Polecane posty

tomciu86    130

Lubelskie cena 660 pszenica 550 pszenzyto brutto ruchu w skupach nie ma za bardzo.Dużo juz posprzedawało w styczniu lutym jak ktoś ma to trzyma. Rzepak cena w dół tak samo. Sucho się robi nic nie pada przymrozki mają być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

A są prognozy które przewidują zero deszczu ( nie patrzcie na interię  )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130

A wirus żeby za rok na wiosnę miną.

Ropa cena do dołu z rzepakiem będzie podobnie juz go nikt nie będzie pchał do oleju napedowego jako dodatek jak będzie tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Wirus nie minie. On już jest i będzie mutował. 

Będziemy musieli nauczyć się z nim żyć i szukać szczepionki.

Bedzie problem z podaniem N2 bo za 2 tygodnie będzie już bardzo sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Wicherek napisał:

Zobaczcie jakie zimno idzie , żniwa się odsuwają w czasie , szybko nowej pszenicy nie będzie , to istotny wpływ na ceny !

Na Podkarpaciu trzy tygodnie przerwy w robieniu zabiegów i we wzroście roślin

To chyba dobrze ludzie przed Świętami odpoczną a zboża pięknie rosną i nic sobie z naszego pisania nie robią i niech tak zostanie wolę niskie ceny i pełne spichrze niż odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Wczoraj poszły 2 transporty przez Ampol Merol na port pszenica k. parametry gęstość 77-80 badane kilka prób na kilku urządzeniach. Dziś przyszło powiadomienie dostawy z GDY_GLENCORE Gdynia gęstość 75,8 i 75,6 nie przeszło i potrącenie będzie co zrobić Pany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Ile chcą Ci urwać? Daleko do portu?

Co roku handlujesz z nimi?

Giełda powoli się odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Część robi tak, że twoja pszenica jedzie tylko w połowie, a dosypują zmiotków. Potem takie jaja wychodzą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98
1 godzinę temu, zyga2905 napisał:

Wczoraj poszły 2 transporty przez Ampol Merol na port pszenica k. parametry gęstość 77-80 badane kilka prób na kilku urządzeniach. Dziś przyszło powiadomienie dostawy z GDY_GLENCORE Gdynia gęstość 75,8 i 75,6 nie przeszło i potrącenie będzie co zrobić Pany? 

po ile miałeś podpisane?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego nie sprzedaję na port...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
3 godziny temu, zyga2905 napisał:

Wczoraj poszły 2 transporty przez Ampol Merol na port pszenica k. parametry gęstość 77-80 badane kilka prób na kilku urządzeniach. Dziś przyszło powiadomienie dostawy z GDY_GLENCORE Gdynia gęstość 75,8 i 75,6 nie przeszło i potrącenie będzie co zrobić Pany? 

Myślę że rozwiązaniem na przyszłość będzie handlowanie przez nową giełdę , zawozisz na skład , robią analizę  i sprzedajesz kiedy chcesz a parametry pszenicy mają się zgadzać i ciebie juz głowa nie boli  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja z takiego właśnie powodu od koolku lat nie sprzedaję na port. Jak transport blisko to nie robią takich kombinacji a jakk pszenica z daleka to zawsze jakiś parametr nie idzie.

Ja wczoraj podpisałem umowę na 2 autka konsumpcji po 705 netto na kwiecień. Lubelskie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Piękne odbicie na pszenicy 184 euro , co przy obecnej cenie euro 4,54 , daje 835zl a wiec prawie poziom gdy w portach była najlepsza cena... ciekawe jakie bedą propozycje jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zyga2905 napisał:

Wczoraj poszły 2 transporty przez Ampol Merol na port pszenica k. parametry gęstość 77-80 badane kilka prób na kilku urządzeniach. Dziś przyszło powiadomienie dostawy z GDY_GLENCORE Gdynia gęstość 75,8 i 75,6 nie przeszło i potrącenie będzie co zrobić Pany? 

Normalne nie jest jeszcze najgorzej ,czasem jak sie wiezie w pt po południu to i robaka lubią znaleźć bo wiedzą że i tak trzeba taniej sprzedać bo za stanie trzeba płacic placowe i kierowcy więc taniej uda im sie kupić ,porty kierują sie swoimi prawami.

3 godziny temu, Alio napisał:

Ja z takiego właśnie powodu od koolku lat nie sprzedaję na port. Jak transport blisko to nie robią takich kombinacji a jakk pszenica z daleka to zawsze jakiś parametr nie idzie.

Ja wczoraj podpisałem umowę na 2 autka konsumpcji po 705 netto na kwiecień. Lubelskie.

Alio gdzie ją puściłeś ?

3 godziny temu, Wicherek napisał:

Myślę że rozwiązaniem na przyszłość będzie handlowanie przez nową giełdę , zawozisz na skład , robią analizę  i sprzedajesz kiedy chcesz a parametry pszenicy mają się zgadzać i ciebie juz głowa nie boli  !

Tak tak powodzenia życzę zawieź najlepiej ją tam w żniwa .15zł/tona za przyjęcie i wydanie na start ,potem za każdy miesiąc 7,5zł/tone i przytrzymaj tam 6 miesięcy co daje 45zł za magazynowanie +15 przyjecie wydanie to wychodzi 60zł/tona i jeszcze będą cyrki zapewne z próbami jak na portach REWELACJA szał ch... Powodzenia !!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

BZK Group.

Przedstaawiciel zadzwonił za rzepakiem a sprzedałem pszenicę. Ale ma dobre parametry: Gęstość 780, białko ponad 15 i gluten 33


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, suffeks napisał:

na mlynie pszenica 14.1% bialko dala 750netto kujpom

Szczepanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

pewnie tak. tam ta cena jest już od dobrych 2 miesięcy i pomimo załamania na giełdzie jej nie zmniejszyli za co ich szanuje. no i uczcziwie robią próbki. w przeciwieństwie do portów nic tam się nagle magicznie nie zmniejsza czy nie pojawia.


więc zdecydowanie wolę zawieść tam za cenę x, niż wieźć do portu za cenę x plus 20 czy nawet 30, bo tu nie ma ryzyka oszustwa na parametrach i kombinacji by zbić z ceny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, Kolego. 

Dokładnie, Kolego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Podpisane było po 750 netto, pierwszy raz poszło na port przez AM i ostatni bo oni teraz mi ręce rozkładają że nie mogą nic zrobić. Jutro będę wiedział jakie potrącenie. A auta były ze spedycji z innej firmy także myślę że nie było kabinowane nic po drodze, lecz były 2 auta z innych magazynów o innych trochę parametrach bo badałem a na porcie wyszło nie mal identyczne także coś tu nie halo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Ja się trzymam MŁYNA SZCZEPANKI nic nie kombinują i szanują rolnika a to się liczy. Wole 10 czy 20 złotych na tonie taniej niż port ale spokojna głowa.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj