Polecane posty

Wicherek    4055
2 godziny temu, toomi30 napisał:

Ja myśle ze ten Stasio i Wicherek w jednym powinien zacząć sie leczyć nie wiem na co ale na głowe może nie jest za późno , albo powinien przestać brać to co bierze teraz .

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-czlonek-who-w-tej-pandemii-wiele-osob-umrze-zmieni-sie-swiat,nId,4383093

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Pytanie gdzie ta 14 dniowa kwarantanna ,chyba nie w swoim domu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

A jak tam punkty skupu w waszych okolicach? Funkcjonują czy pozamykane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ceny panowie to podstawa A w żadnym poscie ich nie widać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, miwigos napisał:

dziś zamknięte wplna niedziela

Dowcipniś... 

Z cenami tendencja spadkowa w moim rejonie. O 20 zł poleciało do dołu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Umówiony na następny tydzień pszenica 50 ton po 740 zł netto loco gospodarstwo lubuskie, pszenica z wszystkimi parametrami białko 14,7 ;gęstość 80,2;opad 390; gluten 32. Idzie na paszę do lokalnej fermy trzody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956

CENA w Mirczu na dziś bez zmian po obniżce w tamtym tygodniu  z jednej strony 650-690 na konto brutto  wymiana 30 zł drożej i z drugiej  strony 660-700  i wymiana też 30 zł drożej  póki co biorą na obecną chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
co mnie bardzo zdziwiło, sa w Polsce firmy (i to duże młyny), które do tej pory nie obnizyly cen i ciągle mają cennik na stałym poziomie W szczepankach pszenica po 750 netto, a żyto 580

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Widać mają małe zapasy a mąka idzie jak woda , wszyscy chcą jej każde ilości...

Zaraz się Egipty i inne Arabie obudzą , że oni też muszą coś jeść i zaczną robić zapasy , kontrakty zaczną iść w górę . Aby logistyka działała jak należy... ten kraj zrobi kasę na zbożu który da rade statki ładować sprawnie...

Teresin 700netto w piątek było, w zeszły poniedziałek 720 , a wcześniej 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
18 minut temu, strzechu napisał:

 

Zaraz się Egipty i inne Arabie obudzą , że oni też muszą coś jeść i zaczną robić zapasy , kontrakty zaczną iść w górę . Aby logistyka działała jak należy... ten kraj zrobi kasę na zbożu który da rade statki ładować sprawnie...

Czyli wychodzi na to że Francja dzięki strajkom w portach została z cennym towarem. A Polska ciesząc się z ograniczonego eksportu z Francji wyprzedała się po kosztach.🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
się okaże za miesiąc dwa co będzie na rynkach. ja myślę, że do zniw jakichś drastycznych ruchów na giełdach nie będzie, typu, że zboże u nas wystrzeli nagle na 900 czy 1000. wszak to tylko 4 miesiące i kolejne żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
1 godzinę temu, nunu85 napisał:

się okaże za miesiąc dwa co będzie na rynkach. ja myślę, że do zniw jakichś drastycznych ruchów na giełdach nie będzie, typu, że zboże u nas wystrzeli nagle na 900 czy 1000. wszak to tylko 4 miesiące i kolejne żniwa

Sytuacja na świecie jest b dynamiczna, więc różnie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Kto szuka dobrej ceny to do Farmera Lipsko  pszenica pasza 650 br  jeczmień pasza 640 br  tylko nie tworzyć kolejek  prosi się pojedyńczo :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

cena super ! ale raczej dla kupującego

6 godzin temu, gosciu506 napisał:

i w Agro biznesie sztuczne bicie piany ze zboże tanieje żywię wołowy i wp tanieje

tak jasne teraz przed świętami! Chyba ,że z chin sprowadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

ceny poszły troszkę do dołu ale euro 4,45 i zaraz może się okazać że statki ładują bezpośrednio z tirów tylko czy będzie czym ???? częśc sprzedana po 680 netto (południe polski) reszta czeka zobaczymy, prace polowe się zaczęły więc nie ma czasu sprzedawać. Przykra sprawa jest z rzepakiem ceny poleciały okrutnie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilą obecną to ty na te statki nie licz bo ich nie będzie już to jest wiadome ,mają być lub już są ale to po tą pszenicę która jest już kupiona ,między innymi ta informacja przyczyniła sie też do spadków pszenicy u nas w kraju.A jak tak dalej będzie z tym wirusem to żeby całkiem przypadkiem nie wstrzymali jak to robią ( z zamykaniem granic ,wstrzymaniem lotniczym,kolejowym,i chwilowe przymusowe urlopy w pracach,bo u nas sie tak dzieje ze z 3 zmian już jest tylko 1). Jedyna szansa to żeby ten wirus sie skończył to wtedy to wszystko odbije . 

Ps np już teraz niektóre firmy miały wstrzymane przyjmowanie zboża ,chcieć teraz sprzedać to w wielu mieszalniach/elewatorach wymagane jest podpisanie oświadczenia że sie nie było za granicą (w miejscach gdzie panuje wirus) i coś mi tłumaczył przez telefon z temperaturą ale nie wiem czy będą mierzyć czy co nie mam pojęcia bo nie dosłyszałem już tego ,jutro będe wiedział to mogę napisać .

Edytowano przez andrzej123456k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

A ja widzę ze nie będzie co kosić i nie będzie komu kosić  ( susza i wszyscy chorzy ) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Wicherek weź sobie głowę jakąś maścią posmaruj bo takie durnoty zaczynasz pisać że moderator powinien Cię chyba do sanepidu zgłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Pisze z sensem, nie każdy musi podzielać jego opinię. Epidemia nie skończy się za 14 ani30 dni, tylko potrwa aż większość przechoruje. Ważne, aby nie wszyscy na raz zachorowali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

Zobaczcie jakie zimno idzie , żniwa się odsuwają w czasie , szybko nowej pszenicy nie będzie , to istotny wpływ na ceny !

Na Podkarpaciu trzy tygodnie przerwy w robieniu zabiegów i we wzroście roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj