Polecane posty

Roxer    126
10 godzin temu, Bartek23232 napisał:

Cefetra Pawłów 610 netto pszenica paszowa A 675 netto konsumpcja

610 netto w cefercie? Dramat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w lubelskim /LUB/zawsze najtaniej. A teraz jak ludzie usłyszeli o ptasiej grypie to boja się te strasznie cena spadnie, a może i kupować nie będą. Dzisiaj już kilka osób zaczęło wozić do skupu. 660-680 brutto i tylko paszówka. Żenada 🙄😫😥


Podejrzewam że skupiający wykorzystają teraz chwilę 'ptasiej grypy'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ani nie tanieje ani nie drożeje. Stagnacja. Być może będą robić jakieś ruchy do dołu z uwagi na tą ptasia grypę ale ogólnie to lekkie korekty tylko. U nas zawsze będzie tanio bo raz Ukraina nas tu dużo cenowo doluje a drugi raz ze daleko do portu i ta ewentualną wyższa cenę zabiera transport. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Do końca tygodnia będzie niemrawo na rynku jak co roku po Świętach. 20.XII- 10.I zawsze był martwym okresem 
Jeśli ptasia grypa ucichnie tak szybko jak sie pojawiła to powodów do obaw nie będzie, ale rejony zagrożone (czyli mój) nie mówiąc o zapowietrzonych będą miały problemy jeśli ktoś handlował na kurniki bezpośrednio lub pośrednik zazwyczaj tam pchał. Na koniec stycznia będziemy wiedzieć więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
Bartek23232 napisał:

cefetra z paszowko to zjechała 3 dni przed świętami i narazie tak trzymaja

ja zawiozlem jeszcze przede świętami 19 a od 20 przestali kupować to ten magazyn płaski przy wagą jest cały zasypany po dach przenica i wtedy już była cena niska żeby zniechęcić pośredników a zarazem i rolników mówili że są zasypani trzeba przeczekać


styczeń to słaby miesiąc na handel tak mi się wydaję trzeba przeczekać duże zapasy na święta zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U mnie 680 netto chyba tak w żniwa było a taniej gdzieś o 20% niż rok temu o tej porze a susza ogłoszona większą niż przed rokiem niewiem o co biega. A u was jak było z suszą że takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Susza ogłoszona a spichrze pełne dużo ludzi zostało ze zbożem od zeszłego roku bo czekali na 1000 a się nie doczekali ten rok może być jeszcze gorszy 2 najbliższe misiące pokaża w którym kierunku będzie cena podążać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
2 godziny temu, sybiuszek24 napisał:

U mnie 680 netto chyba tak w żniwa było a taniej gdzieś o 20% niż rok temu o tej porze a susza ogłoszona większą niż przed rokiem niewiem o co biega. A u was jak było z suszą że takie ceny?

Gdzie była ta susza każdy powiada że zebrał po 8 ton i więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Wicherek napisał:

Złodziej na złodzieju ! w tym waszym lubelskim

To jedz kup i zarobisz

13 godzin temu, jarek1212 napisał:

dokładnie tak, w moich stronach to pasowałoby żeby atom pier....ł to by troche tej swołoczy może ubyło bo jest katastrofa

 

No przydałoby się to by nie jeden sszedł na ziemię i przestał głupoty pisać że pszenica powinna kosztować tysiąc złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tysiąc to nie ale z 750 moim zdaniem powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

To tak prosto z mostu kto zebrał 3 tony pszenicy i z jakiego rejonu Polski ?  To co mi wiadomo to ta susza wystąpiła na małej powierzchni w kilku gminach , a szum jak by cała Polska wyschła . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No takiej rozbieżności to świat nie widział od 670 brutto do 690 netto na lubelskim :D

 

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
3 minuty temu, casefarmer napisał:

pszenica na dziś 690 netto z podwórka, lubelskie, nie wiem co robić 🤨

Jeszcze napisz że paszowa i załadunek po stronie kupującego😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
14 minut temu, casefarmer napisał:

pszenica na dziś 690 netto z podwórka, lubelskie, nie wiem co robić 🤨

Jak bym mógł po tyle sprzedać to bym się nie zastanawiał .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

pszenica na dziś 690 netto z podwórka, lubelskie, nie wiem co robić

Kuj-pom 690 netto pasza

 

Co to ma znaczyć że ceny pszenic się wyrównały  w Polsce aż nie mogę uwierzyć .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
casefarmer napisał:

pszenica na dziś 690 netto z podwórka, lubelskie, nie wiem co robić 🤨

Najpisz jak i kto? U nas cena przed swietami 690 ale brutto za pasze.Okolice Piask

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Gdzie była ta susza każdy powiada że zebrał po 8 ton i więcej .

Umnie ogłoszono 40% i więcej za susze a czy była? w jakimś stopniu napewno. Umnie lepszy rok 2019 jak 2018 ale do tej średniej jak niektórzy piszą 8ton to brakuje jeszcze ale ziemie mam 4,5,6 klasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Kurde u mnie to ceny w okolicy od 620 do 660 brutto za pasze. Na 690 dzisiaj podwyżka była w jednym skupie za konsumpcję ale tam białko 14.5 i gęstość 78. Do piask ponad 100 ode mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralik    6
46 minut temu, casefarmer napisał:

pszenica na dziś 690 netto z podwórka, lubelskie, nie wiem co robić 🤨

Gdzie ? kto? za jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

  

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Susza ogłoszona a spichrze pełne dużo ludzi zostało ze zbożem od zeszłego roku bo czekali na 1000 a się nie doczekali ten rok może być jeszcze gorszy 2 najbliższe misiące pokaża w którym kierunku będzie cena podążać

 

Przejedź się Stachu passatem z przyczepką, może komuś strop się ugina i jest w potrzebie, żeby parę worków spuścić za 400.

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj