Polecane posty

Jurek87    345

 

18 godzin temu, WiesławZetor napisał:

740-770 + vat, Toruń

No to już nieźle sie zaczyna dziać :) warto było poczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Szkoda że na wschodzie nic się nie dzieje .

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jurek87 napisał:

na wschodzie to przydaloby sie zrobic grupe producentow

a co ta grupa da?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możliwość negocjacji cen z dużymi podmiotami skupującymi z WYŁĄCZENIEM POŚREDNIKÓW, którzy żerują na rozdrobnieniu gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto to jest duży podmiot skupujący? może agrolok?

Ale brednie pleciesz

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Grupa producentów opiera się na zasadzie wspólnego  zaufania i współdziałania. Czyli tylko o mentalność chodzi. Jeżeli sąsiedzi się dogadają  to grupa potrzebna im nie jest. 

Czy się dogadają?

Na 99,9%nie.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jeśli z góry wychodzisz z założenia, że "się nie uda" to  taki własnie efekt osiągniesz. Grupa producencka to forma umowy między wspólnikami, ze będa wspólnie działać w celu osiągnięcia większych korzyści, niż byłby w stanie osiągnąc jeden z nich. A jak jest umowa, to "pacta sunt servanda"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

DamianRolnikSkup

jak nie wiesz co da grupa producencka rolnikom  to ja ci to wytłumacze po swojemu haha

wszystkie negocjacje skupowe  robisz na PW dlatego  właśnie  żeby pominąć zamysł  grupy producenckiej

TZN . mozliwie jak najdrożej sprzedać zboże

do pomocy masz galanta i kilku oszołomów którzy nawet nie odróżniają neto od brutto , albo podają cenniki ze żniw  i na tej zasadzie robicie interesy , do tak zacnego grona dołącza jeszcze grupa którzy się już ziarna pozbyła której pasowałyby obniżki żeby się lepiej poczuć 😀

żaden dziki  drapieżnik nigdy nie atakuje w grupie , bo jego atak doprowadzi go do zguby , najpierw musi odłączyć osobnika od grupy i już podczas odłączania typuje ułomnego , bo ma z nim lżej i populacja potencjalnych ofiar bezpieczniejsza  hahaah

ty damianku robisz to samo tu na forum , zaganiasz potencjalne ofiary na PW [ prywatne wiadomości ] tam oceniasz który na ile jest do oskubania i do dzieła hahaha

trochę mnie dziwią ci podskubywani że nie podaja ile im proponujesz za skubanie

nie od dzisiaj wiadomo że większość zachowań albo wynalazków pochodzi od zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem jedną rzecz,

jest taka zasada, że ustalasz cenę z klientem, nie pasuje to się każdy rozchodzi we własnym kierunku. Czy ja kogoś do czegoś przymuszam?

Może Ty lubisz czytać wiadomości na ogólnym forum kiedy sprawa dotyczy tylko dwóch osób? Zastanów się nad głupotą jaką wypisujesz na forum, ja nie będę zawalał forum rozmową typu "jaka jest ilość, jaka jakość, jaki kod pocztowy" Polska jest wielkim obszarem i w każdym miejscu wychodzi mi inna cena za transport, to trzeba wycenić to indywidualnie!

Nie jeden forumowicz ze mną handlować i mam nadzieje, że może potwierdzić czy warto jest ze mną rozmawiać,

A Twój nick doskonale odzwierciedla Twój tok rozumowania, jesteś ordynarny i chamski. Nie wiem skąd w Tobie tyle jadu

Poza tym cena jakie podaje większości są większe niż lokalni pośrednicy, słaby ze mnie rekin jest bowiem nie umiem skubać

a może powinienem zacząć pracować charytatywnie ? przemyśle to


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ordynator nie wiem czy w twoim mniemaniu jestem oszołomem, ale sprzedałem Damianowi pszenżyto. 

Oskubał mnie na +70zł/t względem lokalnych skupów, a +10zł względem innych firm z centrum Polski.  Na 60t to 4200zł. 

Czy dużo czy mało? Zależy kto ile na waciki wydaje.

To że na tym forum szuka klientów wydaje mi się naturalne, bo coś nie tak by było gdyby szukał ich na forum miłośników syrenki czy szmelcwagena.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mnie nie interesuje twój handel ale skoro nie wiesz po co rolnikom grupa producencka to ci wytłumaczyłem

jak by się tu grupy producenkie określiły że mają po kilkaset ton ziarna to byś za nimi latał , a tak to oni się uganiaja za wybawcą hahaha

7 minut temu, Agrest napisał:

Ordynator nie wiem czy w twoim mniemaniu jestem oszołomem, ale sprzedałem Damianowi pszenżyto. 

Oskubał mnie na +70zł/t względem lokalnych skupów, a +10zł względem innych firm z centrum Polski.  Na 60t to 4200zł. 

Czy dużo czy mało? Zależy kto ile na waciki wydaje.

To że na tym forum szuka klientów wydaje mi się naturalne, bo coś nie tak by było gdyby szukał ich na forum miłośników syrenki czy szmelcwagena.

60 x 10 = 600  haha 

  4200 = to lepsze samopoczucie o którym wspominałem

z reguły jest tak że na swoim terenie sie ceny nie podnosi bo kupujacy wie że i tak ten towar  kupi

być może jak byś wystawił ten towar na giełdzie dostałbyś jeszcze 10zł /t więcej za te 60 ton , a w grupie 30 i jeszcze kilka % jak byście zaoferowali np. 300 ton

no ale swoje możesz nawet za darmo oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę, to nie są te czasy. Wystarczy 25t, żeby dostać dobrą ofertę, firm jest od groma i jest komu sprzedać,

A na wschodzie cena jest pomniejszona o transport, i to najwięcej szkodzi

  • Like 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
15 minut temu, ordynator napisał:

mnie nie interesuje twój handel ale skoro nie wiesz po co rolnikom grupa producencka to ci wytłumaczyłem

jak by się tu grupy producenkie określiły że mają po kilkaset ton ziarna to byś za nimi latał , a tak to oni się uganiaja za wybawcą hahaha

To mało wiesz grupa też kosztuje prezes , księgowy i typ Ja mogę być prezesem pensja miesięczna 5 tyś netto wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Kilkaset ton to mają średni rolnicy.

Ostatnie lata pokazały jak funkcjonują grupy producenckie, albo na granicy wypłacalności albo z syndykiem masy upadłościowej. Przynajmniej w branży owocowej.

Jak trzeba było brać maszyny na grupę to rolni y wiedzieli gdzie iść, jak trzeba sprzedać płody to każdy sprzedaje byle nie do grupy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

W tej wymianie argumentów zarówno ordynator ma rację (wiadomo w grupie lepiej) i Agrest -bo mentalność polskiego rolnika jest straszna - kiedyś chciałem kupić tira soli potasowej  w kilku rolników -odpuściłem sobie po kilku telefonach.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

tak naprawdę, to nie są te czasy. Wystarczy 25t, żeby dostać dobrą ofertę, firm jest od groma i jest komu sprzedać,

A na wschodzie cena jest pomniejszona o transport, i to najwięcej szkodzi

Każdy dba o swoje interesy i ty pisząc tu,, swoje racje " dbasz o swoje interesy .  

Czasy właśnie się zmieniły i jak masz 25ton to znaczy nic i poważna firma nie chce nawet o takiej ilości rozmawiać.  Nawet jak na kurniki wozisz to jak zaproponujesz 100, 200 ton masz Od razu cenę inną.  A od 1000 znowu cena inna.  Bo firmy wola kupić trochę drożej od jednego niż trochę taniej ale od 50 rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 minutę temu, piotreku1 napisał:

Każdy dba o swoje interesy i ty pisząc tu,, swoje racje " dbasz o swoje interesy .  

Czasy właśnie się zmieniły i jak masz 25ton to znaczy nic i poważna firma nie chce nawet o takiej ilości rozmawiać.  Nawet jak na kurniki wozisz to jak zaproponujesz 100, 200 ton masz Od razu cenę inną.  A od 1000 znowu cena inna.  Bo firmy wola kupić trochę drożej od jednego niż trochę taniej ale od 50 rolników 

Chodzi o to że chcą dużo jednolitego towaru . Czy to paszarnia a tym bardziej młyn chcą duzo jednolitego.

Ja bardzo chętnie bym u mnie w okolicy do takiej grupy przystąpił i w niej działał bo to ma sens ,problem tylko w tym że 95 % rolników w mojej okolicy to ludzie między 60-70 lat którzy juz nie patrzą w przyszłość bo nie mają następców. Ciekawie jak się bedzie kształtować struktura agrarna w najbliższych latach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

A co ci da grupa ,jest dochodowa dopóki dopłata z agencji ,wiem bo sam bylem  w grupie,co ci da jak na 100 ton złoży sie 2-3 rolników każdy ma inna odmiane i parametry,ja odstawiam sam kiedy chce partiami 50-100 ton ,jestem stalym klientem dużego młyna,dają mi za pszenice tyle co  innym firmom co im przywożą setki ton co miesiąc , a co do nawozów w grupie też nie będzie taniej bo kupuje pełna auta,a utrzymanie prezesa ,ksiegowj kosztuje 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, miwigos napisał:

A co ci da grupa ,jest dochodowa dopóki dopłata z agencji ,wiem bo sam bylem  w grupie,co ci da jak na 100 ton złoży sie 2-3 rolników każdy ma inna odmiane i parametry,ja odstawiam sam kiedy chce partiami 50-100 ton ,jestem stalym klientem dużego młyna,dają mi za pszenice tyle co  innym firmom co im przywożą setki ton co miesiąc , a co do nawozów w grupie też nie będzie taniej bo kupuje pełna auta,a utrzymanie prezesa ,ksiegowj kosztuje 

Ty jak zwykle poza czubek własnego wiejskiego gumofilca nic nie widzisz. Na wschodzie kraju zrzeszeni producenci mogliby negocjować ceny z młynami/paszarniami, ceny transportu, bo u nich na miejscu nie ma komu dobrze sprzedać itd.  Miałbyś Ukrainę pod nosem, to inaczej byś śpiewał. Poza tym nie chcę Cię  zmartwić, ale małorolny za auto dobrej pszenicy w Wągrowcu dostanie tyle samo co Ty jako stały klient za swoje partie 50-100 ton.

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
3 godziny temu, galan99 napisał:

To mało wiesz grupa też kosztuje prezes , księgowy i typ Ja mogę być prezesem pensja miesięczna 5 tyś netto wystarczy .

Nikt nie bierze pesymisty na prezesa !

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, Jurek87 napisał:

Chodzi o to że chcą dużo jednolitego towaru . Czy to paszarnia a tym bardziej młyn chcą duzo jednolitego.

Ja bardzo chętnie bym u mnie w okolicy do takiej grupy przystąpił i w niej działał bo to ma sens ,problem tylko w tym że 95 % rolników w mojej okolicy to ludzie między 60-70 lat którzy juz nie patrzą w przyszłość bo nie mają następców. Ciekawie jak się bedzie kształtować struktura agrarna w najbliższych latach .

A po ci grupa ? Lepiej przejmuj ich gospodarstwa skoro nie mają komu przepisać ani sprzedać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj