Polecane posty

Uziu92    7969

cenę zboża może podnieść tylko konkretne zamknięcie granicy, nie na przejazd ludzi ale na przejazd towarów i wtedy się okaże że wszystkie te chlewnie, kurniki indyki i wszelakie zwierzęta muszą jeść, paszarnie muszą paszę dowozić, więc ziarno trzeba będzie kupić od POLSKIEGO rolnika a nie z ukrainy cz innych krajów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Ktoś na tej panice chce zarobić export stanie tak jak transport nie tylko zboża ale i mięsa przez to chwilowe braki towarów w sklepach Tylko my jesteśmy ex-portem żywności. W jednym skupie przy mnie szef zadzwonił do pracownika że teraz nie ma co z tym zbożem robić i jest lekka panika  bo nikt nie wie jak będzie za dzień  czy dwa. U nas na wschodzie pow hrubieszów zawsze cena najgorsza teraz 660 brutto a słyszałem o 630 brutto


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Uziu92 napisał:

cenę zboża może podnieść tylko konkretne zamknięcie granicy, nie na przejazd ludzi ale na przejazd towarów i wtedy się okaże że wszystkie te chlewnie, kurniki indyki i wszelakie zwierzęta muszą jeść, paszarnie muszą paszę dowozić, więc ziarno trzeba będzie kupić od POLSKIEGO rolnika a nie z ukrainy cz innych krajów.

tez tak uważam tylko żeby zamknęli wschodnia granice całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

narazie są otwarte a co będzie dalej nikt tego nie wie od pn. zamknięte duże galerie niektóre urzędy wiec nic nie wiadomo co będzie za 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem gdzie ta susza bo ludzie z nawozami nie mogą wejść co dzień leje zboża piękne rzepaki zakwitną za miesiąc plon będzie rekordowy a zbożem ludzie zasypani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7575
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

Nie wiem gdzie ta susza bo ludzie z nawozami nie mogą wejść co dzień leje zboża piękne rzepaki zakwitną za miesiąc plon będzie rekordowy a zbożem ludzie zasypani

Żeby susza była nawet w dwóch powiatach to jakie ma to znaczenie względem kraju żadne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Taa to, że dziś troche wody jest i wszystko wygląda wmiarę ładnie to nie znaczy, że plony będą dobre a tym bardziej rekordowe. do żniw daleko.

Przypomina mi się to jak jeden jutuper chodzil po polu i sie podniecał że pszenica 14t da no i za 2 dni miał już wymłocone przez grad.

Co do cen zbóż to loteria ale np kurczaki to pl jest największym producentem w europie niech wstrzymają export to będzie tego u nas full.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
staszek131415 napisał:

Nie wiem gdzie ta susza bo ludzie z nawozami nie mogą wejść co dzień leje zboża piękne rzepaki zakwitną za miesiąc plon będzie rekordowy a zbożem ludzie zasypani

wszędzie tylko nie u ciebie przestań bić piane😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
19 minut temu, czesio200 napisał:

Taa to, że dziś troche wody jest i wszystko wygląda wmiarę ładnie to nie znaczy, że plony będą dobre a tym bardziej rekordowe. do żniw daleko.

Przypomina mi się to jak jeden jutuper chodzil po polu i sie podniecał że pszenica 14t da no i za 2 dni miał już wymłocone przez grad.

Co do cen zbóż to loteria ale np kurczaki to pl jest największym producentem w europie niech wstrzymają export to będzie tego u nas full.

Cała Europa przestraszona , jest podejrzenie że wirus przeniosły ryby z pod topniejących lodowców , pod lodowcami jest jeszcze 28 zjadliwych wirusów ,  konsumenci  unikają ryb a chcą nagle jeść wieprzowinę i kurczaki , dla żywności granice nie będą zamknięte !

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

przewidywanie tego co wystąpi na rynku zbożowym to jak przewidywanie pogody miesiąc w przód Trzeba czekać na to co nastąpi bo i tak nie mamy wpływu na to  co będzie tak że luzować majty i bez zbędnej spinki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to bym się nie martwił o cenę pszenicy a czy my ją opryskamy jak zaczyna się cyrk z opryskami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Nie wiem gdzie ta susza bo ludzie z nawozami nie mogą wejść co dzień leje zboża piękne rzepaki zakwitną za miesiąc plon będzie rekordowy a zbożem ludzie zasypani

Ludzie zbożem zasypani ? Kurde stasiu syp w magazyn A nie ludziom do domów ;)

  • Like 1

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
3 minuty temu, slawek2209 napisał:

Lubelskie 650 brutto pszenica firma Sako

niecale dwa tygodnie temu sprzedana po 710 do nich jak wywozilem to troche plułem sobie w brode ze moze za tanio teraz z perspektywy czasu dobrze zrobilme ale co bedzie w najbliższych miesiacach to kto wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1177
4 godziny temu, Uziu92 napisał:

cenę zboża może podnieść tylko konkretne zamknięcie granicy, nie na przejazd ludzi ale na przejazd towarów i wtedy się okaże że wszystkie te chlewnie, kurniki indyki i wszelakie zwierzęta muszą jeść, paszarnie muszą paszę dowozić, więc ziarno trzeba będzie kupić od POLSKIEGO rolnika a nie z ukrainy cz innych krajów.

bzdura , zamknięcie granicy działa w obydwie strony, nie przywiozą pszenicy, nie wywiozą mięsa

Dnia 13.03.2020 o 09:28, pawlus224 napisał:

Jeśli juz o tym wspominasz to 3 wojnę mamy mniejwięcej od czasu wstąpienia Polski do UE ;)

   Sukcesywny podbój ekonomiczny trwa w najlepsze od kilku lat .

może i trwa ale u mnie na wioskach po wejściu do UE chociaż domy dopatrzyli za te dopłaty, gdzie byś te mięso drobiowe , wołowe i mleko sprzedał, 

a że nas dymają to nie Unia winna tylko nasze pachołki i nie ważne czy to sld,psl ,po czy pis każdy tylko garnie do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

Mam informację że masarnia z mojej okolicy ma braki surowca , brak mięsa na wyroby , czy pszenica może tanieć ? nie dajcie się oszukiwać złodziejom  ! jak nie musicie to nie sprzedawajcie po niskich cenach !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wicherek jedni rozumią że należałoby się wstrzymac ze sprzedażą inni dostają problemów jelitowych jak ktoś na aferę obniża cenę. narazie powinno stać bydło w oborach na chyba że jakiś problem albo pieniadze potrzebne to wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
15 godzin temu, slawek2209 napisał:

Lubelskie 650 brutto pszenica firma Sako

Zwykłe sk***ysyństwo i żerowanie na okazji 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    955
29 minut temu, jajonasz napisał:

Zwykłe sk***ysyństwo i żerowanie na okazji 

Dokładnie tak jest  teraz wszyscy na wszystkim będą robić interes od chłopa będą  kupować za pół darmo tłumacząc że nie ma gdzie sprzedać a po przerobieniu  sprzedawać będą z coraz większym zyskiem  ps.  coś nic już  nie słychać  o ptasiej grypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, WojciechFirus napisał:

Wicherek jedni rozumią że należałoby się wstrzymac ze sprzedażą inni dostają problemów jelitowych jak ktoś na aferę obniża cenę. narazie powinno stać bydło w oborach na chyba że jakiś problem albo pieniadze potrzebne to wiadomo

I co myślisz że jak się wstrzymasz to podrożeje? Zostaną ludzie ztowarem a po  żniwach będą po 500 sprzedawać to cię rozniosą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj