Polecane posty

gucik131    28
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

myślę, że 690 to powinieneś już za paszówke dostać w tym regionie

wszystkich obdzwonilem i nic więcej nie chcieli dac. ponoć będą obniżki ale cholera wie. ja już nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogą być, bo w "centrum Polski" pieją wytwórnie, że zboża nie kupują i kontrakty na kwiecień chcą pisać dopiero 🤣🤣🤣 🤣🤣🤣 🤣🤣🤣

W ubiegłym sezonie wierzyłem, że będzie cena rosła, a w pewnym momencie sam się zdziwiłem przy tych spadach.

W każdym bądź razie w porównaniu do ubiegłego roku, dużo mniejszych gospodarstw, które tuczyły prosiaki wypadło, zrezygnowali bo ekoświry łażą i strach

najgorzej mają teraz rolnicy co mieszanki mają na sprzedaż


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
5 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

mogą być, bo w "centrum Polski" pieją wytwórnie, że zboża nie kupują i kontrakty na kwiecień chcą pisać dopiero 🤣🤣🤣 🤣🤣🤣 🤣🤣🤣

W ubiegłym sezonie wierzyłem, że będzie cena rosła, a w pewnym momencie sam się zdziwiłem przy tych spadach.

W każdym bądź razie w porównaniu do ubiegłego roku, dużo mniejszych gospodarstw, które tuczyły prosiaki wypadło, zrezygnowali bo ekoświry łażą i strach

najgorzej mają teraz rolnicy co mieszanki mają na sprzedaż

W marcu zaraz ogłoszą jak oziminy pięknie przezimowały i kontrakty  zaraz będą zaniżane .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

"Będzie się działo w pszenicy! Spedytorzy nie mają wątpliwości" taki nagłówek dziś w top agrar na FB . Płatny artykuł i nie idzie doczytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

 

najgorzej mają teraz rolnicy co mieszanki mają na sprzedaż

Ja od dawna ludziom mówię. Nie masz hodowli nie siej mieszanki.

To jest towar niesprzedawalny.

Nie ma powtarzalności składu, ciężko określić parametry, kłopot przy układaniu składu mieszanki paszowej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

Za to jęczmień zrobil się chodliwy i cena dobra , w tym roku to i zimowy by się na wschodzie udał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@Uziu92 ja trochę sieję jęczmienia, w linii prostej mam do ciebie z 40 km mniej więcej i nie zdarzyło się jeszcze, żeby mi czy znajomym jęczmień oz. wymarzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Nie wiem, sporo usług robię i nie przypominam sobie, żeby u kogoś przez mróz jęczmień wypadł, przez nadmiar wody owszem. Pszenic to u nas mało kto sieje, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

gdzie to u nas Czemu macie taki lęk przed podaniem  choćby powiatu i tak jak ktoś bardzo zechce to każdego odszuka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

dzisiejsze wyniki badania pszenicy

białko          - 13,7

gluten          - 29

l opad.           -315

wilgotność    - 12,2

wyrównanie - 93

 gęstość        - 83,2

 i najlepsze - cena max 700 brutto - młyn Stara Wieś -Lubelskie

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
18 minut temu, ksys napisał:

dzisiejsze wyniki badania pszenicy

białko          - 13,7

gluten          - 29

l opad.           -315

wilgotność    - 12,2

wyrównanie - 93

 gęstość        - 83,2

 i najlepsze - cena max 700 brutto - młyn Stara Wieś -Lubelskie

Jaka odmiana dała taką gęstość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
5 godzin temu, galan99 napisał:

W marcu zaraz ogłoszą jak oziminy pięknie przezimowały i kontrakty  zaraz będą zaniżane .

Suszy  u Ciebie nie widać ? w marcu  może być już tragedia i brak perspektyw na plony !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nie ma co pękać zawczasu tu nawet w dotkliwą suszę łupią po 8 ton i jak to prawda to biorę w ciemno suszę i te 8 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
25 minut temu, Wicherek napisał:

Jaka odmiana dała taką gęstość ?

AGIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Wyczyściłem magazyny. Teraz pewnie będzie cena rosła😁

Psieżyto 620 brutto poszło 60t. @DamianRolnikSkup pokonał konkurencję

Pszenica  ostatnie 22,6t po 700 Furt-Pol Obliźniak. Tu dogadałem się że wracając w dogodnym terminie z paszarni biorą resztę. Nie całe auto więc już nie negocjowałem.

Na wadze spotkałem auto firmy z którą w ubiegłym roku trochę handlowałem i za pszenicę paszową 690brutto.

Zostały 2 bb psiegożyta dla kur, gołębi, mysz i szczurów. Baga mogę w detalu po 700 sprzedać. Oferty na Pw😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
25 minut temu, ksys napisał:

AGIL

Kiedyś mi strasznie przemarzła  i zrezygnowałem z niej ale widać  że ma potencjał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W zeszłym tygodniu sprzedałem 10t pszenicy po 670zl za paszowke i w sumie to uważałem że dobra cena a dziś gadałem że znajomym z wioski obok że sprzedał podobna ilość już po 700zl do tego samego miejsca a dziś czytam na na top agrar że jakieś szaleństwo szykuje się z pszenica i cena na północy przekracza 840zl za konsumpcję i dalej ma rosnąć... interes życia choć w magazynie jeszcze 30t więc może sobie odbije, acha centralny wschód Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
dzikiWschód napisał:

W zeszłym tygodniu sprzedałem 10t pszenicy po 670zl za paszowke i w sumie to uważałem że dobra cena a dziś gadałem że znajomym z wioski obok że sprzedał podobna ilość już po 700zl do tego samego miejsca a dziś czytam na na top agrar że jakieś szaleństwo szykuje się z pszenica i cena na północy przekracza 840zl za konsumpcję i dalej ma rosnąć... interes życia choć w magazynie jeszcze 30t więc może sobie odbije, acha centralny wschód Polski

no to gdzies niedaleko mnie ja WSK ;) no chyba jakies ssanie w portach sie zrobilo na konsumpcje takze cierpliwosci 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Udrycze zniżka ceny, reszta kupuje po 690-700, nawet podobno 710 paszówkę się zdarza (brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj