Polecane posty

popo73    78
17 minut temu, kellyq napisał:

A u mnie, 23-313 lokalny skup podwyżka na 680 brutto

Ale szaleją🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten pożar będzie na tyle poważny, że utrudni przeładunek zboża to firmy zrobią magazyny z samochodów, wtedy nikt nie będzie chciał jechać na port. Cena zboża spadnie na lokalnym rynku i tyle z tego Twojego trzymania.

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Może braki na magazynie były tak duże że lepiej jak się spali Kiedyś jakiemuś posłowi czy senatorowi który przechowywał zboże dla agencji też gryzonie zeżarły pare tyś. ton zboża :D

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258
3 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Jak dzieci, powiedział prawdę jak prawdopodobnie będzie wyglądać przyszły sezon, a wy jak biedne dzieciaczki zaklinacie rzeczywistość

on beczenia cena nie wzrośnie, prawda jest taka że jak był wysoki matiff to trzeba było chociaż 1/3 zboża zakontraktować, a resztę przetrzymać i nie pieprzyć potem w żniwa że ceny nie ma

Zawsze wszyscy są winni w koło, "a biedny uczciwy rolnik ma pod górkę", już takie gadanie to jest nudne

 

Matif wysoki i trzeba było kontraktować? Zamelduj to rolnikom ze wschodu, że jak matif był po 832 pln, to mogli nie palić głupa, tylko kontraktować po 660-680...brutto, na port🙄 i Ty jeszcze śmiesz, od dzieci tu komuś ubliżać? Dobrze, że choć Staszek sprzymierzeńca w Tobie widzi, bo Galan to już chyba nie...prawda Galan? Ty ze wschodu przecież, z samego centrum szalonych matifowokontraktowych cen, prawda?

  • Like 2
  • Thanks 3

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury pleciesz, kto miał jakościową pszenicę bez problemu dostał po 700 netto na podwórku i do portu,

za konsumpcje nawet po 740 z podwórka zabierali masz info we wcześniejszych komentarzach od ludzi co udało im się sprzedać po takiej cenie,

a Ty dalej się użalasz i próbujesz zaklinać rzeczywistość 🤣🤣 tragedia, może jeszcze JA? jestem winien tych cen.?

Nie szukam wrogów i sprzymierzeńców, wyraziłem swoje zdanie na ten temat, ale widzę że Ty próbujesz podzielić ludzi na grupki, bo zdanie mają odmienne.

https://www.youtube.com/watch?v=oYU3kt9EhdM

Posłuchaj tego utworu, może coś zrozumiesz.

Paszówka Lubelskie 660-680 zł/t netto, już zabrałem parę tysięcy ton zboża z tego regionu, gdzie te ceny brutto na wschodzie o których piszesz

Bielsk podlaski za paszę płaciłem 715 zł/t netto, bo akurat pasowało mi w tamtym tygodniu zabrać

 

 

 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam ciężko z transportem jest, szczególnie w żniwa


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Co za bzdury pleciesz, kto miał jakościową pszenicę bez problemu dostał po 700 netto na podwórku i do portu,

za konsumpcje nawet po 740 z podwórka zabierali masz info we wcześniejszych komentarzach od ludzi co udało im się sprzedać po takiej cenie,

a Ty dalej się użalasz i próbujesz zaklinać rzeczywistość 🤣🤣 tragedia, może jeszcze JA? jestem winien tych cen.?

Nie szukam wrogów i sprzymierzeńców, wyraziłem swoje zdanie na ten temat, ale widzę że Ty próbujesz podzielić ludzi na grupki, bo zdanie mają odmienne.

https://www.youtube.com/watch?v=oYU3kt9EhdM

Posłuchaj tego utworu, może coś zrozumiesz.

 

 

 

I to „JA”? bzdury pletę?

to ci co pisali w komentarzach, że po 740 netto sprzedali, to wiarygodni są, a ci co piszą że u nich 680 brutto konsumpcja, to już niewiarygodni? No zadziwiające postrzeganie rzeczywistości...takie w ogóle niebzdurne i nie...dziecinne?

o nic Ciebie, ani Twojego „JA” nie obwiniam, a jeśli odnosisz takie wrażenie, to wskaż w którym miejscu to zrobiłem, spróbuję sprostować/wyprostować. Proszę wskaż. Wskaż również, w którym miejscu(wiadomości, komentarzu czy czym tam jeszcze) użalam się nad sobą, czy nad cenami, czy czymkolwiek innym, prócz suszy, bo ta rzeczywiście zmartwień mi dodała, ale o tym, to chyba nie na tym forum pisałem. Proszę wskaż. Wskaż również, sytuację, w której usiłowałem skłócić ze sobą innych użytkowników forum, czy kogokolwiek innego, łącznie z realnym życiem, bo może Ty mnie osobiście znasz, a ja o tym nie wiem? Znaku zapytania nie traktuj serio oczywiście, bo tak po prawdzie, to absolutnie mnie to nie interesuje, bo ja faktycznie nie szukam tu kolegów, sprzymierzeńców, czy kogo tam jeszcze. Po prostu, podobnie jak Ty, jeno zdanie swoje wyrażam.

niczego Ci nie zadedykuję, wybacz, ale nie moje to loty domyślać się, co autor tego, czy ów, na myśli miał. 
 Na zakończenie, proszę raz jeszcze o wykazanie tego o czym wspominałem, a wspominałem dlatego, Żeś mnie kopnąć chciał. Pokornie proszę.

 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
9 godzin temu, staszek131415 napisał:

No widzisz  tylko Ty wieszczyłeś tą suszę a tu plony będą rekordowe oj zrobi się nie wesoło z cenami puki co dzięki wysokim cenom świń stabilnie do żniw

Patrzcie już marzec i stasiek znowu rekordy przewiduje.... To samo w 2019 - plony rekordy, okazało się licho to kukurydze piękne pisał i że każdy zastąpi pszenicę kukurydzą, z kukurydzą licho to mu internet odłączyli na pół roku i znowu jest, zaraz będzie "dziś kupione 3 tony po 600..."Sprzedana niedawno paszowa 710 netto płn mazowsze 

8 godzin temu, Pafnucy napisał:

Stachu powiedz mi póki co, czemu tak ci zależy na niskich cenach?

Garaż przerabia na 2 stanowiska dla macior 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

gdzie można dostać dobrą cenę za małe ilości pszenicy,pszenżyta,owsa okolice Lublina , gdzie sprzedajecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
16 minut temu, Karol0134 napisał:

gdzie można dostać dobrą cenę za małe ilości pszenicy,pszenżyta,owsa okolice Lublina , gdzie sprzedajecie ??

Jak male ? 

Moze lokalnie - targi w Lubartowie , Ostrowie Lubelskim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@pawlus224 po kilkanaście ton , tak za takie targi to ja dziekuję ,dziwie się że ludzie sprzedają jak handlarze płacą za żyto 40 zł a pszenżyto,owies po 50 zł to śmiech na sali za takie ceny....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Bo sprzedają po tyle niedzielni rolnicy jednohektarowi którzy muszą się tego pozbyć aby im garażu nie zawalało. Sam miałem opcję kupić kilka ton po 350 żyta właśnie od takiego małego rolnika ale miałem za daleko jechać i odpuściłem. Wprost mi mówił, że jest świadomy że pół darmo oddaje ale ma to gdzieś i zależy mu tylko aby wypchnąć ziarno z szopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mając hektar czy dwa to tylko hodowla i zużywać zboże we własnym zakresie, ewentualnie jakiemuś sąsiadowi parę worków opchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    940
9 godzin temu, strzechu napisał:

ile soi i pszenicy poszło z dymem?

w telewizji mówili że magazyn  był prawie pusty. ale jak tam było w rzeczywistości kto to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
8 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Jeżeli ten pożar będzie na tyle poważny, że utrudni przeładunek zboża to firmy zrobią magazyny z samochodów, wtedy nikt nie będzie chciał jechać na port. Cena zboża spadnie na lokalnym rynku i tyle z tego Twojego trzymania.

Juz niechcą jezdzic bo rozladunek dlugo trwa i niema z czym wracac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy wy naprawdę tego nie widzicie. Bez przyczyny i samo to by się nigdy nie jarało.  Nie będę za dużo mówił bo bym mógł jutra nie do żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
10 godzin temu, Karol0134 napisał:

@pawlus224 po kilkanaście ton , tak za takie targi to ja dziekuję ,dziwie się że ludzie sprzedają jak handlarze płacą za żyto 40 zł a pszenżyto,owies po 50 zł to śmiech na sali za takie ceny....

To cisnij na jakis skup , w czym problem ?

Z której strony Lublina mieszkasz ?

20200229_110733.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Ale jak ładnie skubią na wymianie, w moich stronach plus 30-40 do ceny wyjściowej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
16 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Może braki na magazynie były tak duże że lepiej jak się spali Kiedyś jakiemuś posłowi czy senatorowi który przechowywał zboże dla agencji też gryzonie zeżarły pare tyś. ton zboża :D

Chyba sto tysięcy ton zboża myszy zjadły wtedy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@pawlus224 LLB no właśnie do dostałem ofertę na zakup pszenzyta od PHU ROLMAX jak z płatnościami u nich przelew 14 dni sprzedawał ktoś u nich ??

Edytowano przez Karol0134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj