Polecane posty

Jurek87    345
44 minuty temu, danielursus3p napisał:

Ja bizonem jadę, ale cenię się na 320 zł/h, a to już najwięcej nikt drożej nie jedzie, ale są asy co po 260 zł/ hektar bizonem jadą... Jak dalej będą tak zaniżać stawki to sprzedaję kombajn i będę najmował usługę bo przy tych cenach to nie opłaca trzymać kombajnu i się denerwować. Chciałem kupować coś nowszego pokroju JD 1177, ale zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle ma jakiś sens ekonomiczny.

Ja rezam dominatorem 86 i biore od 300 do 350 zalezy jakie koszenie, trzymam dla swojego swietego spokoju cos tam sie zarobi i swoje mam na czas zebrane. A chodzi mi po glowie taki statek .https://www.ebay.co.uk/itm/Claas-Dominator-98s-NO-VAT/124016172110 za 7tys F odda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

To całkiem tanio. Fajny tylko trochę daleko. Drogo transport wyjdzie, zdaje mi się, że do Aberdeen to z 2500 km będzie z Warszawy. Ciekawe jak to będzie z transportem gabarytów po tej aferze w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
34 minuty temu, Jurek87 napisał:

Ja rezam dominatorem 86 i biore od 300 do 350 zalezy jakie koszenie, trzymam dla swojego swietego spokoju cos tam sie zarobi i swoje mam na czas zebrane. A chodzi mi po glowie taki statek .https://www.ebay.co.uk/itm/Claas-Dominator-98s-NO-VAT/124016172110 za 7tys F odda :)

Z północy Szkocji ciężko znaleźć jakiś transport na powrocie. Od Manchester zaczyna się cywilizacja transportowa.  Chyba że na kołach zejdziesz do Dover  ;)   pozatym Szkocja jest przepiękna także krajobrazy sobie poogladas...Tylko ten claas może być bardzo zgnity. Tam wszytko gnije A co dopiero Stary claas który gnije sam z siebie.

1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

Ale za to nadaje się do sypania od razu do stodoły tylko troche dachu zdjąć:D

Ja tak sypie znajonemu swoim E514. Jak przyjeżdża do niego lexion czy inny dir to też mu przez dach sypią. Ma 2 ha i sobie zrobił w miałej stodole taki silos z blachy i jest git. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Niemcy nocą beda latać i tyle , robie w transporcie to wiem jak niemcy potrafią być ujebliwi... ,mi dominatora 6 lat temu niskopodwozie przywiozlo z uk za 11tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Duzo blizej niz ten 98, okolice birmingham . Dzis kupilem ladowarke w Penzance luknij w mape jakie zadupie :/ no i jestem z sokołowa podl to tez praktycznie cala polska do przejechania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR-PawelS    4

jak teraz z transportem z UK , do końca stycznia a później jak , wychodzą z unii czy nadal przekładają , pytam bo mam sprzęt na oku i niewiem czy sie w to pchać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
7 minut temu, GR-PawelS napisał:

jak teraz z transportem z UK , do końca stycznia a później jak , wychodzą z unii czy nadal przekładają , pytam bo mam sprzęt na oku i niewiem czy sie w to pchać,

Nie wiem czas pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

w skrócie sytuacja na następny sezon wygląda następująco 

-USA najmniejsze zasiewy pszenicy od 100 lat

-Ukraina słabe wschody ze względu na suszę

-Francja ,  północne Niemcy i GB słaba kondycja ze względu na silne opady jesienią

-Australia susza  pożary 

pszenica delikatnie drożeje i w najbliższym czasie nie zanosi się na obniżki .

pszenica na rynku krajowym ma konkurencyjną ceną i nadwyżkę opłaca się wypchnąć przez porty, był rok że 5 mln wysłaliśmy przez porty więc nie ma co się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

To, co napisał Piotr, to są fakty, a podnoszenie prognoz zapasów ma za zadanie osłabić trend wzrostowy, to tylko "niewinne" spekulacje. Zresztą już FAO bije na alarm, że w ciągu roku żywnośc na świecie podrożała o 10% i będzie drożeć nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Przyznaj szczerze - sam wierzysz w te "prognozy" ? To tylko statystyka, ona nawet się nie musi sprawdzać. Podciągną o kilkaset tysięcy ton w jakims kraju i już , jest wzrost. Prawdą o tych wszystkich wróżbitach byłoby opublikowanie , ile naprawdę w danym kraju wyprodukowano zboża vs ile prognozowano, ale rzeczywistych wartości nie zna nikt.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321

Jaki wał polecacie do uprawy bezorkowej do agregatu i czy agregat na 10 łap czy na 13

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Da sie w miarę poprawnie oszacować przyszłe zbiory, ale dokładnośc nie powala. Dodatkowo - nie może być nacisków politycznych. Gdyby u nas GUS podał rzeczywista, realną inflację ,  ludzie wyszliby na ulice. Ale tak się dobiera koszyczek do badań, aby wyszło tyle, ile chce rząd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Ale w 2019 niemcy pszenicy zebrali więcej ,bo było więcej zasiane ,koszem rzepaku który i tak nie jest drogi pomimo że go jest niby mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Nie wiem, na ile na bieząco czytasz informacje branżowe - niemcy zaorali ogromny areał rzepaku, z powodu afery z dostarczeniem nasion GMO. W trakcie kontroli wyszło, ze bez wiedzy rolników wciśnięto im nasiona GMO mimo zakazu. Słyszałem o areale 70-80 tys ha. - nie jestem pewien, czy tylko w samych niemczech

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
23 godziny temu, robercikj100 napisał:

To ja już bym wolał cenę taka jak na północy niż te podane przez ciebie superaty .

To sprawdź sobie rozkład opadów w kraju w ubiegłym roku. W centrum spadła polowa tej wody co na południowym wschodzie. Plonem nadrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Gdyby Ci wszyscy wróżbici byli tak nieomylni jak im sie wydaje już dawno byli by milionerami a niestety nie są albo stety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3313

Wszelakie prognozy są wielką manipulacją ,w USA przez dziesiątki lat była jedna metoda prognozowania oparte o pogodę , zasiewy itp.  ale w 2019 roku po powodziach zmieniono metodę i zaczęto prognozować coś w rodzaju naszego GUS , dzwoniono do farmerów by ci podawali sytuację , kto jak kto ale my wiemy jak szacuje GUS :) .  Jak wiemy powodzie gdzie były największe straty zniszczyły infrastrukturę ,linie telefoniczne  nie za bardzo mogli wypowiedzieć się przez telefon na temat sytuacji a gdzie powodzi nie było chętnie przyznali się że jest OK :) . Teraz nie zebrali część kukurydzy i soi ale jak zadzwonią do farmera to tylko dowie się że straty nie było tylko żniwa się opóźniają :) bo realnie nigdy się nie przyznają że tego nikt nie zbierze . Rosja , Kazachstan według tychże raportów mieli uratować światowe niedobory ale ostatnio pojawiają się raporty że Rosja eksportuje mniej niż w poprzednich latach , a Kazachstan przyznaje że dużo mniej zasieli i eksport spadł aż o 30 % . Australia to też temat tabu w raportach , słyszymy że się pali busz płonie , giną zwierzęta a że jednocześnie jak dotychczas spaliło się 8 milionów hektarów pól uprawnych to cisza !!!! Się zasieje , kiedyś urośnie to się policzy :)  . To że nikt za bardzo w te prognozy nie wieży świadczy o tym giełda która pomimo rekordów rzekomych zbiorów pnie się w górę pokonując rekordowe bariery . W sumie już nikt nie wierzy w te zapasy ale nikt oficjalnie tego nie mówi bo wywołało by panikę więc raczej im jest gorzej z plonami tym bardziej będą windować prognozy by mieć jakiś kontr argument . Dziś rynki są sterowane odgórnie , kiedyś np. na rynku ropy wystarczyło by dwaj  murzyni pomachali maczetami i ropa drożała bo określano to widmem wojny , dziś mamy otwarte wojny w zakątkach świata , w Iranie strzelają jak na sylwestra a rynek reaguje pozornie by za tydzień nie było śladu po reakcji . To nie jest rynek jaki znaliśmy za komuny czy w post komunie . Dziś nic nie jest według zasad jakie znamy , dziś media nawet światowe nie są rzetelne  tylko odchylone w prawo lub w lewo i ta sama informacja jest podawana w inny sposób i inaczej odbierana .

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak pszenica była po 1 000 to prognozy były dobre hahaha podobnie było  ze świniami

z tego co piszecie to przetwórcom ziarna nie brakuje a skoro im nie brakuje to po co płacić więcej ????

jak na świecie drożej to jedynie eksport może pomóc , a z tego co widzę to w portach spokój

jak porty zaczną zabierać towar to przetwórcy tez musza podnieść cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

pszenica słaba konsumpcja wożona przez pośrednia do portu w Szczecinie 760 netto,statek odpłynie i pewnie cena zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

760 to juz cena dobra jak na teraz , a na giełdach duzo drozej ale u nas w kraju sie to nie przeklada niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj