i ogniska ptasiej grypy się pojawiły.

W Europie zamknięto granice i prawdopodobnie trochę to potrwa. Francja i Niemcy już pieją o otwarcie granic dla robotników sezonowych. Żeby się nie okazało, że mimo zapowiadanych rekordów produkcji, nie będzie komu tego utrzymać i zebrać z pola, bo ten wirus nie zniknie ot tak 5 maja czy 1 czerwca. A to jeszcze nie koniec. Masa plantacji szparagów, truskawek, szklarnie - czekają na pracowników z Ukrainy, Rumunii czy Bułgarii. Dlatego może nie ma co się cieszyć, że cena lekko drgnęła, żeby i u nas nie zabrakło. A w żniwa jak zwykle spadnie do tego staszkowego "daje pińcset i biere"

Nawet nie licz że Ukraińcy wjadą teraz do Niemiec w trakcje trwania korony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
3 godziny temu, ukaszProcho napisał:

Dzisiejsza propozycja 730-740 netto za pszenicę łódzkie. Cena już mi się bardziej podoba

Agrolok daje w łódzkiem 780-800 za pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

moim zdaniem te ceny w kraju to nie tyle wpływ wirusa co sytuacja na polach mam dobre ziemie ale to co aktualnie się dzieje w moim regionie (Podkarpacie) nie wygląda za optymistycznie ziemia popękana i w prognozach nie widać zmian wręcz odwrotnie ma się robić coraz cieplej. Bardzo współczuje rolnikom co maja 4-5 klasę ziemi bo kolejny ciężki rok się zapowiada.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
3 godziny temu, jahooo napisał:

Ja się pokuszę o małe gdybanie:

Dane z Chin o zwalczniu wirusa są dla mnie mało wiarygodne z wiadomych względów. Jeśli poza dużymi ośrodkami miejskimi sytuacja była równie dramatyczna, to może być problem z żywnością na sporym obszarze tego kraju, bo nie będzie miał jej kto wyprodukować. Pogłowie trzody chlewnej nadal spada z tego co mi wiadomo a i ogniska ptasiej grypy się pojawiły.

W Europie zamknięto granice i prawdopodobnie trochę to potrwa. Francja i Niemcy już pieją o otwarcie granic dla robotników sezonowych. Żeby się nie okazało, że mimo zapowiadanych rekordów produkcji, nie będzie komu tego utrzymać i zebrać z pola, bo ten wirus nie zniknie ot tak 5 maja czy 1 czerwca. A to jeszcze nie koniec. Masa plantacji szparagów, truskawek, szklarnie - czekają na pracowników z Ukrainy, Rumunii czy Bułgarii. Dlatego może nie ma co się cieszyć, że cena lekko drgnęła, żeby i u nas nie zabrakło. A w żniwa jak zwykle spadnie do tego staszkowego "daje pińcset i biere"

Francja i Niemcy przeciez nabrali do kraju ciapatych którzy nie pracuja tylko siedza u nich na zasiłkach , wiec ich niech wezma w obroty do pracy heh 

a w Polsce tez bezrobocie jest i sie zwieksza wiec bezrobotni moga znalesc prace przy zbieraniu warzyw itd i problem bedzie rozwiazany :D i ukraincy nie beda potrzebni :D

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
16 minut temu, Agrest napisał:

Ogólnie od maksimum już 8 euro poleciało. Dziś czerwono i -2,75€

https://www.kaack-terminhandel.de/pl/matif-pszenica.html

Co mialo pójść na porty to poszło , teraz paszarnie dostają sraczki... bo zboża już mało ludzie maja, żniwa miały być wczesne ale ostatnie dwa tygodnie zimne i już tak wcześnie nie będą , a przede wszystkim szykuje się mega susza...w głębszych warstwach gleby zero zapasów wody...rośliny zaraz wypiją to co w warstwie ornej a deszczy nie widać w prognozach...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nom właśnie co nam z tego że teraz pszenica będzie i po 1 tys jak niewiadomo czy coś zbierzemy w te żniwa , bo susza moze załatwić wszystkie uprawy bo bez wody nic nie bedzie tylko pustynia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj